Poraz, ki se razlikuje
WIGAN - NK MARIBOR 3:1 (2:0)
Jean Philippe Mendy v neizprosnih dvobojih z nogometaši Wigana
3.10.2013 Wigan, DW stadion. UEFA Europa League, skupina D, drugi krog. 12.500 gledalcev. Glavni sodnik: Aleksandar Stavrev. Pomočnika: Marjan Kirovski in Dejan Kostadinov. Četrti sodnik: Dejan Nedelkoski. Dodatna sodnika za goloma: Dimitar Mečkarovski in Goran Spirkoski (vsi Makedonija). Delegat: Dag Steinar Vestlund (Norveška). Kontrolor sojenja: Johannes Reijgwart (Nizozemska).

WIGAN ATHLETIC FC: Carson, Boyce, Shotton, Barnett, Perch, Watson (od 77. Mc Cann), Mc Arthur, Gomez, Beausejour, Mc Manaman (od 67. Mc Clean), Powell (od 90+3. Dicko). Klop: Nicholls, Rogne, Espinoza, Mc Cann, Juan Garcia, Mc Clean, Dicko. Trener: Owen Coyle.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Mejač (od 83. Viler), Bohar (od 83. Fajić), Filipović, Mertelj, Cvijanović (od 76. Mezga), Tavares, Mendy. Klop: Pridigar, Potokar, Viler, Dodlek, Dervišević, Mezga, Fajić. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 1:0 Powell (22), 2:0 Watson (34), 2:1 Tavares (60), 3:1 Powell (90+2)

Rumeni karton: Mendy (71)

Birmingham, London, Wigan. Tudi tretje leto zapored v skupinskem delu nas je pot pripeljala v zibelko nogometa. Vsak nogometni obisk Anglije vedno prinaša posebne občutke, a tudi otoško vreme. Seveda ni šlo brez dežja, ki je čez dan zajel Wigan s širšo okolico in razmočil igralno površino DW stadiona. Začetni žvižg makedonskega sodnika Aleksandra Stavreva sledi ob 21.05 (uro prej po lokalnem času). Kot zanimivost: danes Željko Filipović v vlogi slavljenca, dopolnil je 25 let.

1' - začetek ob spodbudnem, pravem otoškem nogometnem ozračju, na tribunah pa tudi vijol'čna zvestoba, 150 navijačev, ki bodo prenašali energijo ekipi ob premieri Anteja Šimundže
8' - prva priložnost za Wigan in to kakšna... Powell je ušel do soočenja z vratarjem, obetavna situacija za domačega napadalca, toda izjemno posredovanje Jasmina Handanovića, odbil je v kot
15' - minilo je začetnih petnajst minut, bojevito in silovito z obeh strani
18' - po uspešni akciji po levi strani prvi kot za Maribor, Mejač je podal do Cvijanovića, ob njegovem poskusu z roba kazenskega prostora je žoga zadela Watsona in se odbila v kot, po kotu pa udarec Mejača s 25 metrov, žoga mimo leve vratnice

1:0 Powell (22)
In sredi prvega polčasa gostitelji srečno do vodstva... Beausejour je podal z leve strani, Handanoviću ni uspel poskus odbijanja z roko, do žoge Powell, ki jo je neoviran z glavo usmeril v prazno mrežo.

28' - hiter odziv našega moštva, Mendy po samostojnem prodoru do udarca z 18 metrov, Carson brani
31' - še en mariborski napad, Milec je popeljal žogo čez polovico igrišče domače zasedbe, podal do Mendyja, ki se je odločil za udarec iz obrata, znova je bil na pravem mestu vratar Wigana

2:0 Watson (34)
Še drugič veselje med domačimi privrženci, Beausejour znova z uporabno, tokrat bolj ostro podajo v kazenski prostor, pritekel je Watson in z glavo zabil žogo v mrežo.

37' - nogometaši Wigana iz vsake napake do obetavne situacije, Powell je še drugič prišel do dvoboja ena na ena s Handanovićem, se tokrat odločil za lob udarec, žoga čez prečko
45' - še en napad gostiteljev, z desne strani do zaključka Watson, žogo je usmeril mimo desne vratnice
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa, ekipi ostaja v nespremenjeni zasedbi
55' - vratnica, zadel jo je Powell... Beausejour, ki seje nevarnost z leve strani, znova v vlogi podajalca, v petmetrskem prostoru z drsečim posredovanjem do žoge Powell, zadel je vratnico

2:1 TAVARES (60)
Zatresla se je mreža Wigana! Ni se obupalo, opazna je bila energija, želja in prišli smo do zmanjšanja zaostanka. Mendy je opravil velik del naloge z izjemnim prodorom po desni strani, vzdržal je dvoboj s Shottonom, se spretno odločil za povratno podajo v sredino kazenskega prostora, kjer je Tavares našel žogi pot v mrežo med domačimi branilci!

71' - asistent pri zadetku zdaj z rumenim kartonom, Mendy je po prekršku prijel žogo z roko
74' - dolga, kombinatorna akcija našega moštva, zaključil jo je Tavares, z 18 metrov poslal žogo proti levemu kotu, vratar Carson je bil dobro postavljen
76' - prva menjava v naši ekipi, v zvezno vrsto Mezga namesto Cvijanovića
83' - za zaključni nalet zdaj še dvojna menjava: z igrišča Bohar in Mejač, delež v lovu na izenačenje bosta skušala prispevati Fajić in Viler
90' - tri minute sodniškega podaljška, za tri minute upanja...
90' - in prav ob izteku 90. minute priložnost za izenačenje, Tavares silovito z 18 metrov, žoga proti levemu zgornjemu kotu, Carson je z izjemnim posredovanjem žogo odbil

3:1 Powell (90+2)
Toda namesto izenačenja tretji gol za Wigan, po samostojnem prodoru je zadel Powell...