Poraz v Atenah
PANATHINAIKOS - NK MARIBOR 1:0 (0:0)

22.11.2012 Atene, OAKA Spiros Louis. Liga Europa, skupina J, 5. krog. 9390 gledalcev. Glavni sodnik: Laurent Duhamel. Pomočnika: Cyril Gringore in Christophe Capelli. Četrti sodnik: Huseyin Ocak. Dodatna sodnika za goloma: Nicolas Rainville in Alexandre Castro (vsi Francija). Delegat: Christian Mutschler (Švica). Kontrolor sojenja: Amit Klein (Izrael).

PANATHINAIKOS FC: Karnezis, Seitaridis, Vyntra, Velazquez, Spyropoulos, Zeca, Vitolo, Quincy Owusu-Abeye (od 36. Fornaroli), Sissoko (od 82. Marinos), Mavrias, Toche (od 72. Petropoulos). Klop: Kotsolis, Fornaroli, Marinos, Lagos, Petropoulos, Chouchoumis, Triantafyllopoulos. Trener: Giannis Vonortas.

NK MARIBOR: Handanović - Milec (od 69. Viler), Rajčević, Arghus, Mejač - Ibraimi, Mertelj, Filipović, Cvijanović (od 46. Potokar) - Tavares (od 77. Dodlek), Berić. Klop: Pridigar, Potokar, Viler, Dodlek, Mezga, Komazec, Ploj. Trener: Darko Milanič.

Strelec: 1:0 Vitolo (67, 11m)

Rumeni karton: Mejač (42), Mertelj (52), Arghus (54)

Rdeči karton: Mejač (45+1)

Mogočni stadion OAKA Spiros Louis je prizorišče enajste tekme našega moštva med letošnjim evropskim popotovanjem. Pete v skupinskem delu, ki bo že zelo vplivala na razplet. Na tribunah med skupaj 9390 gledalci tudi 50 najzvestejših mariborskih navijačev, začetni sodniški žvižg sledi ob 19.00.

1' - naši nogometaši nocoj v rumeni opremi, prvi s sredine igrišča domači v zeleni
    10' - brez izrazitejšega začetnega pritiska Panathinaikosa, vzpostavljeno je ravnotežje v igri
    12' - prvi udarec proti golu, brez nevarnosti. Quincy je podal do Tocheja, ta je spravil žogo do Sissoka, ki pa je z 18 metrov nenatančno nameril, žoga daleč od vrat
    25' - doslej brez večjih priložnosti, žoga pa vse več v posesti našega moštva
    29' - po daljši mariborski akciji do zaključka Berić, z 18 metrov je usmeril žogo po sredini gola, vratar Karnezis je bil na pravem mestu
    32' - prvo večje vznemirjenje, po podaji Quincyja pred golom dvoboj Arghus-Toche, domači napadalec je obležal na tleh, toda končalo se je s posredovanjem vratarja Handanovića
    36' - zaradi poškodbe menjava pri gostiteljih, iz igre Quincy, v igro Fornaroli
    42' - rumeni karton Mejač, s prekrškom je ustavil Mavriasa
    43' - priložnost prvega polčasa in izjemna obramba Jasmina Handanovića! Ibraimi je ob vračanju žoge s polovice igrišča omogočil Tocheju prosto pot do gola, ob soočenju pa zmagovalec dvoboja ena na ena naš vratar z odličnim posredovanjem
    45' - minuta sodniškega podaljška
    45+1' - izključen je Mejač, z igrišča z drugim rumenim kartonom... Ob dvoboju z Zeco ga je žoga zadela v roko na robu kazenskega prostora in sodnik mu je še drugič pokazal rumeni karton. Strogo, prestrogo, saj ga je žoga zadela in ni šlo za namero. Prosti strel iz obetavne situacije je izvajal Toche, ciljal z 18 metrov proti levi vratnici, Handanović pa je z novim odličnim posredovanjem potrdil status junaka prvega polčasa

46' - začetek drugega polčasa z menjavo v naših vrstah, Potokar namesto Cvijanovića: to pomeni, da bo Potokar igral na desni strani obrambne vrste, Milec se je preselil na levo
    49' - prvi udarec v nadaljevanju tekme z naše strani, Mertelj z 20 metrov mimo leve vratnice
    52' - rumeni karton Mertelj, zaradi vlečenja za majico

54' - kakšna odločitev, enajstmetrovka za Panathinaikos... Ob predložku Seitaridisa z desne strani pred gol poskus izbijanja Arghusa, prej bi rekli, da z glavo kot z roko, sodniki pa so pokazali na belo točko. K žogi je pristopil Vitolo, zadel pa vratnico, naša mreža ostaja nedotaknjena!
    55' – na drugi strani hitra mariborska akcija, udarec Ibraimija z razdalje je z nekaj težavami ukrotil vratar Karnezis, odbil je v kot
    61' - nova nevarnost pred našim golom, najprej Fornaroli z glavo, Handanović je žogo odbil, v nadaljevanju akcije pa je žoga pred golovo črto zadela Tocheja, končalo se je z ofsajdom

1:0 Vitolo (67, 11m)
    Še ena enajstmetrovka, dvomljiva do te mere, da že meji na nemogoče... Po prodoru Vitola in dvoboju z Mertljem je vezist Panathinaikosa obležal na tleh, namesto poskusa izsiljevanja enajstmetrovke in rumenega kartona zanj pa enajstmetrovka. Znova izvajalec Vitolo, tokrat natančnejši, z udarcem tik ob desni vratnici

69' - druga menjava v naših vrstah, iz igre Milec, v igro Viler
    76' - Viler je podal na rob kazenskega prostora do Berića, njegov poskus iz obrata je ukrotil domači vratar
    77' - še zadnja menjava, Dodlek namesto Tavaresa
    79' - poskus Petropoulosa z glavo, žoga mimo leve vratnice
    83' - Mavrias po preigravanju do udarca z desetih metrov, še ena uspešna obramba Handanovića
    89' - še enkrat do zaključka Mavrias, tokrat s 16 metrov mimo desne vratnice
    90' - tri minute sodniškega podaljška
    90+1' - priložnost za izenačenje, po daljši akciji žoga do Rajčevića, udarec od tal, Karnezis brani
    90+3' - tik pred zadnjim sodniškim žvižgom pa še obetavna situacija za Berića, toda obramba Karnezisa za končnih 1:0