David Tomažič Šeruga
trener: Pušnik Marijan

Odločitev v 89. minuti
NK MARIBOR - CELJE 1:2 (1:1)

3.11.2012 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga, 16. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota). Pomočnika: Robert Vukan (Apače) in Aleš Skok (Ptuj). Četrti sodnik: Miran Bukovec (Lendava). Delegat: Danilo Kacijan (Cankova).

NK MARIBOR: Handanović - Milec, Rajčević, Vidović, Viler - Ibraimi (od 60. Ploj), Mertelj (od 46. Filipović), Cvijanović, Mezga (od 86. Dodlek) - Tavares, Berić. Klop: Pridigar, Potokar, Filipović, Trajkovski, Dodlek, Komazec, Ploj. Trener: Darko Milanič.

NK CELJE: Kotnik, Centrih, Žitko, Krajcer, Gobec, Tomažič-Šeruga (od 83. Ivanović), Kolsi, Vrhovec, Bajde (od 69. Cebara), Plesec (od 76. Medved), Verbič. Klop: Mujčinović, Horvat, Medved, Ivanović, Bilali, Rapnik, Cebara. Trener: Marijan Pušnik.

Strelci: 0:1 Bajde (11), 1:1 Mezga (25, 11m), 1:2 Krajcer (89)

Rumeni karton:
    Verbič (12), Gobec (15), Krajcer (18), Filipović (58), Vrhovec (72), Milec (86), Rajčević (87)

Zaradi vmesne odpovedi tekme v Domžalah danes po dveh tednih nadaljujemo z državnim prvenstvom. Gostje Ljudskega vrta so v 16. krogu nogometaši Celja, začetek ob 18.00. V zadnji preizkušnji pred potjo v London brez preračunljivosti, manjkata le kaznovani Arghus in poškodovani Mejač.

1' - in začetek novega ligaškega poglavja...
    3' - prvi udarec v okvir vrat pa takoj z mariborske strani, nameril je Milec z 20 metrov, vratar Kotnik pa odbil v kot
    9' - vratnica rešuje Celjane... Mezga je bil dovolj vztrajen in hiter ob prodoru v kazenski prostor, z leve strani je še pred stransko črto podal po tleh proti sredini, kjer je Ibraimi nameril proti desnemu kotu, žoga pa je zadela vratnico

0:1 Bajde (11)
    Na drugi strani pa gostje prvič do udarca in zadetek. Žoga je krožila po robu kazenskega prostora, vmesni poskusi izbijanja se niso izšli, na koncu žoga do Bajdeta, ki je natančno naciljal v levi kot ob vratnici.

21' - nadaljevanje ob napadih ekipe v vijoličastem, Berić je spretno sprejel žogo, se v kazenskem prostoru otresel spremstva, posredoval je Krajcer, toda brez enajstmetrovke

1:1 MEZGA (25, 11M)
    Ob naslednjem dvoboju pa se je oglasil sodnik Tratnjek in pokazal na belo točko. V prodoru je bil Milec, ob njem Verbič in enajstmetrovka po dosojenem prekršku. K žogi je pristopil Mezga in znova z natančnim izvajanjem zatresel mrežo.

35' - po požrtvovalni akciji Cvijanovića nova obetavna situacija pred celjskim golom. Cvijanović je podal, žoga mimo vratarja Kotnika, a je Tavares ni uspel zadeti za zaključni udarec
    38' - zdaj dvakrat na preizkušnji Handanović, obakrat uspešen. Najprej se je po dolgi podaji ob soočenju z njim znašel Kolsi. Po udarcu obramba našega vratarja, toda nevarnost še ni bila v celoti odpravljena. Kolsi je v nadaljevanju akcije zadel Mezgo pred seboj, žoga se je odbila pred golovo črto, kjer pa se je znova pojavil Handanović in z novim posredovanjem odbil žogo
    45' - minuta sodniškega podaljška
    45+1' - po kotu se je žoga odbila do Cvijanovića, njegov poskus po preigravanju z 20 metrov pa mimo leve vratnice

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Mertelj je pred odmorom dobil udarec v gleženj, v igro Filipović
    56' - več akcij proti celjskim vratom, predvsem z desne strani, gostitelji se rešujejo. Ob naslednjem poskusu pa Milec z razdalje, žoga tik nad prečnikom
    58' - rumeni karton Filipović, s prekrškom je ustavil Plesca na razdalji 35, 40 metrov od vrat
    60' - še en odziv z naše klopi: iz igre Ibraimi, za še ofenzivnejšo postavitev na igrišče Ploj
    62' - Milec tokrat v vlogi podajalca, uporaben predložek z desne strani na glavo Tavaresu, ob kapetanovem zaključku pa je tudi s precej sreče vratar Kotnik z dvojnim posredovanjem uspel žogo odbiti
    74' - živahno nadaljevanje tekme, priložnost za Celjane. Gobec je izvajal prosti strel, žoga je spotoma obtičala med igralci v kazenskem prostoru, se odbila do Centriha, ob njegovem udarcu pa se je s takojšnjim odzivom izkazal Rajčević in blokiral udarec
    75' - na drugi strani pa takoj akcija z desne, podal je Mezga v kazenski prostor do Berića, ki si je pripravil položaj za udarec, a ob zaključku ni bil natančen, žoga čez gol
    84' - priložnost za goste, Gobec je izvajal prosti strel, žoga je preletela vse igralce in zadela prečko, se odbila do Medveda, ki je podal nazaj pred gol, Rajčević pa z izbijanjem dokončno odpravil nevarnost
    85' - mariborski poskus po predložku Vilerja, Tavares z glavo, žoga čez prečnik
    86' - še zadnja menjava v našem moštvu: Dodlek namesto Mezge

1:2 Krajcer (89)
    Kot za Celjane in vodstvo. Podal je Verbič, v gneči pred golom pa najvišje skočil Krajcer in z glavo spravil žogo v mrežo

90' - tri minute sodniškega podaljška