Sanjski večer
NK MARIBOR - PANATHINAIKOS 3:0!!!

20.9.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. Liga Evropa, skupina J, 1. krog. Gledalcev 10.000. Glavni sodnik: Alan Kelly. Pomočnika: Damien MacGraith in  Allen Lynch. Četrti sodnik: Marc Douglas. Dodatna sodnika za goloma: Neil Doyle in Padraigh Sutton (vsi Republika Irska). Delegat: Leon Schelings (Belgija). Kontrolor sojenja: Gylfi Thor Orrason (Islandija).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Potokar (od 82. Vidović), Mejač - Ibraimi, Mertelj, Cvijanović, Mezga (od 86. Dodlek) - Tavares (od 90. Filipović), Berić. Klop: Pridigar, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Filipović, Komazec, Ploj. Trener: Darko Milanič.

PANATHINAIKOS FC: Karnezis, Sissoko, Boumsong, Vitolo, Christodoulopoulos (od 57. Fornaroli), Zeca, Vyntra, Katsouranis, Spyropoulos, Velazquez, Quincy Owusu-Abeye (od 75. Mavrias). Klop: Kotsolis, Andre Pinto, Mavrias, Toche, Fornaroli, Seitaridis, Marinos. Trener: Jesualdo Ferreira.

Strelci: 1:0 Berić (25), 2:0 Ibraimi (61), 3:0 Tavares (88, 11m)

Rumeni karton: Vitolo (75), Spyropoulos (85), Velasquez (86), Berić (89)

Rdeči karton: Spyropoulos (90+3)

Ljudski vrt je pripravljen na nov spektakularni večer. V izjemnem ozračju bomo dočakali otvoritev skupinskega dela Lige Europa, začetek dvoboja ob 21.05.

Potek tekme:
    1'- glavni sodnik je pravkar zapiskal pričetek tekme, s sredine igrišča so prvi krenili naši nogometaši
    2' - tribune skoraj polne, z bučno podporo vijoličasti četi
    2' - prvi poskus vijoličastih, udarec Mezge je končal preko gostujočih vrat
    5' - velika priložnost za Maribor, podajo Mejača je gostujoči vratar izbil pred Tavaresom, a le do Ibraimija, ki ni bil dovolj natančen in žoga je končala v naročju Karnozisa
    7' - pritisk se stopnjuje, strel Tavaresa je končal mimo desne vratnice
    9' - tokrat so zapretili tudi gostje preko Abeyija, žoga pa je bila lahek plen za Handanovića
    12' - poskus gostov, žogo je z roba kazenskega prostora mimo gola poslal kapetan Katsouranis
    18' - z velike razdalje je ciljal Ibraimi, brez želenega zaključka
    21' - Tavares je lepo preigraval pred vrati gostov, končalo se je s kotom
    23' - pri gostih je znova poizkušal Katsouranis, njegov strel pa je Handanović odbil

1:0 BERIĆ (25)
    Vodstvo, po izjemni kombinaciji! Po lepi akciji Mertlja in Cvijanovića žoga do Tavaresa, kapetan je s spretno podajo našel Berića, ki se je odlično znašel pred Karnezisom ter neubranljivo zadel za eksplozijo navdušenja na tribunah!

34' - Maribor ne popušča, tokrat je dlani grškega vratarja z udarcem od daleč ogrel Tavares
    45' - prosti strel je izvajal Mezga, vratar pa odbil v kot

46' - po odličnem prvem začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    49' - tudi v drugi del tekme so naši nogometaši krenili odločneje, Panathinaikos ostaja v podrejenem položaju
    53' - vroče pred grškimi vrati, v protinapad je s svoje polovice krenil Milec, podal na bok do Ibraimija, ki je lepo podal do Berića, ta pa je nameril v gostujočega vratarja
    55' - izjemna obramba Handanovića, ki je odlično posredoval pred Christodoulopoulusom. Ta se je sam znašel pred njim, a je mariborski vratar z bravuroznim posredovanjem preprečil zadetek

2:0 IBRAIMI (61)
    Zmedo v gostujočem kazenskem prostoru (navijači so zahtevali igranje z roko enega od branilcev Panathinaikosa ob akciji Tavaresa) je najbolje izkoristil Ibraimi, ki se ob protestih ni ustavil. Ob podaji Tavaresa je izkoristil prostor za udarec in z desno nogo natančno zadel v levi kot za 2:0!

78' - tudi v tej akciji sta bila v glavnih vlogah strelca obeh golov. Po podaji Ibraimija iz kota je najvišje skočil Berić, vratar gostov pa je bil tokrat na pravem mestu
    82' - edina neprijetna situacija z naše strani, poškodovanega Potokarja je zamenjal Vidović
    86' - ob znamenitih valovih na tribunah Ljudskega vrta še menjava Mezga - Dodlek

3:0 TAVARES (88, 11m)
    Delirij je popoln! Tavares je bil ustavljen s prekrškom, sodnik je pokazal na enajstmetrovko. K žogi je pristopil kapetan in kar sam izvedel najstrožjo kazen ter potrdil veličastno zmago!

90' - drugi rumeni karton za Spyropoulusa, ki mora z igrišča
    90' - ob bučnem aplavzu pa z igrišča še Tavares, priložnost Filipoviću

Sanjski večer! Kakšna predstava vijoličaste čete, popoln nadzor nad igro, trije zadetki v grški mreži. Po prvem krogu smo na prvem mestu skupine J, Tottenham in Lazio sta se razšla brez golov.