70
trener: Darko Milanič

Tudi superpokal!
ZBIRALCI TROFEJ

8.7.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. Superpokal. 4157 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Anton Šinkovec (Begunje) in Vinko Vozlič (Rogaška Slatina). Četrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Potokar, Rajčević, Trajkovski, Ibraimi, Filipović, Mertelj, Cvijanović (od 70. Mezga), Tavares (od 90+2. Rep), Velikonja (od 68. Berić). Klop: Pridigar, Arghus, Rešek, Mezga, Rep, Črnic, Berić. Trener: Darko Milanič.

OLIMPIJA: Džafić, Jović, Zarifović, Sretenović, Salkić (od 83. Bešić), Ivelja (od 66. Omladič), Radujko, Lovrečič, Trifković, Škerjanc (od 46. Vicente), Šporar. Klop: Šeliga, Vicente, Valenčič, Bešić, Božič, Delamea Mlinar, Omladič. Trener: Ermin Šiljak.

Strelci: 1:0 Filipović (27), 1:1 Ivelja (50), 2:1 Ibraimi (78)

Rumeni karton: Mertelj (35), Radujko (59), Trifković (62), Jović (89)

Rdeči karton: Mertelj (89, 2 R)

Od 20. ure v Ljudskem vrtu uradna otvoritev sezone 2012/13: večna tekmeca v boju za prvo trofejo. V naši začetni enajsterici po okrevanju tudi Mejač, kot četrti in peti tujec sta na tribuni ostala Lesjak in Komazec.

1' - boj za superpokal se je začel...
    4' - za prvi udarec v okvir vrat je poskrbel Ibraimi, Džafić brani
    7' - še enkrat do zaključka Ibraimi, tokrat čez gol
    15' - uvodni del ob pobudi ekipe v vijoličastem
    19' - Jović se je med prodorom po desni strani odločil za neposreden udarec, Handanović odbil v kot
    24' - znova je Jović prišel do udarca v kazenskem prostoru z desne strani, ni bil natančen, žoga mimo leve vratnice

1:0 FILIPOVIĆ (27)
    Gol, kaj gol, evrogol! Avtor izjemne poteze Željko Filipović, z udarcem z razdalje je v velikem slogu zatresel ljubljansko mrežo: s 30 metrov v desni kot mimo vratarja Džafića.

33' - po vodstvu še obetavna situacija za drugi zadetek... Ibraimi je z desne strani pritekel pred vratarja, nameril v nasprotni kot, toda žogi je pot v mrežo preprečila vratnica
    37' - in nova priložnost, ljubljanski vratar znova v mat položaju ob soočenju s Cvijanovićem, ki je žogo usmeril mimo njega, a je zletela ob levi vratnici
    44' - po kotu, ki ga je izvajal Ibraimi, do udarca z glavo iz zahtevnega položaja Potokar, ni uspel dovolj natančno zadeti žoge

46' - začetek drugega polčasa

1:1 Ivelja (50)
    Po že odpravljeni nevarnosti žoga nazaj do nogometašev Olimpije, Ivelja je prišel do žoge in soočenja s Handanovićem v kazenskem prostoru ter zadel za izenačenje.

68' - prva menjava v naših vrstah, Berić namesto Velikonje
    70' - še drugi odziv s klopi, iz igre Cvijanović, v igro Mezga
    71' - takoj po vstopu na igrišče do udarca Mezga, žoga ob obrambnem bloku proti golu, a ob vratnici v kot
    71' - naslednji je vrata Olimpije ogrozil Ibraimi, žoga proti desnemu kotu, Džafić je uspel odbiti

2:1 IBRAIMI (78)
    Pritisk se je stopnjeval in dočakali smo nov trenutek veselja, spet vodimo! Ibraimi in Mezga sta na robu kazenskega prostora izmenjala dvojno podajo, Ibraimi pa je z natančno odmerjenim udarcem poslal žogo mimo Džafića v desni spodnji kot.

82' - še ena podobna kombinacija, tokrat Ibraimija in Tavaresa, strelec gola za 2:1 pa v tem poskusu ob levi vratnici
    89' - Ibraimi je pred golom iskal Berića, branilci Olimpije so uspeli odpraviti nevarnost
    89' - drugi rumeni in s tem rdeči karton za Mertlja, zaradi prekrška nad Vicentejem
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - priložnost še za Olimpijo, Bešić je podal pred gol, Šporar pa ob drsečem posredovanju žogo poslal mimo gola
    90+2' - še zadnja menjava, z igrišča Tavares, v igro Rep

...IN ZBIRANJE TROFEJ SE NADALJUJE, SPET IMAMO V ROKAH TUDI SUPERPOKAL!