Vrhunsko!
NK MARIBOR - DUDELANGE 4:1 (2:0)

1.8.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva tekma 3. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. 12.025 gledalcev. Glavni sodnik: Aleksej Nikolajev. Pomočnika: Oleg Tselovalnikov in Vitalij Drozdov. Četrti sodnik: Vladimir Kazmenko (vsi Rusija). Delegat: Claude Runavot (Francija). Kontrolor sojenja: Oguz Sarvan (Turčija).

NK MARIBOR: Handanović - Mejač (od 58. Potokar), Rajčević, Arghus, Trajkovski - Mezga, Mertelj, Cvijanović, Ibraimi (od 67. Filipović) - Tavares, Berić (od 85. Komazec). Klop: Pridigar, Potokar, Rešek, Filipović, Lesjak, Črnic, Komazec. Trener: Darko Milanič.

F91 DUDELANGE: Joubert, Prempeh, Tournut, Caillet, Payal (od 64. Hug), Da Mota, Legros, Idazza (od 64. Betorangal), Melisse, Joachim, Steinmetz (od 73. Kitenge). Klop: Menetrier, Martino, Hug, Kitenge, Haddadji, Zeghdane, Betorangal. Trener: Didier Philippe.

Strelci: 1:0 Mezga (13), 2:0 Tavares (38), 3:0 Mezga (47), 4:0 Berić (77), 4:1 Joachim (90+2)

Rumeni karton: Steinmetz (26), Rajčević (63), Hug (79), Da Mota (80), Melisse (83)

Ob testnem prenosu tekme na spletni strani z našo kamero ostajamo pri ustaljenem običaju pisnega poročanja o dogodkih v Ljudskem vrtu, dvoboj kot ponavadi spremljamo od minute do minute. Priča bomo spektaklu pred polnimi tribunami, začetek ob 20.00. Naša začetna enajsterica ista kot v prvi tekmi proti Željezničarju.

1' - v boj za play off Lige prvakov pred 12.000 gledalci, prvi s sredine igrišča ob izjemni kulisi s tribun naši nogometaši
    3' - mariborska akcija po levi strani, Mezga za Trajkovskega, ob posredovanju gostujočih branilcev Trajkovski na tleh na robu kazenskega prostora, brez prekrška
    10' - vroče v gostujočem kazenskem prostoru, Berić za Ibraimija, ki se je pripravljal za udarec, pred udarcem posredovanje Cailleta in kot, po kotu pa Melisse v zadnjem trenutku izbil pred Tavaresem

1:0 MEZGA (14)
    Eksplozija navdušenja v Ljudskem vrtu! Po prekršku Prempeha nad Berićem na robu kazenskega prostora z leve strani je sodnik brez obotavljanja dosodil prosti strel, Mezga je pogledal, kam bo nameril, se odločil za neposreden udarec proti vratom in zabil žogo v mrežo!

25' - do prve priložnosti gostje, Joachim do udarca z roba kazenskega prostora, izkazal se je Handanović z obrambo
    30' - udarec z razdalje je preizkusil Idazza, toda Handanović je zbrano opazoval akcijo in odbil v kot

2:0 TAVARES (38)
    In žoga še drugič v mreži Dudelangea! Po prekršku nad Mezgo prosti strel, tokrat je strelec vodilnega gola prepustil vlogo izvajalca kapetanu in znova smo na nogah, Tavares je žogo mimo obrambnega zidu zabil v levi kot!

42' - kakšna akcija... Tavares in Mezga mojstrsko mimo tekmecev, Mezga s povratno podajo do Tavaresa, ki je ciljal nasprotni kot, z obrambo se je izkazal vratar Joubert, žoga se je odbila do Ibraimija, po njegovem poskusu pa se je stresel zunanji del mreže

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah

3:0 MEZGA (47)
    Minilo je le 71 sekund nadaljevanja in smo že pri treh golih prednosti! Mejač in Ibraimi sta v prvi akciji v drugem polčasu spravila žogo do Mezge, njegov nov trenutek navdiha pa je prinesel 3:0. Po preigravanju si je priboril položaj za udarec in z 18 metrov znova premagal vratarja Jouberta.

52' - gostje se seveda kljub zaostanku ne bodo predali, izpeljali so akcijo po levi strani, ob podaji pred gol do zaključka Joachim, vendar Handanović ne dovoljuje, da bi žoga prešla golovo črto. Z refleksno reakcijo je odbil v kot
    58' - prva menjava v našem moštvu, z aplavzom iz igre Mejač, v igro Potokar
    60' - Dudelange znova na preizkušnji, po podaji Cvijanovića poskus z roba kazenskega prostora Berića, končalo se je s kotom
    63' - rumeni karton Rajčević, s prekrškom je ustavil prodor Steinmetza, ki se je nato lotil izvajanja prostega strela, dobro naciljal proti desnemu spodnjemu kotu, vendar uspešno pantersko posredovanje Jasmina Handanovića
    67' - druga menjava v naši ekipi, Ibraimi je po vmesni poškodbi vzdržal do 67. minute, ob aplavzu odhaja z igrišča, namesto njega Filipović
    70' - gledalci, navdušeni nad predstavo vijoličaste čete, z mehiškimi valovi še dodatno dvigujejo čudovito ozračje na stadionu...
    76' - poskus gostov, žoga se je odbila do Prempeha, ki pa jo je poslal mimo gola

4:0 BERIĆ (77)
    Še četrtič! Po akciji, ki se je preprosto morala končati z žogo v mreži... Med odpiranjem poti do gola Mezga za Cvijanovića, ki je poskrbel za mojstrsko asistenco in s peto podal Beriću, sledil pa je zaključek v slogu celotne tekme, učinkovito, natančno, do želenega cilja! Žoga je končala v levem spodnjem kotu...

84' - najbližje cilju gostje, Joachim z roba kazenskega prostora, ob stičišču prečke in vratnice
    85' - in še en bučen aplavz s tribun, za strelca četrtega gola Berića, ki prepušča mesto Komazecu
    90' - tri minute sodniškega podaljška

4:1 Joachim (90+2)
    Gostje do zmanjšanja zaostanka, Joachim je prestregel podajo Rajčevića proti Arghusu, prišel do položaja za udarec z roba kazenskega prostora in poslal žogo v desni spodnji kot

90+3' - še en poskus Dudelangea, tokrat Kitenge z roba kazenskega prostora, Handanović odbil v kot