NK MARIBOR - SLAVEN BELUPO 4:1 (4:1)
Martin Milec je začel učinkovito serijo v zasneženi Lendavi
28.1.2014, Lendava, igrišče z umetno travo, pripravljalna tekma.

NK MARIBOR:
Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Trajkovski, Stojanović, Filipović, Cvijanović, Bohar, Tavares, Fajić. Drugi polčas - od 65. minute: Cotman, Mejač, Vuklišević, Arghus, Viler, Mezga, Mertelj, Dervišević, Črnic, Mendy, Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

SLAVEN BELUPO: Picak, Melnjak, Glavica, Celiščak, Bagarić, Ozobić, Gregurina, Matoš, Rak, Roskam, Novinić. Igrali so še: Pelin, Purić, Filipović, Pranjić, Fuštar, Brlek, Crepulja, Glavina, Delić. Trener: Mladen Frančić.

Strelci: 1:0 Milec (4), 2:0 Fajić (10), 3:0 Bohar (15), 3:1 Rak (31), 4:1 Fajić (34)

Sneg znova ni dovolil popolne izpolnitve načrta. Želja, da bi med pripravami v Moravskih Toplicah odigrali tudi kakšno tekmo na travnati površini, je ostala neuresničena. Še tretjič smo morali na igrišče z umetno travo v Lendavi, je pa v celoti uspela tekmovalna zamisel. Razigrana ekipa v vijoličastem je z učinkovito predstavo zasenčila tudi hrvaško prvoligaško moštvo Slaven Belupo, ki po jesenskem delu sezone zaseda sedmo mesto.

Čeprav so tekmeci iz Koprivnice že v zaključnem delu priprav, saj jih otvoritev sezone čaka 7. februarja, jim v dvoboju z našo ekipo ni uspevalo prav veliko. Ponedeljek v vijoličastem pripravljalnem taboru je minil v znamenju premagovanja zahtevnih tekaških razdalj, toda nič ni vplivalo na naslednjo tekmovalno izvedbo. Silovit vstop v tekmo je povsem onemogočil moštvo Slavena Belupa, po petnajstih minutah je že bilo 3:0. Za otvoritev serije golov je poskrbel Milec, ko je spretno zaključil spretno akcijo po podaji Cvijanovića. Pot do drugega zadetka sta odprla Bohar in Milec, žogo pa je v mrežo usmeril Fajić. Na kakšni ravni je kombinatorika, je pokazala tudi akcija za 3:0, ko sta Tavares in Milec v zaključnem delu zrežirala učinkovit napad, čez golovo črto pa je žogo poslal Bohar. Med redkimi poskusi so izbranci trenerja Mladena Frančića prvič zapretili v 24. minuti, ko ni bil natančen Novinić. Rak je z dobro odmerjenim udarcem vmes vendarle zmanjšal zaostanek, a s tem se razmerje moči ni spremenilo. Nasprotni vratar je bil premagan še četrtič, tokrat v vlogi režiserjev Bohar in Trajkovski, golgeterski odziv je znova prispeval Fajić.

Po načrtu v tem delu priprav je enajsterica ostala na igrišču do 65. minute, nova zasedba pa je v končnici nadaljevala s prevlado. Obleganje vrat še ni bilo končano. Ob udarcu Črnica v 76. minuti so tekmeci izbili žogo pred golovo črto, Luka Zahovič je tri minute pozneje zadel vratnico.