Forumi nkmaribor.com > Nogomet v SLO in po svetu Registracija   Prijava
Iskanje
Nujna SPREMEBA barv dresa nogometne reprezentance
273 sporočil   •   Stran 2 od 10   •  
od vince13carter » 20.11.2009 ob 14:39
http://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands_national_football_team

The Netherlands national football plays in a bright orange shirt. Orange is the historic national colour of the Netherlands, originating from the coat of arms of the Dutch founding father William of Orange-Nassau. The top red band of the current flag was originally orange. The current Dutch away shirt is "nassau blue", with a small trim on the chest containing the colors of the Dutch flag.

Thor, zdaj si pa res preberi, zakaj oranžni dresi.
vince13carter

50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 131

od Hans » 20.11.2009 ob 14:48
Balajic19 je napisal:Gre za to, da VSE reprezentance sveta igrajo v dresih nacionalnih barv

In Italija ima modro zastavo...Nemčija in Avstrija belo z malo črne...
Hans

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 864

od cl_dreamer » 20.11.2009 ob 17:51

maximus]Kar se pa tiče samih dresov, pa je edina sprejemljiva varianta v barvah zastave. Za domače tekme beli dresi z vzorci modre in rdeče, na gostovanju pa modri. Vse te njegove ideje o neki sinje modri so isto mimo kot zelena. Sinje modra nima nobene veze s Slovenijo in argument, da je njemu všeč je milo rečeno bolan. Naslednjemu predsedniku bo všeč oranžna, pa bo spet menjal barve al kaj? Sem pa prepričan, da ko bodo dresi nogometne reprezentance taki kot morajo bit (torej v barvah zastave), bodo temu sledile tudi ostale reprezentance, ki še vztrajajo pri zeleni.[/quote]

Vlada Republike Slovenije bi naj v kratkem, po velikem uspehu slovenske nogometne reprezentance, poslala v odločanje parlamentu predlog za spremembo barv v slovenski zastavi. Tako bi naj bila slovenska zastava kmalu v zeleno-beli kombinaciji.  

cl_dreamer

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 1.241

od zamo » 20.11.2009 ob 19:09
t-h-o-r je napisal:
suvereno je napisal:
Damc je napisal:Nemci majo bele drese.tudi Angleži...tako na hitro iz glave.

Italijani modre?

In kaj si hotel s tem povedat ?

da v italijanski zastavi ni modre

da v ruski ni rumene

da v nizozemski ni oranžne

dodal pa bi še, da slovenci nimamo nekih jakih nacionalnih barv, zakaj (razen zaradi zastave) bi naj bili modra in rdeča nacionalni barvi?

mislim da zelena veliko bolj predstavlja našo državo, kot pa rdeča in modra, ki ju itak imajo že čehi, slovaki, hrvati, srbi, francozi itd.

mater ste neizobrazeni nekateri..hitro na google ali pa wiki pa ugotovit zakaj imajo italijani modre drese, nemci bele ali nizozemci oranzne..pa tudi zakaj anglezi bele lol..vidim, da je tudi to tezko..
rusi majo rumene drese? od kdaj?..

ps..med drugim je tudi rumena ruska nacionalna barva (zraven bele, modre in rdece)..tudi crna...in vse iz zgodovinskih razlogov..ne pa zaradi kao zelenih gozdov kot je praksa v sloveniji :

zamo

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil

# sporočil: 2.774

od Damc » 21.11.2009 ob 15:23
zamo je napisal:
t-h-o-r je napisal:
suvereno je napisal:

Italijani modre?

da v ruski ni rumene

dodal pa bi še, da slovenci nimamo nekih jakih nacionalnih barv, zakaj (razen zaradi zastave) bi naj bili modra in rdeča nacionalni barvi?

mislim da zelena veliko bolj predstavlja našo državo, kot pa rdeča in modra, ki ju itak imajo že čehi, slovaki, hrvati, srbi, francozi itd.

mater ste neizobrazeni nekateri..hitro na google ali pa wiki pa ugotovit zakaj imajo italijani modre drese, nemci bele ali nizozemci oranzne..pa tudi zakaj anglezi bele lol..vidim, da je tudi to tezko..

ps..med drugim je tudi rumena ruska nacionalna barva (zraven bele, modre in rdece)..tudi crna...in vse iz zgodovinskih razlogov..ne pa zaradi kao zelenih gozdov kot je praksa v sloveniji :

Moj post je bil namenjen izključno na repliko glede zastave. Zajebo sem Anglijo , ko sem mel v glavi zastavo Velike Britanije.

Eden je prej napisal, da v zastavi nimamo zelene barve, nakar sem želel opozoriti, da tudi druge države nimajo v zastavi določenih barv a jih imajo vseeno na dresu reprezentance. Torej to ne more biti argument in ne govoriti o izobraženosti ljudi, če ne veš kaj govoriš oz. kaj je nekdo hotel poudariti.

Potrebno je najti takšno barvo s katero se lahko vsi (oz. večina) v državi poistovetimo oz. jo vzamemo za svojo. Zato reprezentanca ne more imeti vijoličnih ali zelenih itd barv.
Damc

250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 1.379

od zamo » 21.11.2009 ob 17:17
Damc je napisal:
zamo je napisal:
t-h-o-r je napisal:
suvereno je napisal:

Italijani modre?

da v ruski ni rumene

Moj post je bil namenjen izključno na repliko glede zastave. Zajebo sem Anglijo , ko sem mel v glavi zastavo Velike Britanije.

Eden je prej napisal, da v zastavi nimamo zelene barve, nakar sem želel opozoriti, da tudi druge države nimajo v zastavi določenih barv a jih imajo vseeno na dresu reprezentance. Torej to ne more biti argument in ne govoriti o izobraženosti ljudi, če ne veš kaj govoriš oz. kaj je nekdo hotel poudariti.

Potrebno je najti takšno barvo s katero se lahko vsi (oz. večina) v državi poistovetimo oz. jo vzamemo za svojo. Zato reprezentanca ne more imeti vijoličnih ali zelenih itd barv.

vse drzave (razen slovenije!!), ki igrajo v barvah kateri danes niso povezane z njihovimi zastavami imajo zato IZKLJUCNO ZGODOVINSKE RAZLOGE!! ..RAZEN SLOVENIJE!..mogoce se motim (dvomim, da se) ampak slovenija je res EDINA drzava na svetu, katera igra v dresih reprezentance, ki nimajo niti najmanjse zveze z njeno zgodovino ali drzavnimi simboli..ta barva je le produkt nekega lobija leta 91.

evo se ti razlozeno vse skupaj:

NIZOZEMSKA igra v oranznih dresih, ker je to barva njihove kraljeve druzine..nekaj casa je ta barva bila tudi namesto rdece v zastavi.

trenutna zastava...
See adjacent text.

kraljeva zastava..
See adjacent text.

zastava med osamosvajanjem pod willemom oranskim.

ITALIJA:.igrajo v modrih, ceprav je ni na zastavi...tudi v tem primeru je to barva kraljeve hise..hise savojcev, kateri so vladali italiji do leta 1946..

trenutna zastava..
Flag of the Italian Republic

zastava pod vladavino savojcev..kraljestvo italije

kraljeva zastava....

trenutna zastava italijanskega predsednika..

NEMCIJA..tudi oni igrajo v beli barvi, ki je ni na njihovi sedanji zastavi..tudi tukaj je povezanost z monarhi..

trenutna zastava..
Flag of Germany

zastava nemskega imperija..razpadel po prvi svetovni vojni..nemska reprezentanca v nogometu je bila ustanovljena v casu te zastave..dresov od zacetka do danes niso nikoli spreminjali.

NOVA ZELANDIJA...glavna barva v sportih je crna..glavni razlog je avtohtono prebivalstvo nove zelandije..maori

trenutna zastava..
See adjacent text.

AVSTRALIJA..sportne barve so rumeno-zelena..ni je na zastavi..povezanost spet s kraljevo druzino..tokrat anglesko.

trenutna zastava..
See adjacent text.

kraljeva zastava avstralije..

kraljevi grb..
UK Royal Coat of Arms.svg

no vglavnem..tukaj se mas rusko povezavo z rumeno, ki jo je nekdo omenil...pa ceprav rusi igrajo v beli in rdeci opremi (nekaj malega rumene)

RUSIJA
grb ruskega imperija..
Coat of arms

zastava ruskega imperija v drugi polovici 19. stoletja..

------------------------------------------------------------------------------------------------

to je to..ne spomnim se, da bi se katera drzava igrala z dresi, ki nimajo veze z njihovimi (sedanjimi) barvami na zastavi (razen slovenije seveda)..al sem katero pozabil?..jo kr nastej pa stavim, da ti bom nasel neki zgodovinski razlog...btw..5min dela je to bilo..boljse drugic pogledat kot pa, da take sekas tu gor...vmes mi lahko se nastejes zgodovinske razloge, zakaj ima slovenija zelene drese..pa ne mi o zelenih gozdovih

ps..si pa ze v svojem zadnjem stavku lepo ugovotil, da slovenija ne more imeti zelenih dresov..

zamo

od t-h-o-r » 21.11.2009 ob 18:15
kaj mi lahko kdo pove, kaj predstavljata rdeča in modra v slovenski zgodovini itd?

ker meni je totalno anti, da bi imeli takšne drese, kot klovni

t-h-o-r

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 3.908

od Bodi In » 21.11.2009 ob 18:25

t-h-o-r]kaj mi lahko kdo pove, kaj predstavljata rdeča in modra v slovenski zgodovini itd?

ker meni je totalno anti, da bi imeli takšne drese, kot klovni[/quote]

nič. niti sta to barvi sedanje slovenske zastave, niti sta barvi sedanjega državnega grba, niti sta barvi nekdanje SR Slovenije, nisti sta slovanski barvi....niti ni rdeče v karantanskem panterju....
skratka absolutno nikjer ni... ne modre in ne rdeče barve....za razliko od zelene, ki je povsod

Bodi In

# sporočil:

od mArkedzani » 21.11.2009 ob 18:38
Dres v barvi zastave si kupim takoj. Tudi modrega, ali rdecega, ali belega. Samo zeleno-belega ne. Ker nima veze s Slovenijo ta barvna kombinacija, pa mi lahko Olimpijski komite prodaja marsikatero na racun Zelenih slovenskih livad. Mene ta barva pac ne pritegne.

Meni je rdece-modro-bela zelo huda barvna kombinacija.
mArkedzani

250 poslanih sporočil

# sporočil: 294

od zamo » 21.11.2009 ob 20:00
Bodi In je napisal:
t-h-o-r je napisal:kaj mi lahko kdo pove, kaj predstavljata rdeča in modra v slovenski zgodovini itd?

ker meni je totalno anti, da bi imeli takšne drese, kot klovni

nič. niti sta to barvi sedanje slovenske zastave, niti sta barvi sedanjega državnega grba, niti sta barvi nekdanje SR Slovenije, nisti sta slovanski barvi....niti ni rdeče v karantanskem panterju....
skratka absolutno nikjer ni... ne modre in ne rdeče barve....za razliko od zelene, ki je povsod

niti ni bela-modra-rdeca trobojnica zastava slovencev ze od leta 1848  ..niti se slovenski polki na soski fronti niso zbirali pod to zastavo

zamo

od retep » 21.11.2009 ob 20:05
Pje, hanza, niste šli malo predaleč v filozofijo in teorijo o nacionalnih dresih. Mnenja sem, da stvar le ni tako nujna bistvenih sprememb, pomembneje je marsikaj drugega bolj....
retep

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 1.915

od Bodi In » 21.11.2009 ob 20:34

retep]Pje, hanza, niste šli malo predaleč v filozofijo in teorijo o nacionalnih dresih. Mnenja sem, da stvar le ni tako nujna bistvenih sprememb, pomembneje je marsikaj drugega bolj....
[/quote]

ni pomembno, ni pomembno, druge stvari so pomembnejše....in ravno ta način zavajanja folka je privedel do tega, da so zeleni dresi že 18 let....ker nikoli to ni bilo pomembno in ker so vedno bile pomembnejše druge stvari....zdaj pa ti meni povej:  Kdaj bo pa to postalo pomembno ? K d a j ?

Bodi In

# sporočil:

od uross » 21.11.2009 ob 20:52
Bodi In je napisal:
retep je napisal:Pje, hanza, niste šli malo predaleč v filozofijo in teorijo o nacionalnih dresih. Mnenja sem, da stvar le ni tako nujna bistvenih sprememb, pomembneje je marsikaj drugega bolj....

ni pomembno, ni pomembno, druge stvari so pomembnejše....in ravno ta način zavajanja folka je privedel do tega, da so zeleni dresi že 18 let....ker nikoli to ni bilo pomembno in ker so vedno bile pomembnejše druge stvari....zdaj pa ti meni povej:  Kdaj bo pa to postalo pomembno ? K d a j ?

... če ne zdaj ko se (bogu hvala) z ostalimi stvarmi ne rabimo ubadat ...
uross

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 748

od Damc » 22.11.2009 ob 00:31
zamo je napisal:
Damc je napisal:
zamo je napisal:
t-h-o-r je napisal:
suvereno je napisal:

Italijani modre?

da v ruski ni rumene

vse drzave (razen slovenije!!), ki igrajo v barvah kateri danes niso povezane z njihovimi zastavami imajo zato IZKLJUCNO ZGODOVINSKE RAZLOGE!! ..RAZEN SLOVENIJE!..mogoce se motim (dvomim, da se) ampak slovenija je res EDINA drzava na svetu, katera igra v dresih reprezentance, ki nimajo niti najmanjse zveze z njeno zgodovino ali drzavnimi simboli..ta barva je le produkt nekega lobija leta 91.

evo se ti razlozeno vse skupaj:

NIZOZEMSKA igra v oranznih dresih, ker je to barva njihove kraljeve druzine..nekaj casa je ta barva bila tudi namesto rdece v zastavi.

trenutna zastava...
See adjacent text.

kraljeva zastava..
See adjacent text.

zastava med osamosvajanjem pod willemom oranskim.

ITALIJA:.igrajo v modrih, ceprav je ni na zastavi...tudi v tem primeru je to barva kraljeve hise..hise savojcev, kateri so vladali italiji do leta 1946..

trenutna zastava..
Flag of the Italian Republic

zastava pod vladavino savojcev..kraljestvo italije

kraljeva zastava....

trenutna zastava italijanskega predsednika..

NEMCIJA..tudi oni igrajo v beli barvi, ki je ni na njihovi sedanji zastavi..tudi tukaj je povezanost z monarhi..

trenutna zastava..
Flag of Germany

zastava nemskega imperija..razpadel po prvi svetovni vojni..nemska reprezentanca v nogometu je bila ustanovljena v casu te zastave..dresov od zacetka do danes niso nikoli spreminjali.

NOVA ZELANDIJA...glavna barva v sportih je crna..glavni razlog je avtohtono prebivalstvo nove zelandije..maori

trenutna zastava..
See adjacent text.

AVSTRALIJA..sportne barve so rumeno-zelena..ni je na zastavi..povezanost spet s kraljevo druzino..tokrat anglesko.

trenutna zastava..
See adjacent text.

kraljeva zastava avstralije..

kraljevi grb..
UK Royal Coat of Arms.svg

no vglavnem..tukaj se mas rusko povezavo z rumeno, ki jo je nekdo omenil...pa ceprav rusi igrajo v beli in rdeci opremi (nekaj malega rumene)

RUSIJA
grb ruskega imperija..
Coat of arms

zastava ruskega imperija v drugi polovici 19. stoletja..

------------------------------------------------------------------------------------------------

to je to..ne spomnim se, da bi se katera drzava igrala z dresi, ki nimajo veze z njihovimi (sedanjimi) barvami na zastavi (razen slovenije seveda)..al sem katero pozabil?..jo kr nastej pa stavim, da ti bom nasel neki zgodovinski razlog...btw..5min dela je to bilo..boljse drugic pogledat kot pa, da take sekas tu gor...vmes mi lahko se nastejes zgodovinske razloge, zakaj ima slovenija zelene drese..pa ne mi o zelenih gozdovih

ps..si pa ze v svojem zadnjem stavku lepo ugovotil, da slovenija ne more imeti zelenih dresov..

Lepo napisano...lepo razloženo, a nisi razumel kaj sem napisal . Jaz sem se omejil izključno na trenutne zastave in to in samo izključno to je to kaj sem hotel poudariti.

Je pa zanimiv post in zanimiva ozadja glede barv.
Damc

od stajerc88 » 23.11.2009 ob 00:05
http://www.shrani.si/?s/Hq/2E2cv3np/qsmxjyfaafkttd6x8okp.jpg

Za mene idealna kombinacija. Gostujoči dresi pa pač namesto prevladujoče bele modra.

stajerc88

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 710

od vince13carter » 24.11.2009 ob 16:23
Zelo soliden dres. Taki bi morali biti, točno tak. No za gostujočega zaradi mene modrega rdečega, vseeno...
vince13carter

# sporočil: 131

od skoko » 25.11.2009 ob 08:07

Meni še zmeraj najboljša rešitev. V barvah slovenske zastave, a zaradi "triglava" vseeno edinstveno.
skoko

50 poslanih sporočil

# sporočil: 79

od holdthemall2 » 25.11.2009 ob 08:33
tudi meni se zdi ta kombinaicja zelo posrečena.
holdthemall2

# sporočil: 106

od Damc » 25.11.2009 ob 08:59
Res lepi dresi...
Damc

od violetka » 25.11.2009 ob 09:17
Tale ta zadnji pa je res lep.. Upam, da bodo res kaj spremenili barve, bi bil že čas..

violetka

# sporočil:

od Ronaldo » 25.11.2009 ob 11:53
Ta dva dresa morate dejansko poslat na Nzs kot vzorek katere naj izberejo. Ker če bi bili takšni dresi verjamem da bi šli za med v prodajo. Pa jaz si takoj oba kupim!!!

Ronaldo

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil

# sporočil: 500

od bani » 25.11.2009 ob 12:24

Ronaldo]Ta dva dresa morate dejansko poslat na Nzs kot vzorek katere naj izberejo. Ker če bi bili takšni dresi verjamem da bi šli za med v prodajo. Pa jaz si takoj oba kupim!!![/quote]

Zakaj pa ni na njih nič ZELENE ?

bani

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 5.943
# PL: 2

od MB-M » 25.11.2009 ob 14:08
bani je napisal:
Ronaldo je napisal:Ta dva dresa morate dejansko poslat na Nzs kot vzorek katere naj izberejo. Ker če bi bili takšni dresi verjamem da bi šli za med v prodajo. Pa jaz si takoj oba kupim!!!

Zakaj pa ni na njih nič ZELENE ?

Saj bo Bani, če se bodo borili tako kot so se do sedaj, bo tudi zelena (TRAVA) na dresih po koncu tekme !!
MB-M

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 4.682

od Punga » 25.11.2009 ob 14:24
Še najbolj hecni so mi izgovori, kak ne moremo zamenjat dresov ( barve  dezign ) ker smo sredi pogodbe.

Rusi so zamenjali drese pred dodatnimi kvalifikacijami.
Večina držav bo zaradi marketinških potez to naredila pred SP  samo mi cinclamo z bednimi izgovori!!

Punga

6250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 6.636
Klub: www.nkmaribor.com

od joco-mb » 25.11.2009 ob 14:40
to je to zelo mi je všeć vse slovensko
joco-mb

# sporočil:

od 10-tka » 08.12.2009 ob 08:48
Spet bodo samo detajli menjani zeleno-bela pa ostaja.

http://www.rtvslo.si/sport/nogomet/rdeca-bela-plava-to-nasa-je-oprava/218648

10-tka

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil

# sporočil: 2.269
# PL: 16

od MaKaaY » 08.12.2009 ob 10:51
Najbolj smešen del:

NZS je pred kratkim v sodelovanju z eno izmed agencij, ki opravlja tovrstne raziskave, izvedel telefonsko anketo, v kateri je "potipal" razpoloženje v javnosti. Približno polovica ljudi se je opredelila za dres v zeleno-beli barvi, približno polovica pa za dres v barvah zastave, zato nekih konkretnih sklepov iz te ankete niso mogli povleči.

Torej polovica se ne strinja z zelenimi dresi, ampak za NZS to ni dovolj za alarm? No ja, glavno da se Ljubljana strinja z zeleno barvo, to je verjetno najbolj pomembno.

MaKaaY

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil 50 poslanih sporočil

# sporočil: 3.214

od 10-tka » 08.12.2009 ob 10:54
Poteka glasovanje na http://www.rtvslo.si/sport/

Dajmo vsaj tam premagat zeleno bele.

10-tka

250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil 250 poslanih sporočil

# sporočil: 2.269
# PL: 16

od maximus » 08.12.2009 ob 10:56
Lahko rečem samo zdaj ali nikoli. Simič ima večino in če ne dela s figo v žepu, potem bomo po letu 2012 končno dobili drese v barvah zastave. Če mu že nasprotniki očitajo, da je o vseh točkah že vnaprej dogovorjeno in da vsi "njegovi" glasujejo tako kot on reče potem je stvar jasna. SImič je za drese v barvah zastave in ne verjamem, da bo kdo od teh, ki so v njegovi "koaliciji" glasoval za zeleno bele. Teren si je pripravil, ker je potrebna navadna večina, zato bi dresi v barvah zastave z lahkoto morali iti skozi. Ker pa je to le NZS je vseeno potrebno bit malo previden. Bodo pa v četrtek dokončno padle nekatere maske in če slučajno po nevem kakem scenariju zmaga zeleno bela bo se tudi veliki Ivan dokončno razkril.
Dobro je, da se odloča že ta četrtek, ker bi v nasprotnem primeru bili deležni velike propagande žabarskih medijev za zelene drese.
maximus

# sporočil:

od hanzo » 08.12.2009 ob 12:34
10-tka je napisal:Poteka glasovanje na http://www.rtvslo.si/sport/

Dajmo vsaj tam premagat zeleno bele.

Evo, jaz sem oddal glas za barve zastave, čeprav mi načeloma to ni prioriteta (menim, da bi morala biti širša razprava o barvah dresov, da bi jih končno poenotil v vseh športih).  Bistven se mi zdi obris Triglava na dresih, to je najbrž edini simbol, ki je sprejemljiv in dovolj prepoznaven za vse.
hanzo

# sporočil: 128

273 sporočil   •   Stran 2 od 10   •  
Nazaj na Nogomet v SLO in po svetu
 Forumi nkmaribor.com > Nogomet v SLO in po svetu