Gremo v play off!
V EVROPI DO DECEMBRA

8.8.2012 Dudelange, stadion Jos Nosbaum. Povratna tekma 3. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. 1300 gledalcev. Glavni sodnik: Duarte Nuno Pereira Gomes. Pomočnika: Jose Tiago Garcias Bolinhas Trigo in Venancio Manuel Raposo Batista Tome. Četrti sodnik: Joao Francisco Lopes Ferreira (vsi Portugalska). Delegat: Miloš Marković (Srbija). Kontrolor sojenja: Georgios Bikas (Grčija).

F91 DUDELANGE: Joubert, Zeghdane (od 75. Betorangal) , Tournut, Caillet, Hug, Da Mota, Legros, Melisse, Benzouien (od 32. Idazza), Joachim, Steinmetz. Klop: Menetrier, Prempeh, Payal, Kitenge, Haddadji, Idazza, Betorangal. Trener: Didier Philippe.

NK MARIBOR: Handanović - Potokar, Rajčević, Arghus, Mejač - Mezga, Mertelj (od 89. Dodlek), Filipović, Cvijanović (od 66. Ibraimi) - Tavares, Berić (od 78. Komazec). Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Lesjak, Ibraimi, Komazec. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 0:1 Mertelj (79)

Rumeni karton: Steinmetz (70), Potokar (89)

Vse je pripravljeno na začetek boja za vstop pred vrata nogometnega raja. Začetek tekme ob 17.00, ekipa ne bo sama v boju za play off Lige prvakov, na tribunah majhnega stadiona Jos Nosbaum z le 1500 sedeži se je zbralo 1300 gledalcev, med njimi tudi skupina stotih najzvestejših mariborskih navijačev.

1' - in se je začelo, prvi s sredine igrišča naši nogometaši...
    9' - prvi udarec proti vratom, Benzouien z roba kazenskega prostora z desne strani, Handanović je žogo ujel
    16' - najresnejša situacija doslej, prosti strel z 20 metrov za Dudelange, Melisse z levo nogo mimo obrambnega zidu, žoga je zadela vratnico
    23' - minila je prva polovica prvega polčasa, žoga več v posesti ekipe v vijoličastem, za konkretnejši zaključek manjka kakšna natančnejša zadnja podaja
    28' - po kombinaciji s Cvijanovićem poskus Mejača z 22, 23 metrov z leve strani, žoga mimo vrat
    32' - luksemburški vratar na preizkušnji, po daljši mariborski akciji podaja Tavaresa do Mezge, ki si je priboril položaj za udarec z 18 metrov, z levo nogo nameril proti levemu kotu, žoga mimo vratnice
    32' - poškodba v domačih vrstah: iz igre Benzouien, namesto njega Idazza
    37' - izjemna akcija, Tavares po spretnem preigravanju do Mezge, ki je v kazenskem prostoru sprejel žogo, obšel Melissea, ob posredovanju domačega branilca padel, sodnik pa ni pokazal na belo točko, ampak je izvlekel iz žepa rumeni karton za Mezgo zaradi domnevnega poskusa izsiljevanja enajstmetrovke
    40' - prosti strel za Maribor na razdalji 25 metrov po prekršku nad Berićem, izvajalec Mezga, žoga čez obrambni zid proti desnemu kotu, uspešna obramba vratarja Jouberta
    45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    53' - najbolj obetavna situacija pred domačimi vrati, po spretni akciji z desne strani Cvijanović v kazenski prostor za Berića, ki je zadel vratarja
    54' - takoj do zaključka še Mezga, s 16 metrov proti nasprotnemu kotu, ni bil dovolj natančen
    65' - sodelovanje Mezge in Cvijanovića, žoga do Filipovića, ki se je odločil za udarec z razdalje, brez večjih težav za vratarja Jouberta
    66' - prva menjava v našem moštvu, iz igre Cvijanović, v igro Ibraimi
    72' - priložnost za vodstvo, Ibraimi je z desne strani natančno podal za Tavaresa, ob njegovem poskusu z glavo pa v dvoboju ena na ena uspešnejši vratar
    74' - tokrat pa Luksemburžane rešuje vratnica, Ibraimi je spretno nameril proti levemu kotu, žoga se je od vratnice odbila nazaj na igrišče
    78' - še druga menjava v končnici tekme, Komazec namesto Berića

0:1 MERTELJ (79)
    In gol! Bilo je le vprašanje časa, kdaj se bo zatresla domača mreža po nizu uspešnih mariborskih akcij... Tavares je kot začetnik napada popeljal žogo do Mezge, sledila je njegova podaja na rob kazenskega prostora do Ibraimija, ki je opazil, da se odpira pot za udarec Mertlju in namestnik kapetana je učinkovito zaključil akcijo.

83' - prosti strel za Maribor, Ibraimi z desne strani z 22, 23 metrov proti vratom, žoga čez prečnik
    86' - dvakrat zapored vroče pred luksemburškim golom, najprej Komazec do udarca z leve strani, Joubert brani
    86' - v naslednji akciji pa Ibraimi znova uspešno do Mejača, ki je vrnil žogo v sredino, kjer je bil Komazec, toda podaja nekoliko za hrbet in Komazec ni uspel dovolj močno zadeti žoge, tako da so jo domači branilci izbili pred golovo črto
    89' - z aplavzom z dela tribun z mariborskimi navijači še Mertelj, priložnost za igro bo dobil Dodlek
    90' - tri minute sodniškega podaljška

Četrta evropska tekma, četrta zmaga! Napredovanje v play off Lige prvakov je potrjeno z novo zmago in zagotovljene so nove in nove evropske tekme do konca leta. Naslednjega nasprotnika pa dobimo na petkovem žrebu v Nyonu...