Novice Tekmovanja Člansko moštvo Nogometna šola Klub Zgodovina Navijači Vijolčna banka

TRIGLAV - NK MARIBOR 1:2 (0:1)

4.5.2013 Kranj, Športni center. PrvaLiga Telekom Slovenije, 31. krog. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika:  Andrej Kokolj (Škofljica) in Franci Pavlič (Laze v Tuhinju). Četrti sodnik: Žiga Dorun (Ljubljana). Delegat: Leopold Roglič (Kisovec).

TRIGLAV: Pelko, Šturm, Stojnić, Klemenčič (od 56. Sever), Diallo, Šmit, Jelar, M. Poplatnik (od 83. Ovčina), Pokorn, A. Poplatnik, Bubanja. Klop: Curanović, Zolić, Sever, Ovčina, Đurić, Šujica, Bukara. Trener: Dušan Kosić.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Potokar, Arghus, Viler, Ibraimi, Mertelj (od 77. Smrekar), Cvijanović, Mezga, Berić, Tavares. Klop: Pridigar, Mevlja, Vidović, Trajkovski, Dodlek, Stojanović, Smrekar. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Mezga (45+1), 1:1 M. Poplatnik (52), 1:2 Berić (90+1)

Rumeni karton: Jelar (10), Stojnić (15), Potokar (37), Pelko (45+1), Šmit (70), Arghus (73), Smrekar (90+2)

Znova smo v Kranju, drugič v štirih dneh. Tokrat bo šlo za prvenstvene točke, začetek tekme ob 17.00. V naši zasedbi brez poškodovanih Rajčevića in Fajića, Mejač je zbolel, Filipović pa bo manjkal zaradi težav s kolenom.

1' - začenjamo s sredine igrišča, tudi danes v rumeni opremi
    5' - prvi do kazenskega prostora naši nogometaši, kombinacija Viler-Berić, domači branilci so uspeli odpraviti nevarnost
    24' - v dolgem napadu tri situacije za zaključni udarec, Berić, Ibraimi in Cvijanović pa ob posredovanjih domačih branilcev niso prišli do zaključka
    29' - po prekršku nad Mezgo prosti strel z leve strani in Mezga se je odločil za neposreden udarec, pred golovo črto pa je odbil žogo Klemenčič
    35' - enajstmetrovka za Maribor! Spretna akcija po levi strani, Mezga je podal do Vilerja, ki je pritekel v kazenski prostor, Šturm ga je zbil na tla in sodnik Ponis je brez obotavljanja pokazal na belo točko... Toda Mezga ni premagal vratarja Pelka, ob udarcu v desni kot se je Pelko izkazal z odličnim posredovanjem. Po odbiti žogi je nevarnost odpravljena...
    37' - rumeni karton Potokar, zaradi prekrška na domači polovici igrišča
    42' - še en dvoboj Mezga-Pelko, tokrat ob udarcu z 20 metrov, še enkrat uspešno posredovanje vratarja Triglava
    45' - minuta sodniškega podaljška

0:1 MEZGA (45+1)
    In ostalo je dovolj časa, da se je zatresla mreža Kranjčanov! Ob vračanju žoge vratarju Klemenčič ni bil uspešen, poslal jo je le do roba kazenskega prostora, Pelko je v želji, da bi popravil napako zbil na tla Berića, akcija se je nadaljevala, žoga odbila do Mezge, ki je opazil, da je vratar zapustil svoj prostor in natančno poslal žogo v prazno mrežo.

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
    49' - in takoj domači vratar spet na preizkušnji, Ibraimi je ušel po desni strani, si pripravil položaj za udarec, nameril proti nasprotnemu kotu, toda Pelko je preprečil povišanje vodstva

1:1 M. Poplatnik (52)
    Gostitelji so bili v podrejenem položaju, brez izrazitejše priložnosti, iz prvega udarca pa jim je uspelo izenačiti... In to na kakšen način, z evrogolom. Matej Poplatnik se je med akcijo Triglava odločil za udarec in zabil žogo v levi zgornji kot, da se je od prečke odbila za golovo črto in na veselje domačih privržencev zatresla mrežo.

54' - po izenačenju zaporedni mariborski grožnji, najprej po preigravanju poskus Tavaresa z 18 metrov, žoga ob levi vratnici
    55' - v naslednjem napadu pa skoraj ponovitev situacije iz zadnjih sekund prvega polčasa, Pelko iz vrat, Mezga je ciljal proti prazni mreži, a se je domači vratar uspel vrniti in žogo ujeti pred golovo črto
    64' - naša ekipa ostaja podjetnejša, nekaj uspešnih kombinacij, po podaji Tavaresa je Pelko v zadnjem trenutku rešil s posredovanjem pred Mezgo na robu kazenskega prostora
    70' - prosti strel za našo ekipo, ob predložku v kazenski prostor poskus Potokarja z glavo, Pelko spet na pravem mestu
    73' - med mariborsko pobudo protinapad Triglava, ustavil ga je Arghus s prekrškom za rumeni karton
    77' - menjava v naših vrstah, namesto Mertlja v igro Smrekar
    80' - nova situacija ob posredovanju Pelka izven kazenskega prostora, tokrat poskus Smrekarja med vratarjevim vračanjem, ni bil natančen
    85' - vse pogostejše poležavanje igralcev Triglava, vmes pa napadi Maribora, tokrat do zaključka z roba kazenskega prostora Tavares, žoga mimo vratnice
    90' - tri minute sodniškega podaljška

1:2 BERIĆ (90+1)
    Obleganje kranjskih vrat se je moralo obrestovati... Po spretni akciji je z leve strani filigransko natančno podal Tavares, Berić pa je med nalivom v končnici z glavo zabil žogo v mrežo! Za zmago, nove tri točke in najlepše povabilo na derbi! V soboto bo šlo za naslov prvaka, začetek ob 20.00.