Šušteršič Martin
trener: Siniša Brkič

Nove točke
NK MARIBOR - TRIGLAV 1:0 (0:0)

4.8.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, četrti krog. 1300 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Marjan Tompa (Turnišče). Četrti sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

NK MARIBOR: Handanović - Milec (od 57. Cvijanović), Vidović, Rajčević, Rešek - Črnic, Lesjak (od 46. Potokar), Filipović, Rep (od 57. Tavares) - Ploj, Komazec. Klop: Pridigar, Potokar, Trajkovski, Dodlek, Cvijanović, Tavares, Berić. Trener: Darko Milanič.

TRIGLAV: Pelko, Šturm, Stojnić, Zolič, Roškar, Šušteršič, Dolžan (od 89. Sever), Pokorn, Kongnyuy, Đurkovič, Jelar (od 56. Poplatnik). Klop: Curanović, Sever, Đurič, Poplatnik, Lidjan, Šujica, Nazič. Trener: Siniša Brkič.

Strelec: 1:0 Tavares (87, 11m)

Rumeni karton: Roškar (87)

Po veliki evropski sredi in v pričakovanju povratnega dvoboja v Luksemburgu nekaj sprememb v začetni enajsterici. Prvič v letošnji sezoni od prve minute Rajko Rep in Mitja Rešek, prav tako pa Martin Milec, ki je uspešno prestal okrevanje v Pulju. Začetek tekme ob 20.00.

1' - začetek boja za nove ligaške točke
    5' - prvi proti vratom mariborski nogometaši, Komazec z roba kazenskega prostora mimo leve vratnice
    8' - gostje so odbili v kot, ko je Milec podal pred gol za Ploja, po kotu do zaključka Lesjak, žoga čez okvir vrat
    15' - nogometaši Triglava prvič do udarca v okvir vrat, z 18 metrov Kongnyuy, Handanović na pravem mestu
    22' - Kranjčanom je uspela akcija po levi strani, Đurkovič je podal pred gol, brez večje nevarnosti, končalo se je s kotom
    23' - in v 23. minuti poseben trenutek na tribunah: koreografija Viol ob 23. obletnici delovanja, čestitamo!
    28' - znova si je položaj za udarec priboril Lesjak,  z 22, 23 metrov ni bil dovolj natančen
    37' - pritisk ekipe v vijoličastem, dva zaporedna kota, gostje so odpravili nevarnost
    38' - naslednji je zapretil Filipović, s 30 metrov proti stičišču vratnice in prečke, ni se izšlo
    40' - Črnic bliskovito mimo tekmecev po levi strani, podal je do Ploja, ki je takoj iskal možnost, da pred golom pride do zaključka Komazec, a je pred njim odbil v kot Stojnić. Po kotu do žoge Komazec, z roba kazenskega prostora je ciljal nasprotni kot, žoga mimo vratnice
    44' - Lesjak najprej ni uspel sprejeti žoge po podaji Črnica, a si jo je z vztrajnostjo priboril nazaj, med poskusom preigravanja posredovanje gostujočega branilca, Lesjak je obležal na tleh, brez enajstmetrovke
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, iz igre Lesjak, v igro Potokar, ob tem pa tudi nekaj taktičnih sprememb (Rep v središčni del zvezne vrste, Milec v bolj ofenzivni vlogi na desni strani)
    48' - in Milec takoj do priložnosti, podal mu je iz obrata na robu kazenskega prostora Komazec, Milec pa z desne strani zadel stranski del mreže
    57' - dvojna menjava v vijoličastem: za novo energijo Tavares in Cvijanović, z igrišča Rep in Milec
    60' - najbolj obetavna situacija doslej za Triglav, z desne strani v kazenskem prostoru se je žoga odbila do Dolžana, ki je poslal žogo proti levemu kotu, Handanović brani
    69' - Poplatnik in Kongnyuy sta z dvojno podajo v kazenskem prostoru prišla do priložnosti, ob poskusu Poplatnika dobro posredovanje Handanovića, odbil je v kot
    72' - Đurkovič je prišel do zaključka z 18 metrov, Handanović pa zbrano opazoval dogajanje in z uspešnim posredovanjem odbil v kot
    73' - mariborska akcija po levi strani, Črnic z dobro odmerjenim udarcem z roba kazenskega prostora, žoga tik ob vratnici

87' - enajstmetrovka za Maribor! Poskus Tavaresa najprej v obrambni blok, žoga se je odbila do Filipovića, ki je krenil z žogo proti golu, Pokorn ga je zbil na tla in sodnik Goričan je brez obotavljanja pokazal na belo točko.

1:0 TAVARES (87, 11M)
    Zanesljivo pa je žogo v mrežo spravil Marcos Tavares, z udarcem v levi kot.

90' - še štiri minute sodniškega podaljška
    90+2' - med zaključnimi napadi še en poskus Črnica, z roba kazenskega prostora mimo gola