Kous Žiga
trener: Robert Pevnik

S šestico na +5
NK MARIBOR - MURA 6:0 (3:0)

21.8.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prvaliga.si, 6. krog. 3200 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Šmarje Sap). Pomočnika: Andrej Kokolj (Škofljica) in Gregor Rojko (Logatec). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Aldo Knafelc (Koper).

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Potokar, Rajčević, Trajkovski - Milec, Mertelj (od 63. Filipović), Cvijanović, Ibraimi (od 67. Mezga) - Volaš, Velikonja (od 72. Berić). Klop: Radan, Arghus, Viler, Filipović, Mezga, Rep, Berić. Trener: Darko Milanič.

MURA: Draković, Janža, Kous (od 57. Bencak), Rogač, Cipot, Horvat, Sreš (od 46. Botjak), Kouter, Fajić (od 70. Mauko), Maruško, Pavel. Klop: Luk, Bencak, Bohar, Botjak, Slavič, Eterović, Mauko. Trener: Robert Pevnik.

Strelci: 1:0 Volaš (29), 2:0 Velikonja (35), 3:0 Ibraimi (37), 4:0 Velikonja (53), 5:0 Ibraimi (60), 6:0 Volaš (69)

Rumeni karton: Janža (62), Kouter (85)

1' - pred potovanjem v Glasgow je pred nami še prvenstvena tekma proti Muri, po nove točke v pričakovani zasedbi: z razporeditvijo moči in s petimi člani začetne enajsterice s četrtkovega dvoboja na klopi. Tavares tudi tokrat ne more nastopiti zaradi bolečin v predelu hrbta, poškodovan je Vidović, prvič v tej sezoni na igrišču Potokar
    8' - spretna akcija po desni strani, Mejač do udarca ob prodoru v kazenski prostor, Draković odbil v kot
    17' - Ibraimi za Velikonjo, poskus z roba kazenskega prostora blokiral Cipot, žoga se je odbila v kot
    22' - obetavna situacija pred gostujočimi vrati, po predložku Mejača z glavo Velikonja, žoga ob desni vratnici

1:0 VOLAŠ (29)
    Vodstvo! Uspešno preigravanje Ibraimija na desni strani, predložek pred gol, najvišji v skoku Volaš in spretno z glavo mimo vratarja Drakovića v mrežo

2:0 VELIKONJA (35)
    Podobna akcija in žoga drugič v murskosoboški mreži... Spet predložek z desne strani, asistent Milec, tokrat pa iz bližine z glavo usmerja žogo za vratarjev hrbet Velikonja

3:0 IBRAIMI (37)
    V osmih minutah mora vratar Mure tretjič po žogo v mrežo! Ibraimi po akciji Cvijanovića in zadnji podaji Velikonje dovolj močno ter natančno z roba kazenskega prostora, z leve strani. Žoga v zgornji desni kot...

42' - prva grožnja za mariborskega vratarja, z razdalje Pavel, Handanović z uspešnim posredovanjem odpravlja nevarnost
    43' - na podoben način je poizkušal še Horvat, Handanović znova uspešnejši
    45' - Milec imenitno z globinsko podajo po tleh za Velikonjo, odprla se mu je pot do gola, ob soočenju z vratarjem je skušal nameriti čez njega, a je Draković žogo uspel odbiti
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa
    51' - še ena spretna mariborska akcija, tokrat pred gostujočega vratarja s pravočasnim vtekanjem Milec, Draković uspel v zadnjem trenutku odbiti žogo

4:0 VELIKONJA (53)
    Toda naslednje nevarnejše akcije ni več mogel ustaviti. Znova v vlogi asistenta Ibraimi, v kazenskem prostoru je imenitno našel Velikonjo, ki si je ustavil žogo in jo spretno poslal mimo Drakovića.

60' - prosti strel za Maribor, izvajalec Ibraimi, natančno z 22, 23 metrov proti levemu kotu, kamor je poletel tudi vratar in odbil v kot

5:0 IBRAIMI (60)
    Po kotu pa novo veselje na tribunah. Ibraimi in Milec sta izmenjala kratki podaji, Ibraimi je v prepoznavnem slogu krenil z žogo proti kazenskemu prostoru in jo silovito zabil v mrežo, z dotikom vratarja in vratnice!

63' - prva menjava v našem moštvu, Mertelj odhaja z igrišča ob aplavzu s tribun, priložnost Filipoviću
    67' - še en aplavz, iz igre Ibraimi, dvakratni strelec in asistent, v igro Mezga

6:0 VOLAŠ (69)
    Revija golov se nadaljuje, strelci pa so se enakovredno razdelili. Zdaj je drugič zadel tudi Volaš, po predložku Cvijanovića je v kazenskem prostoru z glavo natančno usmeril žogo mimo vratarja v desni kot

72' - z bučnimi čestitkami za prikazano z igrišča še Velikonja, v igro Berić
    74' - kljub visokemu vodstvu zbranost ne popušča, Rajčević ni dovolil Mauku udarca proti vratom po obetavnejšem napadu gostov, žogo je odbil v kot
    79' - mreža Mure se je zatresla še sedmič, a je sodnik razveljavil zadetek. Milec je nameril proti kazenskemu prostoru, žoga je preletela vse igralce in končala za golovo črto, toda sodnik je označil prepovedan položaj. Čeprav se Volaš žoge na poti proti mreži ni dotaknil...
    82' - Mezga bliskovito proti kazenskemu prostoru, žogo je po njegovem udarcu vratar Draković kratko odbil, do Volaša, ki jo je poskušal z drsečim posredovanjem doseči in spraviti v mrežo, a je zletela čez prečnik
    84' - po podaji Berića do udarca Cvijanović, Kouter je blokiral žogo na poti proti levemu kotu
    89' - Milec v kazenski prostor, Berić v petmetrskem prostoru ni uspel priti do žoge, toda ocena predstave ostaja gala! S šestico je prednost na lestvici povečana na pet točk!