15.2.2013 Belek, igrišče Susesi, zadnja pripravljalna tekma.

NK MARIBOR: Handanović, Milec (od 70' Mejač), Potokar, Rajčević, Viler, Mezga (od 70' Dodlek), Mertelj, Cvijanović, Ibraimi, Tavares (od 70' Smrekar), Berić. Trener: Darko Milanič.

JABLONEC: Valeš, Vanek, Čižek, Zoubele, Pazler, Loučka, Eliaš, Kopic, Jablonsky, Rossi Silva, Novak. Igrali so še: Hubnik, Štochl, Trešnak, Haurdić. Trener: Vaclav Kotal.

1:1 Cvijanović (50)
    1:2 Trešnak (72)
    2:2 Berić (82)
    3:2 Potokar (90)

Dopoldne trening, popoldne zadnja tekma. V soboto bo na vrsti še zadnji trening in priprave v Turčiji bodo končane. Za slovo od Beleka je bila na vrsti še zadnja tekmovalna preizkušnja, nasprotnik pa Jablonec, ekipa, ki se bori za naslov češkega prvaka z Viktorio Plzen, senzacijo četrtkovih tekem Lige Europa z zmago s 3:0 v gosteh pri Napoliju.

Dež je razmočil igrišče, tako da pogoji niso bili na ustrezni ravni. Kljub temu pa nadvse živahna, dinamična tekma s številnimi všečnimi potezami. Začelo se je z akcijo Mezge za Cvijanovića, po njegovem udarcu iz obrata z roba kazenskega prostora je vratar Valeš žogo odbil v kot. Jablonec pa je v osmi minuti iz prvega poskusa prišel do vodstva. Kot je izvajal Novak, Rossi Silva pa z glavo usmeril žogo v mrežo. Iz podobne situacije se je mreža zatresla tudi na drugi strani. Podal je Cvijanović, Tavares premagal vratarja, a so sodniki v dvomljivi odločitvi zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Čehi so imeli priložnost še v 30. minuti, ko je Kopic zadel vratnico, ob poskusu Mezge pred odmorom po tleh pa je vratar Jablonca uspel žogo odbiti.

Drugi polčas je postregel z vsemi najlepšimi elementi nogometa. Najprej mojstrovina Cvijanovića za izenačenje, podobno kot v sredo Mezga je z izjemnim lob udarcem spravil žogo čez vratarja. Izenačenje je prineslo dodatno energijo, zvrstili so se mariborski napadi, s tem pa tudi težki trenutki za češkega vratarja, ki je najprej ustavil poskusa Ibraimija in Tavaresa, Mertelj pa je v novi spretni akciji usmeril žogo ob vratnici.

Prav v obdobju popolne prevlade vijoličaste čete pa iz edine obetavnejše situacije v drugem polčasu gol za Jablonec, z roba kazenskega prostora je zadel Trešnak. Toda ostalo je dovolj moči, spretnosti in časa ne samo za izenačenje, ampak celo za popoln preobrat.

V napovedniku silovitega finiša po podaji Vilerja se najprej Smrekarju ni izšlo. Po sodelovanju Ibraimija in Mejača, ki je podal pred gol, pa je pritekel Berić in zabil za 2:2. Češka obramba ni imela premora, po poskusu Mejača je vratar žogo odbil do Smrekarja, ki je nameril ob vratnici. Tik pred zadnjim sodniškim žvižgom pa kot in trenutek odločitve. V gneči pred vrati se je najbolje znašel Potokar in uspešnim pripravam dodal piko na i.