Vuk Slobodan
trener: Darko Birjukov

Superpokal
NK MARIBOR - NK DOMŽALE 1:2 (0:1)

8.7.2011 Superpokal 2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Milan Kogej (Idrija) in Matej Žunič (Kranj). Četrti sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Delegat: Aldo Knafelc (Koper).

NK MARIBOR: Pridigar - Milec, Vidović, Rajčević, Viler - Mezga, Mertelj, Filipović (od 70. Cvijanović), Ibraimi - Volaš (od 46. Tavares), Berić (od 81. Velikonja). Klop: Radan, Arghus, Mejač, Cvijanović, Jelić, Velikonja, Tavares. Trener: Darko Milanič.

NK DOMŽALE: Vidmar, Elsner, Knezović, Zec, Apatič, Teinović, Juninho, Horvat, Gerič (od 46. Grbić), Vuk (od 71. Smukavec), Aziri (od 58. Zadnikar). Klop: Balažič, Topič, Diallo, Grbić, Smukavec, Zadnikar, Požeg Vancaš. Trener: Darko Birjukov.

Strelci: 0:1 Juninho (9), 0:2 Knezović (51), 1:2 Ibraimi (61)

Rumeni karton: Apatič (45), Vidović (90+3)

1' - otvoritev uradnega dela sezone v Ljudskem vrtu, boj za prvo trofejo, namenjeno zmagovalcu superpokala. Na svečanosti pred začetnim sodniškim žvižgom je po izboru časnika Sportske novosti Marcos Tavares dobil priznanje za najboljšega nogometaša SNL v sezoni 2010/11, Darko Milanič pa za najboljšega trenerja

0:1 Juninho (9)
    Prvi domžalski napad in vodstvo pokalnih zmagovalcev. Po predložku Azirija z desne strani Pridigar ni uspel umiriti žoge, odbila se je do Juninha, ki jo je poslal po tleh v desni kot

19' - kombinatorna mariborska akcija po desni strani, Mezga po preigravanju do udarca v nasprotni kot, žoga ob desni vratnici
    25' - domžalski protinapad po levi strani, zaključek Juninha mimo gola
    31' - akcija Domžalčanov z globinsko podajo v kazenski prostor, Pridigar pravočasno pred Azirijem
    36' - izenačenje preprečeno pred golovo črto... Kot je izvajal Ibraimi, Berić z glavo nameril proti levemu kotu, kjer sta vratar Vidmar in Apatič s skupnimi močmi odbila žogo in ji preprečila pot v mrežo
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z aplavzom za Marcosa Tavaresa, ki je vstopil v igro namesto Daliborja Volaša
    48' - živahno nadaljevanje, dvakrat zapored grožnja za vratarja Vidmarja. Najprej je preprečil namero Mezgi, ki je ušel branilcem in prišel do udarca v desni kot. Vidmar je žogo odbil, nato pa zaključek Filipovića z razdalje, domžalski vratar še enkrat uspešen pri posredovanju

0:2 Knezović (51)
    Toda na drugi strani povišanje vodstva, spet po prekinitvi. Horvat je poslal predložek v kazenski prostor, Knezović pa z glavo za novo domžalsko veselje.

57' - po daljši akciji Viler z razdalje, Vidmar odbil v kot

1:2 Ibraimi (61)
    Moralo se je nekaj zgoditi tudi na nasprotni strani... Znižanje zaostanka z izjemnim zadetkom. Berić je podal do Ibraimija, ki se je odločil za udarec in silovito zabil žogo v desni zgornji kot. Najlepši scenarij premiere za našega novega člana.

67' - odločitev, ki je razburila občinstvo, po udarcu Tavaresa brez kota, čeprav se je žoga na poti proti desnemu kotu odbila od nasprotnega branilca in zletela ob vratnici
    70' - druga menjava v naših vrstah, Cvijanović namesto Filipovića
    80' - obetavna priložnost, Milec je podal pred gol, Berić z glavo, toda ob vratnici
    81' - in še zadnja menjava, v igro Velikonja s posebno opornico, iz igre Berić
    82' - kakšna odločitev, neverjetno... Tavares je tekel proti golu, vratar Vidmar ga je zbil na tla, toda brez enajstmetrovke. Protesti niso zalegli, sodnik Jug je vztrajal pri odločitvi
    90' - štiri minute sodniškega podaljška
    90+4' - med mariborskimi napadi na drugi strani do udarca Juninho, žoga od vratnice v kot in zadnji sodniški žvižg. Zmagovalec superpokala 2011 je NK Domžale.