Zamujene priložnosti
NK MARIBOR - WAREGEM 0:1 (0:1)
Ni predaje...
7.11.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. UEFA Europa League, skupina D, četrti krog. 8500 gledalcev. Glavni sodnik: Libor Kovarik. Pomočnika: Krystof Mencl in Jiri Molacek. Četrti sodnik: Patrik Filipek. Dodatna sodnika za goloma: Radek Prihoda in Michal Patak (vsi Češka). Delegat: George Fantaros (Ciper). Kontrolor sojenja: Dušan Krchnak (Češka).

NK MARIBOR: Handanović, Črnic, Rajčević, Arghus, Viler, Mezga (od 77. Moravac), Filipović, Mertelj (od 74. Dervišević), Cvijanović (od 55. Bohar), Tavares, Fajić. Klop: Pridigar, Vuklišević, Trajkovski, Dervišević, Bohar, Moravac, Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

SV ZULTE WAREGEM: Bossut, de Fauw, D'Haene, Colpaert, Godeau, Malanda, Kums (od 85. N'Diaye), Conte, Hazard, Caceres, Habibou. Klop: Bruzzese, Sylla, N'Diaye, Skulason, Formose, Verboom, Duplus. Trener: Francky Dury.

Strelec: 0:1 Hazard (29, 11m)

Rumeni karton: Viler (28), Malanda (75), Godeau (81), Bossut (82)

Ljudski vrt v pričakovanju, na tribunah je 8500 gledalcev... Začenjamo ob 19.00.

1' - naša enajsterica v pričakovani zasedbi, namesto Mendyja v konici napada Fajić, prvi pa s sredine igrišča gostujoči nogometaši
8' - po predložku z desne strani gostje do prvega poskusa, Godeau z glavo proti desnemu kotu, Handanović odbil čez prečko, po kotu pa brez nevarnosti

20' – z vztrajnostjo do iskanja priložnosti in odprla se je doslej najobetavnejša situacija, Mezga je podal do Tavaresa, ki je prišel do udarca z roba kazenskega prostora, žoga pa mimo leve vratnice
25' – spet smo na potezi, s hitro izpeljano akcijo, Mezga z leve strani v kazenski prostor do Mertlja, njegov poskus v obrambni blok
27' - tudi naslednja grožnja v režiji našega moštva, Tavares je spretno zadržal žogo, podal na desno stran, kjer pa se je ob Mezgi in Cvijanoviću vmešal Godeau in odbil žogo
28' - enajstmetrovka za Zulte Waregem... Conte je odvzel žogo Vilerju, po njunem dvoboju v kazenskem prostoru pa je igralec s št. 17 padel in sodnik je po krajšem premisleku pokazal na belo točko, Vilerju pa tudi rumeni karton

0:1 Hazard (29, 11m)
Vlogo izvajalca enajstmetrovke je prevzel prvi zvezdnik gostujoče ekipe Thorgan Hazard in natančno poslal žogo v levi kot

40' - Ni predaje, odmeva v Ljudskem vrtu... Navijači prinašajo dodatno energijo, igralci bojevito za vsako žogo
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah
55' - do udarca v okvir vrat Mezga, akcijo sta na levi strani pripravila Viler in Tavares, po kapetanovi podaji poskus Mezge z 18 metrov po tleh, Bossut brani
55' - prva menjava v naših vrstah, namesto Cvijanovića v igro Bohar
60' - priložnost za Maribor, obetavna situacija po spretni globinski podaji Mertlja in pravočasnem vtekanju Boharja v kazenski prostor, ki je ob soočenju z vratarjem z glavo usmeril žogo mimo desne vratnice
63' - naše minute... Spet je bilo vroče pred gostujočimi vrati, po daljši akciji je z desne podal v sredino kazenskega prostora Črnic, Tavares ni uspel priti do udarca, je pa podal Mertlja, ki se ni obotavljal pri udarcu, toda Bossut se je izkazal s posredovanjem...
67' - po dolgem času do zaključka Zulte Waregem, po predložku z leve strani Caceres, ni bil natančen
74' - še ena nova moč, Mertlja je zamenjal Dervišević
77' - Bossut je spet preprečil izenačenje... Bohar je naciljal s 25 metrov v levi kot, belgijski vratar pa poletel proti žogi in odbil v kot
77' - in še tretja menjava: z igrišča Mezga, v končnici v boj za izenačenje tudi Moravac
82' - neverjetno, razen enajstmetrovke gostje brez konkretnejšega udarca proti vratom, z naše strani pa tudi poskus Vilerja brez želenega razpleta, z 22, 23 metrov žoga ob desni vratnici
87' - ob naših napadih zdaj do udarca gostje, Caceres z desne strani, Handanović je odbil v kot, po kotu pa še eno uspešno posredovanje našega vratarja ob poskusu Godeauja z glavo
90' - med zadnjimi poskusi priložnost še za Fajića, nova obramba Bossuta...