Jaaaaaaa
EVROPA, OSTAJAMO!!!
12.12.2013 Maribor, stadion Ljudski vrt. UEFA Europa League, skupina D, šesti krog. 9000 gledalcev. Glavni sodnik: Szymon Marciniak. Pomočnika: Pawel Sokolnicki in Tomasz Listkiewicz. Četrti sodnik: Radoslaw Piotr Siejka. Dodatna sodnika za goloma: Pawel Raczkowski in Tomasz Musial (vsi Poljska). Delegat: Yoav Strauss (Izrael). Kontrolor sojenja: Costas Kapitanis (Ciper).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Bohar, Filipović, Mertelj, Mezga (od 81. Črnic), Tavares (od 78. Cvijanović), Fajić (od 85. Mendy). Klop: Pridigar, Vuklišević, Mejač, Cvijanović, Črnic, Mendy, Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

WIGAN ATHLETIC FC: Carson, Perch, Barnett, Rogne, Beausejour, Mc Arthur, Gomez, Mc Cann, Espinoza, Mc Manaman (od 46. Watson), Powell (od 65. Fortune). Klop: Nicholls, Boyce, Shotton, Crainey, Watson, Meadows, Fortune. Trener: Uwe Rosler.

Strelci: 0:1 Gomez (41, 11m), 1:1 Mezga (43), 2:1 Filipović (59)

Rumeni karton: Espinoza (19), Arghus (41), Tavares (54), Mertelj (65), Rogne (88)

Rdeči karton: Mc Cann (42, 2 R), Mertelj (74, 2R)

16.00 zbor navijačev na južni ploščadi, 17.30 razrez 12-metrske torte, 18.55 koreografija, 18.58 ognjemet. In po praznovanju bojevanje, od 19.00.

1' - začenjamo, ob izjemni podpori s tribun
7' - za dodaten zagon naša ekipa prva ogroža nasprotnikova vrata, Filipović po spretni akciji do udarca z 20 metrov, žoga je švignila mimo leve vratnice
12' - zdaj sta gostujočo obrambo z uspešno kombinacijo preigrala Tavares in Mezga, žoga pa po njegovem poskusu z 20 metrov mimo cilja
19' - prvi udarec proti vratom nogometašev Wigana, Powell z 20 metrov, žoga čez prečko
20' - zaporedna pregroba posredovanja gostov, najprej Espinoza proti Milcu, minuto pozneje je še Mc Cann zbil na tla Mertlja, obakrat je poljski sodnik Marciniak segel v žep po rumeni karton
30' - za nami je prve pol ure, ob boljši igri našega moštva
34' - spet trenutek povečane pozornosti s tribun, Tavares je ušel po levi strani, ob podaji v kazenski prostor pa so gostujoči branilci izbili pred Mertljem
36' - prosti strel je prinesel doslej najobetavnejšo situacijo za Wigan, Gomez je natančno nameril, Handanović proti žogi, zadela je vratnico

0:1 Gomez (41, 11)
Dvoboj Arghus-Powell v našem kazenskem prostoru, napadalec Wigana je ob posredovanju našega branilca padel, sodnik pa je pokazal na belo točko... Gomez je z enajstmetrovke zadel za vodstvo gostov.

1:1 MEZGA (43)

Odziv je bil pravi, brez obupovanja, takoj z odločnim odgovorom. Po akciji naših nogometašev je Viler podal v kazenski prostor, Mc Cann je žogo ustavil z roko imn zdaj enajstmetrovka še za Maribor! Zvezni igralec Wigana si je ob tem prislužil rumeni karton, zanj je drugi in mora z igrišča... Vlogo izvajalca je prevzel Mezga, ciljal proti desnemu kotu, vratar Carson je žogo preusmeril v vratnico, a se je odbila v sredino, Mezga pa je zbrano spremljal dogajanje in s hitrim odzivom žogo potisnil čez golovo črto. Za eksplozijo navdušenja v Ljudskem vrtu in dodaten impulz pred drugim polčasom. Nadaljujemo z igralcem več...

46' - gremo v drugi polčas, mi v isti zasedbi, gostje z eno menjavo
47' - angleški vratar takoj na novi preizkušnji, Viler se je po prodoru po levi strani za neposreden udarec, Carson je odbil v kot
48' - pa še en napad z našim zaključnim udarcem, Bohar s povratno podajo po tleh do roba kazenskega prostora, Mertelj je nameril čez prečko
51' - odgovor Wigana iz protinapada, Powell do udarca z 10 metrov, mimo desne vratnice
54' - rumeni karton Tavares, s prekrškom je ustavil Percha

2:1 FILIPOVIĆ (59)
Ljudski vrt je na nogah, vodimo! In to na kakšen način... Gol, evrogol Željka Filipovića! Bohar je v kazenskem prostoru podal v sredino, Mezga ni imel položaja za udarec in je podal nazaj, žoga na 20 metrih in mojstrski zaključek Filipovića. S filigransko natančnostjo je žogo usmeril v levi kot, neubranljivo...

70' - priložnost za Wigan, Watson je ciljal proti desnemu kotu, odlično posredovanje Handanovića
72' - kakšna priložnost za povišanje vodstva... Podal je Mezga, Bohar se s pravočasnim vtekanjem izognil ofsajdu, prišel do soočenja z vratarjem, a je žogo usmeril mimo leve vratnice
74' - rdeči karton za Mertlja, moči so zdaj izenačene... Drugi rumeni karton za novopečenega očka, s prekrškom je ustavil Gomeza
77' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča ob aplavzu s tribun Tavares, v igro Cvijanović
79' - znova navdušenje na tribunah, zdaj zaradi novice iz Belgije, Rubin vodi z 1:0! Trenutno smo drugi v skupini!
81' - še ena osvežitev za končnico, v zvezo vrsto Črnic, z aplavzom z igrišča tudi strelec prvega gola Dejan Mezga
85' - in še zadnja menjava, aplavz za Fajića, v igro Mendy
85' - še ena čudovita novica iz Belgije, Rubin že vodi z 2:0!
90' - Jasmin Handanović, obramba vseh obramb!!! Fortune v izjemni situaciji, silovit udarec in fenomenalna obramba Jasmina Handanovića!
90' - še štiri minute sodniškega podaljška

JAAAAAAAA, GREMO NAPREJ! DRUGI SMO V SKUPINI, PREZIMILI BOMO V EVROPI! KONČNI VRSTNI RED V SKUPINI JE: RUBIN 14 TOČK, NK MARIBOR IN ZULTE WAREGEM PO 7, WIGAN 5!