Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Novinarsko središče

NK MARIBOR - TRIGLAV 4:1 (3:0)

2.3.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva liga Telekom Slovenije, 22. krog. 1800 gledalcev. Glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Jure Praprotnik (Ljubljana). Četrti sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Rajčević, Viler, Mezga, Cvijanović (od 63. Hotić), Mertelj (od 63. Filipović), Ibraimi, Berić, Tavares (od 71. Fajić). Klop: Pridigar, Arghus, Mejač, Filipović, Hotić, Stojanović, Fajić. Trener: Darko Milanič.

NK TRIGLAV: Pelko, Klemenčič, Zolić, Sever, Šturm (od 46. Šmit), Krcić, Stojnić, Pokorn (od 46. M. Poplatnik), Jelar (od 64. Ovčina), Bubanja, Đurković. Klop: Curanović, Diallo, Ovčina, M. Poplatnik, A. Poplatnik, Šmit, Šušteršič. Trener: Siniša Brkić.

Strelci: 1:0 Berić (5), 2:0 Cvijanović (30), 3:0 Tavares (39), 4:0 Milec (49), 4:1 Đurković (60)

Rumeni karton: Mertelj (55), Hotić (66), Klemenčič (75), Zolić (85)

86 dni brez nogometa v Ljudskem vrtu. Dolgo obdobje, ko so tribune samevale, je končano. Zadnja tekma sega v 6. december, ko smo spremljali zaključek Lige Europa proti Laziu. In po dolgem premoru je spet čas za nogomet v mariborski trdnjavi... Začetek prvega dvoboja v spomladanskem delu sezone ob 18.30.

1' - tekmovanje v Ljudskem vrtu v 2013 se je tudi uradno začelo...

1:0 BERIĆ (5)
    Prvi napad vijoličaste čete in žoga je v mreži! Akcijo za bliskovito vodstvo je začel Ibraimi, po mojstrskem preigravanju, s katerim je spomnil na nedavno mojstrovino v reprezentančni majici, podal na desno stran, kjer je pritekel Milec, po njegovi podaji v petmetrski prostor pa je Berić med dvema igralcema Triglava, Krcićem in Klemenčičem, spravil žogo čez golovo črto za svoj šesti zadetek v letošnji ligaški sezoni.

10' - prvič do udarca gostje, poskusil je Krcić z 20 metrov, Handanović je brez večjih težav žogo ujel
    11' - z druge strani takoj odgovor Ibraimija, nameril je proti vratom, vratar Pelko pa odbil v kot
    15' - še ena obetavna situacija pred kranjskimi vrati, v kazenski prostor je podal Viler, Cvijanović z glavo, žoga ob levi vratnici
    24' - gostujoči igralec s št. 24., Stojnić, je v 24. minuti prvič pripravil našega vratarja do posredovanja, ob njegovem udarcu je Handanović žogo odbil v kot

2:0 CVIJANOVIĆ (30)
    Povišanje vodstva! Tokrat se je udarilo z leve strani, Mezga je s spretnim prodorom opravil prvo polovico naloge, dokončal pa jo je z natančnim udarcem z levo nogo proti levemu kotu Cvijanović. Njegov gol št. 8 v državnem prvenstvu!

3:0 TAVARES (39)
    Že smo pri tretjem slavju v Ljudskem vrtu! Ibraimi je spravil žogo do Mezge, ta jo je brez obotavljanja poslal pred gol, vratar Pelko je uspel v namenu izbijanja pred Rajčevićem, žoga je v kazenskem prostoru prišla do Tavaresa, nato pa poteza še za ljubitelje biljarda. Ob udarcu Tavaresa je žoga najprej zadela ležečega Rajčevića, se od njega odbila v Klemenčiča in ob levi vratnici končala v mreži. Po posvetu s sodniki je delegat po koncu tekme v zapisnik kot strelca vpisal Rajčevića, toda na podlagi dodatnega poročila glavnega sodnika in ogledu tekme je tekmovalno-licenčni sektor zadetek priznal našemu kapetanu.

45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa z dvema menjavama v ekipi Triglava

4:0 MILEC (49)
    Ponovitev "vaje" iz prvega polčasa, znova žoga v mreži Triglava kmalu po prihodu iz slačilnice. Po podaji Berića je ob robu kazenskega prostora Milec natančno nameril po tleh proti desnemu kotu.

52' - udarec z razdalje je preizkusil še Potokar ob pohodu proti golu, žoga čez prečnik
    55' - rumeni karton Mertelj, zaradi prekrška nad Bubanjo

4:1 Đurković (60)
    Gostom je uspelo zmanjšati zaostanek, po podaji Stojnića po tleh proti sredini kazenskega prostora je Đurković usmeril žogo v desni kot.

63' - dvojna menjava v naših vrstah: iz igre Cvijanović in Mertelj, na igrišče Filipović in prvič v dresu NK Maribor Dino Hotić, 17-letni član mladinske selekcije
    66' - rumeni karton Hotić, zaradi prekrška na gostujoči polovici igrišča
    67' - obetavna situacija za 5:1, prvi je poskusil Mezga, žoga v obrambni blok, v nadaljevanju akcije pa po vmesnem poskusu Tavaresa Berić ni uspel spraviti žoge še enkrat v mrežo
    71' - še ena premiera, prvi uradni nastop bo zabeležil Nusmir Fajić, zamenjal je Tavaresa
    79' - in Fajić tudi že v prvi priložnosti, nadarjeni Hotić je lepo opazil na levi strani Vilerja, sledila je takojšnja podaja v kazenski prostor, po udarca Fajića pa kot
    84' - znova sodelovanje Vilerja in Fajića, naš novi član pa v želji po hitrem vpisovanju med strelce ni bil natančen, žoga ob desni vratnici
    89' - z leve strani kazenskega prostora Maribora je do udarca prišel Bubanja, toda dobro posredovanje Handanovića in kot
    90' - dve minuti sodniškega podaljška
    90+1' - ob vstopu v zadnjih 120 sekund tekme do zaključka še Viler, po preigravanju z leve na desno nogo pa ob udarcu ni bil natančen