Skupina H, 2. krog
V LJUDSKEM VRTU BREZ TOČK
Marcos Tavares
29.9.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Gledalcev 10.000. Liga Europa, skupina H, 2. krog. Glavni sodnik: Tom Harald Hagen. Pomočnika: Frank Andas in Svein Inge Wiken. Četrti sodnik: Svein-Erik Edvartsen. Sodnika za golom: Ken Henry Johnsen in Anders Johansen (vsi Norveška). Delegat: Rotem Kamer (Izrael). Kontrolor sojenja: Alan Snoddy (Severna Irska).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Potokar, Arghus, Viler - Mezga (od 86. Črnic), Mertelj (od 81. Berić), Lesjak, Cvijanović (od 71. Ibraimi) - Tavares, Volaš. Klop: Radan, Črnic, Filipović, Mejač, Ibraimi, Velikonja, Berić. Trener: Darko Milanič.

BIRMINGHAM CITY: Doyle, Spector, Caldwell, Ibanez, Ridgewell, Fahey, Gomis, Burke, Beausejour, Elliott, King (od 65. Žigić). Klop: Myhill, Murphy, N'Daw, Rooney, Žigić, Redmond, Wood. Trener: Christopher Hughton.

Strelci: 1:0 Volaš (29), 1:1 Burke (64), 1:2 Elliott (79)

Rumeni karton: Ridgewell (44), Gomis (60), Lesjak (90+1)

1' - prva domača tekma v Ligi Europa, ob izjemnem ozračju v Ljudskem vrtu. S skupnimi močmi v boj za prve točke v skupini...
2' - prosti strel Mariborčanov iz kakšnih 35 metrov. Udarec Mertlja mimo leve vratnice
7' - po predložku z leve poskus Marlona Kinga z glavo v kazenskem prostoru vijoličastih, Jasmin Handanović brez večjih težav
14' - po dolgi podaji z domače polovice igrišča si je Tavares ustavil žogo na robu kazenskega prostora in udaril, vendar mimo leve vratnice
18' - milimetri manjkali do vodstva... Po podaji Tavaresa z leve strani kazenskega prostora je v sredini Cvijanović z glavo spretno nameril proti desnemu kotu, vratar Doyle pa je poletel proti vratnici in s skrajnimi močmi odbil žogo v kot
19' - s sredine igrišča lepa globinska podaja Cvijanovića do Volaša, ta pa je iz roba kazenskega prostora streljal preko gola
26' - Burke je prodiral po desni strani, poslal žogo v kazenski prostor, kjer je pred Kingom vratar Handanović žogo odbil proti sredini igrišča, do žoge je prišel Fahey, ki pa je meril visoko preko gola

1:0 VOLAŠ (29)
GOOOOOOL!!! Po napaki gostov (Ibanez je podal do vratarja Doylea, ki pa mu je žoga pobegnila) je Volaš sam iz desnega roba petmetrskega prostora poslal žogo v prazno mrežo!

38' - vijoličasti nadzorujejo dogajanje na igrišču
40' - na robu kazenskega prostora Mariborčanov je poskušal King, do odbite žoge je na desni strani prišel Burke, streljal proti vratom, Handanovič pa je njegov strel ubranil
45' - minuta sodniškega podaljška

45'+1 - prosti strel Mariborčanov s 30 metrov, Tavares preko gola

46' - začetek drugega polčasa brez menjav na eni ali drugi strani
50' - po kombinaciji pred kazenskim prostorom gostov je po podaji Mezge do žoge prišel Mertelj in sprožil s kakšnih 25-ih metrov, žoga tik nad vrati Doylea
53' - Spector z desne strani pošilja v kazenski prostor, vendar to ni bila podaja, strel triindvajesetice gostov pa Handanović odbija v kot. Po podaji iz kota še ena obetavna situacija za goste, ki jo je zaključil Burke, vendar so se vijoličasti ubranili

1:1 BURKE (64)
Po izgubljeni žogi na sredini igrišča so gostje izvedli protinapad, Burke je prodiral proti golu in z roba kazenskega prostora poslal žogo mimo Jasmina Handanovića v mrežo

67' - V Ljudskem vrtu odmeva: "Ni predaje!!!"
69' - Burke z desne strani podaja v kazenski prostor Mariborčanov, Žigić, ki je malo pred tem vstopil v igro, pa z glavo preko vrat
71' - prva menjava v naših vrstah, iz igre Goran Cvijanović, namesto njega Agim Ibraimi
73' - Elliott je na robu kazenskega prostora odvzel žogo in prišel pred Handanovića, ki je njegov strel ubranil

1:2 ELLIOTT (79)
Po neuspešnem ustavljanju napada gostje z žogo do območja za udarec, Elliott pa je z leve strani kazenskega prostora premagal Handanovića, ki mu žoge ni uspelo izbiti

81' - druga menjava pri naši ekipi, iz igre Aleš Mertelj, namesto njega Robert Berić. Hiter odgovor domačega trenerja, ki je okrepil napad
86' - še zadnja menjava na tekmi, iz igre Dejan Mezga, namesto njega Matic Črnic
90' - tri minute sodniškega podaljška
90'+1 - rumeni karton je dobil Zoran Lesjak po prekršku nad Gomisom na sredini igrišča