Test št. 3
NK MARIBOR - ODRANCI 10:0 (6:0)

29.1.2013 Lendava, igrišče z umetno travo. Sodnik: Tratnjek (Murska Sobota).

NK MARIBOR – prvi polčas: Pridigar, Majer, Potokar, Rajčević, Viler, Milec, Mertelj, Filipović, Moravac, Tavares, Smrekar. Drugi polčas: Pridigar, Mejač, Vidović, Mevlja, Trajkovski, Ibraimi, Lesjak, Cvijanović, Ploj, Berić, Fajić.

ODRANCI: M. Goenc, Mlinarič, Jerebic, J. Goenc, Matjašec, Žnidarič, Raduha, Sreš, Žerdin, Vori, Gostan. Igrali so še: Ščančar, Smej, Kavaš, Hozjan, Horvat.

Strelci: 1:0 Filipović (20), 2:0 Tavares (25), 3:0 Mertelj (28), 4:0 Smrekar (32), 5:0 Moravac (44), 6:0 Milec (45), 7:0 Berić (53), 8:0 Mevlja (59), 9:0 Fajić (79), 10:0 Hozjan (81, avtogol).

Po dopoldanskem treningu smo imeli popoldanski termin namenjen pripravljalni preizkušnji št. 3. Tudi proti tretjeligašu iz Odrancev je bil sklenjen dogovor o igranju na umetni travi v Lendavi, 90-minutno dogajanje, ki je večinoma potekalo v dežju, pa je zaznamovala učinkovita predstava.

Polno minutažo je med vratnicama dobil Pridigar, igralcem pa je bil odmerjen po polčas. Postava iz uvodnega dela dvoboja je nalogo opravila na zanimiv način: mrežo so zatresli vsi zvezni igralci in oba napadalca. V nadaljevanju tekme se je z dovolj zavzetosti obveznosti lotilo tudi drugih deset nogometašev in tekmeci iz Odrancev so ostali v podrejenem položaju, brez možnosti, da bi pripravili Pridigarja do resnejšega posredovanja. Dobili smo nove različne strelce, po akciji Ibraimija je za konec revije golov še Hozjan preusmeril žogo v lastno mrežo, ob prvencu Mevlje pa je vmes prvi nastop za NK Maribor z zadetkom potrdil Fajić. Po uspešnem okrevanju ob poškodbi tetive je v zadnjih dneh nabiral telesno moč in ob prvih stikih z žogo že dobil priložnost za vračanje tekmovalnih občutkov.