Domov z upanjem
MACCABI HAIFA - NK MARIBOR 2:1 (1:1)

27.7.2011 Haifa, stadion Kiryat Eliazer. Prva tekma 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov. 10.000 gledalcev. Glavni sodnik: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias. Pomočnika: Bertino Cunha Miranda in Joao Manuel Costa Silva. Četrti sodnik: Rui Jorge Rodrigues Silva (vsi Portugalska). Delegat: Roland Coquard (Francija). Kontrolor sojenja: Paul Allaerts (Belgija).

MACCABI HAIFA: Šaranov (od 46. Davidovitch), Meshumar, Buljat, Pylyavskyi (od 82. Farach), Twatha, Ali Osman, Golasa, Ghadir (od 46. Yampolsky), Vered, Amasha, Dvalishvili. Klop: Davidovitch, Falach, Shaban, Magrashvili, Yampolsky, Azulay. Trener: Elisha Levy.
    NK  MARIBOR: Handanović – Milec, Rajčević, Arghus, Mejač – Mezga (od 89. Filipović), Mertelj, Cvijanović, Ibraimi – Tavares (od 75. Volaš), Berić. Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Filipović, Dodlek, Velikonja, Volaš. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Dvalishvili (8), 1:1 Tavares (27), 2:1 Yampolsky (70)

Rumeni karton: Arghus (8), Golasa (51), Vered (81), Davidovitch (84), Cvijanović (87)
    1' - začetek tekme v vse prej kot običajnih vremenskih razmerah: čez dan je namreč živo srebro doseglo 36 stopinj, do začetnega sodniškega žvižga so nogometaši dočakali nekaj stopinj manj, a bržčas še večjo oviro pomeni visoka stopnja vlažnosti v zraku. Mariborska začetna enajsterica z navezo Tavares-Berić v konici napada in prvič v novi Adidasovi vijoličasti opremi, po vmesnem nastopanju v nadomestnih dresih
    4' - prvi udarec proti vratom s strani gostiteljev, Dvaliashvili z 22, 23 metrov mimo desne vratnice
    5' - takoj odgovor po hitrem mariborskem napadu, Ibraimi z roba kazenskega prostora ob levi vratnici

1:0 Dvalishvili (8, 11m)
    Kakšna odločitev takoj na začetku tekme... Po podaji z desne strani je bil Arghus v kazenskem prostoru v dvoboju z Dvalishvilijem, izbil žogo, tekmec je padel, sodnik pa brez obotavljanja pokazal na belo točko. Dvalishvili je bil uspešen izvajalec enajstmetrovke, Arghus pa je ob tem dobil še rumeni karton.

20' - kljub šokantnemu začetku uspešno nadaljevanje vijoličastih, žoga je precej časa v posesti, s kombinatorno igro se išče pot do zaključnih udarcev
    25' - po prekršku nad Berićem prosti strel po sredini na razdalji 22, 23 metrov, Ibraimi čez prečnik

1:1 TAVARES (27)
    Izenačenje, po prikazanem povsem zasluženo. Naša ekipa je bila aktivnejša v igri in zatresla mrežo po spretni akciji. Začelo se je pri Rajčeviću, po njegovi dolgi podaji je Berić spretno vrgel iz igre spremljevalca v zelenem, Ibraimi je po podobno atraktivnem preigravanju podal do Mezge, ta se ob vstopu v kazenski prostor ni odločil za udarec, ampak za podajo do Tavaresa, ki je neoviran za njegovim hrbtom čakal na žogo. In dočakal trenutek za veselje - kapetan je zadel z natančnim udarcem po tleh v levi kot mimo vratarja in nasprotnega branilca. Za veselje igralcev v vijoličastem in skupino najzvestejših navijačev, ki so se podali tudi na dolgo, naporno pot v sveto deželo.

40' - še ena nevarna akcija v sodelovanju Ibraimija in Tavaresa, tokrat zaključek kapetana z 18 metrov mimo leve vratnice
    44' - naslednji poskus spet proti domačim vratom, Mertelj z 20 metrov, toda ne dovolj natančno
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa, Maccabi z dvema novima igralcema, v igro Yampolsky in hkrati še zamenjava vratarja
    53' – Yampolsky po prodoru z desne strani do udarca, žoga čez prečnik
    58' – Cvijanović po preigravanju do udarca z 20 metrov, z levo nogo je nameril proti desnemu kotu, vratar Davidovitch izbil v kot

2:1 Yampolsky (70)
    Po številnih nemočnih poskusih domače čete ob spletu nenavadnih okoliščin žoga v mreži Jasmina Handanovića. Ob posredovanju Arghusa se je povsem po naključju odbila do igralca v zelenem na robu kazenskega prostora. Pričakoval se je sodnikov žvižg, ki bi označil prepovedan položaj, toda akcija se je nadaljevala. Dvalishvili je podal do Yampolskyega, ki je pritekel v kazenski prostor in učinkovito zaključil.

75' - kapetanu so pošle moči, namesto njega v igro Volaš
    76' - dogajanje v mariborskem kazenskem prostoru, do zaključka Dvalishvili, žoga čez gol
    77' - po protinapadu je Milec poslal dolgo žogo do Volaša, ob njem je bil Pylyavskyi, po dvoboju v kazenskem prostoru Volaš na tleh, a brez enajstmetrovke
    83' - v želji po novem izenačenju poskus Ibraimija, po udarcu z 20 metrov je žoga zadela izraelskega branilca in se odbila v kot. Izvajal ga je Ibraimi, najvišji v skoku Mertelj, žoga tik ob desni vratnici
    87' - rumeni karton Cvijanović, zaradi prekrška nad Veredom
    89' - druga menjava v naših vrstah, Filipović namesto Mezge