Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Novinarsko središče

MURA - NK MARIBOR 1:3 (1:1)

6.5.2012 Murska Sobota, Fazanerija. PrvaLiga, 33. krog. 3800 gledalcev. Glavni sodnik: Emir Huselja (Velenje). Pomočnika: Mitja Podobnik (Veliki Gaber) in Janez Podgornik (Vrhnika). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

MURA 05: Drakovič, Kouter, Cipot, Travner, Janža, Kous (od 73. Sreš), Maruško, Dodlek (od 55. Eterović), Bohar (od 78. Kramar), Jelić, Fajić. Klop: Šafer, Rogač, Kramar, Botjak, Barbič, Sreš, Eterović. Trener: Amte Šimundža.

NK MARIBOR: Pridigar - Mejač, Vidović, Rajčević, Viler - Ibraimi (od 83. Tavares), Mertelj, Lesjak (od 46. Filipović), Cvijanović - Velikonja (od 52. Arghus), Volaš. Klop: Handanović, Arghus, Trajkovski, Majer, Filipović, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mertelj (18), 1:1 Bohar (24, 11m), 1:2 Arghus (56), 1:3 Volaš (71)

Rumeni karton: Vidović (23), Mertelj (23), Kous (34), Travner (79)

Rdeči karton: Vidović (47, 2R)

6:0 in 3:1 v Ljudskem vrtu, 3:1 v Murski Soboti. Trije dvoboji Maribora in Mure so se v letošnji sezoni končali z zmago našega moštva, danes sledi še četrto soočenje. Začetek tekme v Fazaneriji ob 16.00.

1' - prvi s sredine igrišča domači nogometaši
    5' - grožnja najprej za domača vrata, Volaš na desno stran do Ibraimija, ki je podal do Cvijanovića, njegov poskus z roba kazenskega prostora ob desni vratnici
    13' - prodor Volaša, ob posredovanju v kazenskem prostoru je obležal na tleh, brez enajstmetrovke

0:1 MERTELJ (18)
    In žoga je v Murini mreži! Akcijo za zadetek so zrežirali Volaš s podajo na levo stran do Vilerja, ki je v kazenskem prostoru pogledal, kje so soigralci, podal do Mertlja, ki je z levo nogo usmeril žogo v desni kot.

20' - Draković je preprečil povišanje vodstva... Ob predložku Ibraimija v petmetrski prostor je v zadnjem trenutku s konicami prstov snel žogo z glave Velikonji in Volašu
    23' - enajstmetrovka za Muro, Fajić je ob Rajčeviću prišel do žoge, pričakovali bi prekršek Murinega napadalca, akcija se je nadaljevala, k Fajiću je pristopil Vidović, ob njunem dvoboju pa padec najboljšega strelca črno-belih in sodnik je pokazal na enajstmetrovko

1:1 BOHAR (24, 11M)
    Vidoviću je sodnik Huselja ob tem pokazal še rumeni karton, po krajši razpravi pa je žogo na belo točko namestil Bohar in premagal Pridigarja z udarcem v levi zgornji kot.

40' - po dveh zadetkih v šestih minutah manj nevarnosti pred goloma, podjetnejša je mariborska ekipa
    45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Filipović namesto Lesjaka
    47' - ostajamo z igralcem manj... Jeliću je med prodorom na mariborski polovici igrišča zaprl pot Vidović, po dosojenem prekršku še rumeni karton za našega štoperja, ki tako po drugem opominu mora v slačilnico
    52' - treba je zapolniti vrzel v obrambni vrsti, prvič v spomladanskem delu sezone na igrišču Arghus, zamenjal je Velikonjo

1:2 ARGHUS (56)
    Včasih se to zgodi, ko trener pošlje v igro napadalca, tokrat se je tudi pri obrambnem nogometašu. Arghus je bil na igrišču le štiri minute, se ob prvem dotiku z žoge izkazal s posredovanjem pred Fajićem v kazenskem prostoru, nato pa na drugi strani zatresel mrežo. Kot je izvajal Cvijanović, Arghus pa z glavo natančno zadel v levi kot.

1:3 VOLAŠ (71)
    Z igralcem manj še do drugega zadetka! V vlogi asistenta Ibraimi, z desne strani je podal pred gol, tam pa je bil Volaš spretnejši od Kousa in zabil žogo mimo vratarja v levi kot.

74' - priložnost za Muro, po dolgi podaji Jelić do soočenja s Pridigarjem, žoga pa čez gol
    80' - Fajić po preigravanju v kazenskem prostoru do udarca, Pridigar na pravem mestu
    81' - v naslednji akciji pa še enkrat do zaključka Fajić, z glavo iz obetavne situacije ni bil natančen
    83' - še zadnja menjava, Tavares namesto Ibraimija
    86' - med zadnjimi poskusi gostiteljev, da bi kaj spremenili, še udarec Eterovića, Pridigar brani
    90' - tri minute sodniškega podaljška