Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Vijolčna banka

NK MARIBOR - MURA 3:1 (2:0)

17.3.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 24. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana). Pomočnika: Janez Podgornik (Vrhnika) in Mitja Podobnik (Veliki Gaber). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović - Mejač, Potokar, Rajčević, Viler - Mezga (od 70. Filipović), Mertelj, Cvijanović, Ibraimi - Volaš, Velikonja. Klop: Pridigar, Vidović, Filipović, Trajkovski, Majer, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

MURA: Luk, Kouter, Maruško, Cipot, Travner, Sreš (od 80. Bohar), Horvat, Lotrič (od 66. Rep), Fajić, Kramar (od 55. Dodlek), Jelić. Klop: Draković, V. Filipović, Bohar, Dodlek, Rep, Botjak, Kous. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 1:0 Cvijanović (23), 2:0 Ibraimi (44), 3:0 Ibraimi (66), 3:1 Fajić (76)

Rumeni karton: Horvat (34), Mejač (36), Sreš (80)

Vse je pripravljeno za novi štajersko-prekmurski obračun. V naši ekipi le ena sprememba v primerjavi s prejšnjo soboto, Milec bo zaradi štirih rumenih kartonov na tribuni, v enajsterici Mejač. Pred začetnim sodniškim žvižgom pa pozdrav novemu mariborskemu športnemu junaku. In spodobi se, da šampioni pozdravijo šampiona - Filipu Flisarju, zmagovalcu svetovnega pokala v smučarskem krosu, je v imenu NK Maribor pred tekmo za osvojitev velikega kristalnega globusa čestital direktor Bojan Ban.

1' - in se je začelo...
    10' - uvodno preizkušanje moči domače in gostujoče ekipe, v kateri je tudi še pred dnevi naš član Dragan Jelić
    13' - akcija Cvijanovića in Velikonje, po njegovi podaji do Mezge prvi udarec v okvir vrat, Luk brani
    20' - prosti strel je z leve strani izvajal Mezga, žoga je preletela vse igralce v kazenskem prostoru in zdrsnila po vratnici z igrišča
    21' - predložek Mezge v kazenski prostor, Cipot v zadnjem trenutku izbil pred Volašem

1:0 CVIJANOVIĆ (23)
    Vodstvo! Goran Cvijanović dan po podpisu nove pogodbe šestič v tej sezoni med strelci... Akcijo je začel Ibraimi s spretnim preigravanjem po levi strani, prišel do udarca, pred golovo črto je izbil Horvat, a le do roba kazenskega prostora, od koder je Cvijanović natančno poslal žogo v desni kot gostujočih vrat za veselje na tribunah!

26' - po obetavni akciji ob dolgi podaji Mertlja je Velikonja ušel Cipotu, ob zaključku pa ni bil dovolj natančen, žoga mimo desne vratnice
    36' - rumeni karton Mejač, s prekrškom je ustavil prodor Travnerja na gostujoči polovici igrišča
    39' - Rajčević je po kotu ostal pred golom črno-belih, udarec proti desnemu spodnjemu kotu, uspešno posredovanje Luka
    43' - po akciji in podaji Cvijanovića obetavna situacija na desni strani za Volaša, ob poskusu udarca je Kramar odbil v kot

2:0 IBRAIMI (44)
    In žoga še drugič v mreži gostov! Mejač je izvajal avt, v nadaljevanju je z desne strani podal Mezga do roba kazenskega prostora, kjer je opazil neoviranega Ibraimija, ta pa je natančno nameril in neubranljivo zadel v desni kot.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    48' - udarec je po sodelovanju Mertlja in Velikonje preizkusil tudi Volaš, z 18 metrov žoga ob desni vratnici
    50' - prva priložnost za Muro, Fajić po preigravanju iz bližine proti levemu kotu, uspešno posredovanje Handanovića

3:0 IBRAIMI (66)
    Evrogol! Ibraimi je sam sprejel žogo na 30 metrih od vrat po akciji, ki sta jo skozi izpraznjeno sredino zasnovala Rajčević in Cvijanović, se odločil za udarec in mojstrsko zabil žogo v levi zgornji kot za potrditev revije lepih golov!

70' - prva menjava v našem moštvu, ob aplavzu s tribun iz igre Mezga, priložnost Filipoviću
    76' - znova trenutek za aplavz, menjava Velikonja-Tavares

3:1 Fajić (76)
    Veselje tudi med gostujočimi privrženci. Po kotu, ki ga je izvajal Dodlek, je bil najvišji v skoku Fajić in z glavo spravil žogo v mrežo.

77' - še en Murin napad, po desni strani Fajić, Rajčević odbil v kot
    85' - znova dvoboj najboljšega Murinega napadalca in našega vratarja, uspešnejši Handanović, ubranil je udarec Fajića s 13, 14 metrov
    86' - še enkrat pa je z razdalje po kombinaciji z Volašem zapretil Ibraimi, tokrat je Luk z nekaj težavami uspel ukrotiti žogo
    90' - dve minuti sodniškega podaljška
    90+1' - prodor Boharja po desni strani, Handanović in Rajčević sta ga s skupnimi močmi onemogočila