V tretji krog!
F91 DUDELANGE - NK MARIBOR 1:3 (0:1)

19.7.2011 Dudelange, stadion Jos Nosbaum. Povratna tekma 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov. 1152 gledalcev. Glavni sodnik: Marco Borg. Pomočnika: Ingmar Spiteri in Joseph Camilleri. Četrti sodnik: Adrian Azzopardi (vsi Malta). Delegat: Jacob Erel (Izrael). Kontrolor sojenja: Einar Halle (Norveška).

F91 DUDELANGE: Joubert, Wiggers, Tournot, Caillet, Bensi (od 66. Gruszczynski), Rentmeister, Payal (od 62. Malget), Sanchez D'Ovolio, Da Mota, Benzouien, Abdullei. Klop: Consbruck, Gruszczynski, Olle Nicolle, Wang, Malget, Selimovic, Zighdane. Trener: Dan Theis.

NK MARIBOR: Pridigar - Milec, Rajčević, Arghus, Mejač - Mezga, Mertelj, Filipović (od 60. Da Silva), Cvijanović - Velikonja (od 64. Tavares), Berić (od 79. Volaš). Klop: Radan, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Da Silva, Tavares, Volaš. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mezga (27), 1:1 Da Mota (54), 1:2 Berić (72), 1:3 Mezga (76, 11m)

Rumeni karton: Caillet (7), Arghus (50), Sanchez D'Ovolio (70), Wiggers (89)

Rdeči karton: Caillet (75, 2R), Da Mota (76, 2R)

1' - začenja se boj za potrditev napredovanja v tretji krog kvalifikacij lige prvakov, na tribunah stadiona v Dudelangeu po uradnem števcu 1152 gledalcev, med njimi tudi skupina stotih najzvestejših mariborskih navijačev, ki so se podali na tisoč kilometrov dolgo pot
    2' - prvi udarec v okvir vrat gostiteljev, ki so šli na igrišče, kot bi jih spustili z verige, Wiggers z 12 metrov po podaji Benzouiena, brez večjih težav za Pridigarja
    3' - na drugi strani prosti strel z leve strani, predložek Mezge v kazenski prostor, Arghus najvišji v skoku, žoga mimo gola
    7' - odlična mariborska akcija, Cvijanović z globinsko podajo do Mezge, ki se mu je odprla pot do vrat, Caillet ga je med prodorom kot zadnji mož obrambe zbil na tla, toda sodnik je ob dosojenem prekršku potegnil iz žepa le rumeni karton
    8' - prosti strel z 20 metrov je izvajal Milec, natančno, v zgornji levi kot ob stičišču vratnice in prečnika, toda vratar Joubert je poletel proti temu delu vrat in uspel odbiti žogo v kot
    15' - še ena spretna akcija in obetavna priložnost, Mejač po hitrem prodoru do Velikonje, njegov udarec z roba kazenskega prostora pa ob levi vratnici
    23' - polovica prvega polčasa, ki mineva ob živahni, dinamični igri
    24' - Mertelj po prostem strelu na desno stran, kjer je Cvijanović ušel spremstvu in skušal podati po tleh Beriću, domači branilci izbili v kot

0:1 MEZGA (27)
    In zadetek, zatresla se je domača mreža, strelec Mezga! Nova uspešna akcija slovenskih prvakov, Berić je po spretnem prodoru popeljal žogo do roba kazenskega prostora, nesebično podal Mezgi, ki ga je opazil na desni strani in Dejan je z natančnim udarcem premagal domačega vratarja.

30' - najlepša priložnost za še vedno zelo agresivne gostitelje, Da Mota je uspel priti do udarca z 11, 12 metrov, žogo spravil mimo Pridigarja, vendar je Rajčević izbil pred golovo črto
    40' - naša ekipa ohranja nadzor nad dogajanji na igrišču
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
    50' - rumeni karton Arghus, s prekrškom je ustavil Abdulleia na razdalji 30 metrov
    52' - v Dudelangeu je začelo deževati

1:1 Da Mota (54)
    Abdullei je podal do Da Mote, ki je uspel na robu kazenskega prostora, z leve strani, priti do udarca ob Mejaču, pred Pridigarjem je žoga zadela Arghusa in končala v mreži.

60' - prva menjava v naših vrstah, Da Silva namesto Filipovića
    63' - Milec in Mertelj sta pripravila priložnost za udarec Mezgi, ki je z 18 metrov nameril po tleh, a žoga ob desni vratnici
    64' - po spremembi vremena (po dežju je posijalo sonce) še sprememba na igrišču, iz igre Velikonja, v igro Tavares

1:2 BERIĆ (72)
    Žoga je po vmesnem odzivu gostiteljev, opogumljenih z izenačenjem, spet več v posesti našega moštva in po enem od napadov zadetek za novo vodstvo. Milec je podal do Mezge, ta se je odločil za udarec, žoga je zadela nekoga od luksemburških branilcev in se odbila do Berića, ki jo je spravil v mrežo.

75' - enajstmetrovka za Maribor, po udarcu Berića je žoga zadela Cailleta v roko in sodnik Borg je pokazal na belo točko, hkrati pa drugi rumeni karton domačemu branilcu

1:3 MEZGA (76, 11M)
    K žogi je pristopil Mezga in zanesljivo poslal vratarja v levi kot, žogo pa v nasprotno smer. Ugovarjal je Da Mota, tako da je sodnik tudi njemu pokazal predčasno pot v slačilnico.

79' - Berić po dobro opravljeni nalogi na zaslužen počitek, priložnost tudi Volašu
    89' - prosti strel za Maribor, Cvijanović z 22, 23 metrov čez prečnik
    90' - še tri minute sodniškega podaljška