Rangers - Maribor 1:1
LIGA EUROPA, TUKAJ SMO!!!

25.8.2011 Glasgow, stadion Ibrox. 32.223 gledalcev. Glavni sodnik: Aleksandar Stavrev. Pomočnika: Marjan Kirovski in Ljubomir Krstevski. Četrti sodnik: Dimitar Meckarovski (vsi Makedonija). Delegat: Thorir Hakanorson (Islandija). Kontrolor sojenja: Levan Paniašvili (Gruzija).
    GLASGOW RANGERS: Mc Gregor – Broadfoot, Goian, Bocanegra, Wallace (od 40. Perry) – Ortiz (od 67. Healy), Davis, Edu, Wylde – Jelavić, Lafferty. Klop: Alexander, Perry, Fleck, Kerkar, Healy, Hutton, Bendiksen. Trener: Ally Mc Coist.
    NK MARIBOR: Handanović – Potokar (od 83. Milec), Rajčević, Arghus, Viler – Mezga (od 76. Cvijanović), Mertelj, Filipović, Ibraimi – Berić (od 86. Tavares), Volaš. Klop: Radan, Milec, Majer, Trajkovski, Cvijanović, Da Silva, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Volaš (55), 1:1 Bocanegra (76)

Rumeni karton: Arghus (43), Ortiz (45), Ibraimi (64), Healy (80), Lafferty (85), Broadfoot (89), Handanović (89)
    Velik trenutek, trenutek za zgodovino. NK Maribor proti finalistu pokala Uefe iz leta 2008 in svetovnemu rekorderju po številu osvojenih naslovov državnega prvaka odloča o neposredni uvrstitvi v ligo Europa. Naša ekipa je prišla na Ibrox s prednostjo 2:1 iz Ljudskega vrta, zdaj sledi odločitev, kdo ostaja udeleženec evropskega pokalnega tekmovanja do decembra. Velikonja po težavah s poškodbo ni prestal zadnjega treninga in ni nared za nastop, Tavares po vmesnem okrevanju na klopi.

1' – in se je začelo, tudi s skupino mariborskih navijačev na tribunah Ibroxa, ki so dopotovali na Škotsko na različne načine (ob letalskih povezavah tudi s kombiji in osebnimi avtomobili)…
    7' – prva nevarnejša situacija pred mariborskimi vrati, Wylde je podal z leve strani, Handanović odbil, v nadaljevanju akcije Ortiz ni uspel priti do zaključka
    10' - kot za gostitelje, Jelavić najvišji v skoku, žoga ob desni vratnici
    20' - spodbudno stanje na igrišču, naši nogometaši tekmecem ne dovoljujejo silovitega začetnega pritiska
    27' - Jelavić je uspešno ustavil žogo in na robu kazenskega prostora izpeljal akcijo za Laffertyja, ki je vtekel v kazenski prostor, Handanović iz vrat, po posredovanju je žogo odbil v napadalca Rangersov,  nevarnost je odpravljena
    34' - napadalcem se je pridružil Goian, poskus romunskega branilca z razdalje mimo desne vratnice
    40' - v domačem moštvu se je poškodoval Wallace, namesto njega v igro Perry
    43' - rumeni karton Arghus zaradi prekrška nad Jelavićem na razdalji 30 metrov
    45' - najresnejša grožnja Škotov doslej, po nesrečnem odbijanju žoge Lafferty do dvoboja ena na ena z vratarjem, nameril je proti levemu kotu, Handanović z izvrstnim posredovanjem brani
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
    50' - predložek Broadfoota z desne strani v petmetrski prostor, Potokar pred Laffertyjem izbil v kot
    53' - še ena akcija po desni strani, Broadfoot s povratno podajo po tleh do Davisa, ki je imel priložnost za udarec, a se je zapletel

0:1 VOLAŠ (55)
    GOOOOOL!!! Žoga je v mreži Rangersov, zadel je Volaš! Trenutek, ko so obnemeli domači navijači, nepopisno veselje pa v sektorju z mariborskimi... Mertelj je popeljal žogo proti kazenskemu prostoru, podal do Volaša, ki se je obrnil in mojstrsko nameril mimo vratarja Mc Gregorja v desni kot!

59' - Ibraimi za Mezgo, njegov poskus z 20 metrov na krilih vodstva čez prečnik
    67' - Rangersi stavijo vse v napad, namesto zveznega igralca Ortiza v igro napadalec Healy
    69' - po predložku v kazenski prostor je Healy nastreljal v roko Rajčevića, domači igralci in navijači so zahtevali enajstmetrovko, sodnik je pokazal na kot
    75' - Perry z 18 metrov, Mertelj z drsečim posredovanjem blokiral udarec, žoga se je odbila v kot

1:1 Bocanegra (75)
    Po predložku s kota je Jelavić z glavo spustil žogo na tla, Bocanegra pa je v gneči pred golom z udarcem iz obrata spravil žogo v mrežo

76' - prva menjava v našem moštvu, Cvijanović namesto Mezge
    77' - Wylde je po levi strani prišel do udarca, nameril proti desnemu kotu, Handanović z odličnim posredovanjem odbil žogo
    78' - odprla se je pot in prostor za udarec Healyju, ki je sam prišel pred Handanovića, toda izjemna obramba našega vratarja
    83' - Potokar mora z igrišča zaradi poškodbe, v igro Milec
    86' - še zadnja menjava, iz igre Berić, v igro Tavares
    89' - Broadfoot je nešportno skuša ovirati na tleh ležečega Ibraimija in si prislužil rumeni karton, nato rumeni karton še Handanoviću, ki je pritekel iz vrat pomirjat strasti
    90' - dramatična končnica bo dolgo trajala, sodniki so označili petminutno nadomestilo časa
    90+2' - po poskusu Laffertyja je Mertelj umiril žogo pred golovo črto, žoga je izbita, nevarnost odpravljena

IN SANJE SO URESNIČENE, NK MARIBOR JE V LIGI EUROPA!!! VIJOLIČASTA NOČ NA IBROXU, NAŠI JUNAKI SE VRAČAJO DOMOV OKOLI 4.30, 5.00 PO SLOVENSKEM ČASU, KO BO PRISTANEK NA MARIBORSKEM LETALIŠČU!