Odlična predstava
NK MARIBOR - SC BRAGA 1:1 (1:1)
Zoran Lesjak
20.10.2011 Maribor, stadion Ljudski vrt. Liga Europa, skupina H, 3. krog. 8000 gledalcev. Glavni sodnik: Stephan Studer. Pomočnika: Manuel Navarro in Matthias Arnet. Četrti sodnik: Stephan Klossner. Dodatna stranska sodnika: Alain Bieri in Daniel Wermelinger (vsi Švica). Delegat: Scott Struthers (Škotska). Kontrolor sojenja: Amit Klein (Izrael).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Potokar, Arghus, Trajkovski - Mezga, Mertelj, Lesjak, Ibraimi - Tavares (od 74. Berić), Volaš (od 85. Velikonja). Klop: Radan, Vidović, Mejač, Filipović, Cvijanović, Berić, Velikonja. Trener: Darko Milanič.

SC BRAGA: Quim - Baiano, Ewerton, Paulo Vinicius, Elderson - Mossoro (od 72. Paulo Cesar), Djamal, Hugo Viana - Alan, Lima, Helder Barbosa (od 67. Leandro Salino). Klop: Berni, Paulo Cesar, Merida, Nuno Gomes, Leandro Salino, Douglao, Carlao. Trener: Leonardo Jardim.

Strelca: 1:0 Ibraimi (14), 1:1 Elderson (43)

Rumeni kartoni: Alan (57), Lesjak (64), Trajkovski (66), Mezga (77), Djamal (83)

Potek tekme:
1' - začetni sodniški pisk - poglavje št. 3 v skupini H, druga domača tekma za ekipo v vijoličastem. Gostje Ljudskega vrta so finalisti zadnje lige Europa, v naših vrstah manjkata kaznovani Rajčević in poškodovani Viler
3' - prva priložnost za naše nogometaše, z desne strani kazenskega prostora do obetavnega poskusa Milec
11' - igra poteka večinoma med obema kazenskima prostoroma, ekipa v vijoličastem je zelo odločna

1:0 IBRAIMI (14)
GOOOOOOOL!!! Žoga z desne strani v kazenski prostor, spolzko igrišče je onemogočilo gostujoče branilce, žoga je po poskus preigravanja Marcosa Tavaresa prišla do Agima Ibraimija, ki je z leve strani, z natančnim udarcem po tleh poslal žogo v levi kot!

19' - Lesjakov udarec z desnega roba kazenskega prostora, gostujoči vratar Quim odbija žogo nazaj v igrišče
22' - po globinski podaji je vtekel Lima, Arghus ga je spremljal, vendar je Bragin napadalec vseeno prišel do udarca, žoga pa kakšen meter mimo gola
25' - ponovitev akcije izpred treh minut, ponovno Lima preko vrat
26' - Hugo Viana je izvajal kot, Djamal je v kazenskem prostoru prišel do udarca z glavo, Handanović pa je žogo odbil preko gola
26' - ponovno Hugo Viana izvaja kot, po udarcu z glavo enega izmed Braginih nogometašev pa Handanović lovi žogo
30' - prosti strel gostom kakšnih 25 metrov od gola, po udarcu Mossora pa brez nevarnosti
32' - po globinski podaji je do žoge prišel Lima, Handanović pa je njegov udarec odbil v kot
35' - protinapad vijoličastih, po podaji Ibraimija z desne je na levi strani pred golom do žoge prišel Tavares, njegov strel pa se je od prečnika odbil nazaj v igrišče
39' - prosti strel za goste na razdalji 25 metrov od gola Handanovića. Izvajalec Hugo Viana je žogo poslal preko živega zidu - v naročje Handanovića
42' - po kombinaciji Mariborčanov pred kazenskim prostorom gostov je žoga prišla do Mezge, ki je podal na levi rob kazenskega prostora do Ibraimija, ta pa je z nenadnim udarcem skušal presenetiti Quima, vendar je ta odbil žogo v kot

1:1 Elderson (43)
Prosti strel je s 40ih metrov izvajal Hugo Viana, v gneči pred golom Handanovića pa je bil najbolj spreten Elderson - ob veliki sodniški napaki. Bragina dvajsetica je bila v prepovedanem položaju

45' - do udarca Mossoro, Handanović odbija v kot

46' - začetek drugega polčasa, brez menjav pri obeh moštvih
50' - po levi je prodiral Helder Barbosa, podal nazaj do Huga Viane, ki je z 20ih metrov poslal žogo preko gola
52' - Trajkovski je mojstrsko našel Tavaresa, ki je podal do Mezge, ta pa je z 22ih metrov poslal žogo preko gola
57' - v kazenskem prostoru so se znašli Tavares, Mezga in Volaš, vendar so bili branilci Brage uspešnejši
59' - Ibraimi z razdalje, žoga mimo desne vratnice
61' - prosti strel z 22ih metrov, Hugo Viana ponovno preko živega zidu, Handanović je odbil žogo, ki je pristala v kotu
64' - po prekršku na sredini igrišča je dobil rumeni karton Zoran Lesjak
66' - po prekršku na sredini igrišča je dobil rumeni karton Dejan Trajkovski
69' - Ibraimi se je odločil za strel z razdalje, žoga za las mimo gola
74' - menjava v domačem moštvu - iz igre kapetan Tavares, namesto njega Berić. Kapetanski trak je prevzel Mertelj
77' - prekršek na sredini, Mezga je dobil rumeni karton
84' - Milec z desne strani podaja pred gol Brage, kjer pa se Volaš z glavo ni najbolje znašel
85' - menjava pri domačih, iz igre Volaš, namesto njega Velikonja
87' - po visoki podaji v kazenski prostor Mariborčanov je z glavo poskušal Hugo Viana in zadel vratnico
88' - igranje Brage z roko v kazenskem prostoru, sodnik je odmahnil z roko...
89' - Milec je izvajal prosti strel iz 25ih metrov, žoga preko gola
90' - Ibraimi je iz desnega roba igrišča izvajal prosti strel, žogo poslal proti golu, kjer pa je bil na mestu Quim
90' - dve minuti sodnikovega dodatka

Vijoličasti so osvojili prvo točko v Ligi Europa, čeprav ostaja občutek, da bi si zaslužili več...