Poraz v Londonu
TOTTENHAM - NK MARIBOR 3:1 (1:1)

8.11.2012 London, stadion White Hart Lane. Liga Europa, skupina J, 4. krog. 27.089 gledalcev. Glavni sodnik: Antti Munukka. Pomočnika: Matti Heininen in Jan-Peter Aravirta. Četrti sodnik: Jukka Honkanen. Dodatna sodnika za goloma: Mattias Gestranius in Dennis Antamo (vsi Finska). Delegat: Georg Lüchinger (Liechtenstein). Kontrolor sojenja: Terje Hauge (Norveška).

TOTTENHAM HOTSPUR FC: Lloris, Walker, Dawson, Verthonghen, Naughton, Lennon (od 90. Falque), Huddlestone, Carroll, Bale (od 85. Mason), Defoe (od 82. Dempsey), Adebayor. Klop: Cudicini, Gallas, Dempsey, Falque, Livermore, Sigurdsson, Mason. Trener: Andre Villas Boas.

NK MARIBOR:
    Handanović - Milec, Rajčević, Arghus, Mejač - Ibraimi, Mertelj (od 88. Dodlek), Filipović, Cvijanović (od 69. Mezga) - Tavares (od 76. Komazec), Berić. Klop: Pridigar, Vidović, Potokar, Viler, Dodlek, Mezga, Komazec. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 Defoe (22), 1:1 Berić (40), 2:1 Defoe (49), 3:1 Defoe (78)

Rumeni karton: Mejač (38), Bale (53), Carroll (76)

Vse je nared za nepozaben nogometni večer, z novim gostovanjem NK Maribor v zibelki nogometa. Tokrat na kultnem stadionu White Hart Lane. Naša ekipa v pričakovani zasedbi, začetni sodniški žvižg pa ob 21.05.

1' - tribune so polne, Tottenham pa s povečano željo po zmagi: v začetni enajsterici prvi zvezdnik Bale in skupaj napadalna naveza Defoe-Adebayor
    10' - začetni pritisk gostiteljev, finski sodnik pa v uvodnem delu kaže, da bo puščal precej čvrsto igro, sploh se ne oglaša ob posredovanjih domačih nogometašev
    20' - po akciji z desne strani predložek v sredino, podal je Adebayor, Defoe do udarca z glavo, Handanović brani

1:0 Defoe (22)
    Tokrat je zvezdniška naveza udarila z druge strani in vodstvo za Tottenham. Carroll je podal proti stranski črti, kjer je bil Bale, glavni domači adut je podal v kazenski prostor, kjer je Defoe preusmeril žogo proti levemu kotu v mrežo.

32' - po zadetku več do posesti žoge naši nogometaši, do zaključka Mertelj, z 20 metrov v obrambni blok in kot
    38' - rumeni karton Mejač, s prekrškom je ustavil prodor Walkerja ob levi stranski črti
    40' - najlepša priložnost za Maribor, Tavares je ušel spremstvu, podal pred gol, Lloris je posredoval pred Berićem, a odbil do Cvijanovića, ki je z glavo nameril proti golu, ni pa mu uspelo spraviti žoge v mrežo

1:1 BERIĆ (40)

Zdaj pa je v mreži, domači mreži!!! Naughton je vrnil žogo z leve stranske črte vratarju, Berić se spretno odzval, pokril Llorisa in mu preprečil izbijanje tako uspešno, da je žogo spravil v mrežo! To je že šesti gol Roberta Berića v letošnjem evropskem tekmovanju!

42' - in White Hart Lane je obmolknil, sliši se le pesem mariborskih navijačev...
    45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    48' - prodor Berića do roba kazenskega prostora, ob posredovanju branilcev je obležal na tleh, a se sodniki niso oglasili, brez prekrška... Žoga se je odbila do Mejača, ki se je odločil za udarec, Lloris brani

2:1 Defoe (49)
    Na drugi strani pa napad Tottenhama in novo vodstvo. Carroll je iz sredine podal v kazenski prostor, Defoe pa je izkoristil položaj za udarec in naciljal nasprotni kot

55' - takoj odgovor z mariborske strani, ob prodoru Berića je bil tokrat dosojen prekršek. Ibraimi je izvajal prosti strel, v skoku do žoge prav Berić, toda iz težkega položaja, obrnjen s hrbtom ni uspel izpeljati želenega zaključka
    57' - zdaj priložnost za Tottenham, Bale je z roba kazenskega prostora dvignil žogo čez vse igralce, Adebayor se izognil ofsajdu, prišel do udarca, žoga pa mimo desne vratnice
    69' - prva menjava v našem moštvu, Mezga namesto Cvijanovića
    72' - s kombinatornostjo do obetavne situacije, Ibraimi je po sodelovanju z Mezgo podal do Tavaresa, ki se je izmuznil ofsajdu, vendar si ni uspel umiriti žoge, da bi prišel do udarca
    74' - to je uspelo na drugi strani domačemu napadalcu, Adebayor z desetih metrov, Handanović odbil v kot
    76' - še drugi odziv z naše klopi, iz igre Tavares, v igro Komazec

3:1 Defoe (78)
    Raketa s št. 11 znova potrjuje, zakaj sodi med najboljše, predvsem pa najhitrejše nogometaše sveta. Bale je švignil po levi strani, pravočasno podal v sredino, pritekel je Defoe in se proslavil s hat-trickom.

88' - v končnici dvoboja še zadnja menjava: Mertelj-Dodlek
    90' - še štiri minute sodniškega podaljška