Gremo naprej
MI SMO MARIBOR!
Goran Cvijanović in ekipa v vijoličastem za ekstazo v Ljudskem vrtu
6.8.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. Tretji krog kvalifikacij za Uefa Champions League, povratna tekma (prva tekma 1:1). 12.000 gledalcev. Glavni sodnik: Aleksej Kulbakov. Pomočnika: Dmitrij Zhuk in Andrej Hetsikau. Četrti sodnik: Dzianis Shcharbakou (vsi Belorusija). Delegat: Alvaro Albino (Portugalska). Kontrolor sojenja: Fritz Stuchlik (Avstrija).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus (od 73. Mejač), Viler, Filipović, Cvijanović, Mertelj, Ibraimi (od 84. Dervišević), Bohar, Tavares (od 81. Fajić). Klop: Pridigar, Potokar, Mejač, Dervišević, Črnic, Mendy, Fajić. Trener: Ante Čačić.

APOEL FC: Pardo, Mario Sergio, Oliveira, Guilherme Amorim, Christian Da Silva, Nuno Morais, Tiago Gomes (od 82. Aloneftis), Benachour (od 72. Charalambides), Alexandrou (od 66. Budimir), Manduca, Goncalves. Klop: Chiotis, Borda, Charalambides, Aloneftis, Vinicius, Pieros Sotiriou, Budimir. Trener: Paulo Sergio.

Rumeni karton: Alexandrou (56), Filipović (68), Nuno Morais (89), Bohar (89), Oliveira (90)

Rdeči karton: Goncalves (86)

Tribune se polnijo, vse je nared za spektakel. Pogled na zapisnik razkriva, da sta trenerja posegla vsak po eni spremembi v primerjavi s prvo tekmo v Nikoziji. V našem moštvu je v začetni enajsterici Mertelj. Začetek nestrpno pričakovane tekme ob 20.00...

1’ – in se je začelo…

13’ – nadzorovan začetek, s stabilno postavitvijo na igrišču. Prvi zaključek proti ciprskim vratom, podal je Milec, Tavares z glavo iz težkega položaja ni bil dovolj natančen
20’ – izjemna kulisa na tribunah, spodbuda vijoličasti četi z vseh strani
28’ – gostje iščejo svojo pot do gola, z leve strani je v kazenski prostor pritekel Alexandrou, ob poskusu udarca pa pravočasno posredovanje Rajčevića, ki je izbil v kot. Po kotu je Filipović izbil pred Oliveiro, nevarnost je odpravljena
33’ – uspela je akcija naših nogometašev, Tavares je spretno zadržal žogo, opazil, da z desne strani prihaja Cvijanović, toda Cvijanovićev zaključek v nasprotni kot mimo desne vratnice
34’ – zapretili so gostje, Alexandrou je skušal z leve strani presenetiti vratarja, Handanović je odbil v kot

44’ – pred odmorom nekaj zaporednih napadov tekmecev, najprej je Handanović ustavil poskus Manduce, nato pa največja priložnost za Apoel. Po akciji z desne strani in ob podaji v sredini je Goncalves usmeril žogo proti mreži, toda Milec mu je preprečil namero

45’ – minuta sodniškega podaljška

46’ – začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah, a z isto energijo s tribun
56’ – podobno kot v Nikoziji tudi tokrat sodnik posega po rumenem kartonu zaradi izsiljevanja enajstmetrovke, po padcu v kazenskem prostoru si ga je prislužil Alexandrou
57’ – vračamo udarec, po spretni akciji podaja Mertlja na rob kazenskega prostora, Bohar proti levemu kotu, vratar Pardo je bil dobro postavljen
63’ – centimetri so nas ločili od cilja… Cvijanović je po podaji Ibraimija z 20 metrov nameril proti levemu zgornjemu kotu, ni se izšlo
68’ – rumeni karton Filipović, zaradi prekrška na nasprotni polovici igrišča
73’ – prva menjava v naših vrstah, zaradi poškodbe mora z igrišča Arghus, v igro Mejač, kar pomeni, da se na štoperski položaj seli Filipović
80’ – do zaključka gostje, Manduca je uspel priti do udarca z 18 metrov, ciljal proti desnemu kotu, toda uspešno posredovanje Handanovića
81’ – še druga menjava v našem moštvu, iz igre z aplavzom tudi Tavares, na njegovo mesto Fajić
84’ – še zadnji odziv z naše klopi, iz igre ob aplavzih s tribune Ibraimi, v končnici v zvezno vrsto Dervišević
86’ – rdeči karton, izključen je Goncalves!

89’ – gostje izgubljajo živce, na drugi strani protinapad, Bohar čez vratarja v mrežo, toda bil je v prepovedanem položaju, zaradi udarca po sodniškem žvižgu je dobil rumeni karton
90’ – zaradi številnih prekinitev kar sedem minut sodniškega podaljška
90+4’ – štiri so minile…

KOOOONEEEEEEC TEKME

PLAY OFF LIGE PRVAKOV, TUKAJ SMO! NE GLEDE NA RAZPLET PA IMAMO ZAGOTOVLJENO LIGO EUROPA, TRETJIČ ZAPORED!