trener: Siniša Brkić

To je to...
ŠAMPIONI, DVANAJSTIČ!
Dvakratni strelec tudi v finalu prvenstva: Nusmir Fajić
13.5.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. PrvaLiga Telekom Slovenije, 34. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika: Dejan Povšnar (Zagorje ob Savi) in Andraž Kovačič (Preserje). Četrti sodnik: Davor Drečnik (Hrastnik). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Filipović, Mertelj, Vršič (od 56. Dervišević), Tavares, Mendy (od 86. Bohar), Fajić (od 71. Cvijanović). Klop: Cotman, Dervišević, Mejač, Cvijanović, Bohar, Črnic, Zahovič. Trener: Ante Šimundža.

NK TRIGLAV: Curanović, Klemenčič, Djukić, Diallo, Šturm, Križaj (od 65. M. Poplatnik), Udovič (od 82. Brajič), Krcić, Palibrk, Majcen (od 85. A. Poplatnik), Redžić. Klop: Pelko, A. Poplatnik, Marinković, M. Poplatnik, Bojić, Brajič, Bukara. Trener: Siniša Brkić.

Strelca: 1:0 Fajić (17), 1:1 Redžić (32), 2:1 Fajić (42)

Rumeni karton: Arghus (29)

Rdeči karton: Arghus (50, 2R)

V pričakovanju... Nocoj imamo priložnost, da odločimo boj za prvo mesto. Po 12. naslov prvaka od 20.00.

1' - zaradi lažje poškodbe manjka Šuler in bo na štoperskem položaju Arghus, znova pa enajsterica s tremi napadalci: od začetka so na igrišču Tavares, Mendy in Fajić
4' - do prvega udarca proti vratom gostje, Palibrk z 20 metrov, žoga mimo leve vratnice
9' - ob pobudi naše ekipe prvi poskus, predložek Vilerja, Tavares v kazenskem prostoru najvišji v skoku, žoga pa ob vratnici
13' - naslednji do udarca po daljši akciji Filipović, s 25 metrov, žoga čez gol

1:0 FAJIĆ (17)
In v Ljudskem vrtu že odmeva Maribor, šampion! Gledalci so na nogah, zadel je Fajić... Med akcijo za vodstvo je Viler podal z leve strani v kazenski prostor, gostje so žogo odbili, a niso odpravili nevarnosti. Mertelj je v nadaljevanju akcije prišel do žoge, po njegovi podaji pa Milec z natančnim predložkom z desne strani nazaj v sredino in Fajić je poskrbel za učinkovit zaključek z glavo. Vratar Curanović žoge ni uspel ukrotiti, prešla je golovo črto.

22' - nadaljujemo z napadi, ob novi spretni akciji Mendy do Filipovića, ki je dobro nameril z 18 metrov, žoga tik nad prečko
24' - zdaj uspešna poteza Mertlja, ki se je otresel gostujočega branilca na robu kazenskega prostora, po udarcu iz obrata ni bil daleč od cilja, žoga čez okvir vrat
29' - rumeni karton Arghus, s prekrškom je na sredini igrišča ustavil Redžića

1:1 Redžić (31)
Kakšna odločitev, gostje do izenačenja iz globokega ofsajda... Redžić je izkoristil darilo po sprejemu žoge v prepovedanem položaju prišel do udarca ter naciljal po tleh v desni spodnji kot.

37' - protesti niso zalegli in zdaj se vrstijo napadi za novo vodstvo, za naslednjo grožnjo je poskrbel Filipović z 20 metrov, Curanović je tokrat uspel ustaviti žogo
39' - prosti strel za našo ekipo. z 22, 23 metrov, vlogo izvajalca je prevzel Milec, zmanjkalo je natančnosti

2:1 FAJIĆ (42)
Hitro smo vrnili zadeve na želeno mesto, znova strelec Fajić, ki je zdaj že pri 16. prvenstvenih zadetkih! Začetnik akcije je bil Vršič z odvzemom žoge, podal je do Tavaresa, ki je spravil žogo do Fajića na levo stran. Prvi poskus se mu ni izšel, a si je spet priboril žogo in po preigravanju obdržal nadzor nad žogo ter dokončal prodor z natančnim udarcem.

46' - gremo naprej, proti cilju! Nadaljujemo v isti zasedbi...
47' - ... in takoj do nove priložnosti, Filipović z natančno globinsko podajo, Vršič do soočenja z vratarjem, a je Curanović z uspešnim posredovanjem preprečil povišanje vodstva
49' - obleganje kranjskih vrat, Mendy je izzval aplavz z akcijo na desni strani, podal pred gol, Fajić tokrat ni bil natančen
50' - ostajamo z igralcem manj, drugi rumeni karton za Arghusa, zaradi prekrška nad Majcnom na sredini igrišča
55' - tudi z desetimi smo nevarni, znova Milec z natančno podajo v kazenski prostor, Tavares je z glavo nameril pod prečko, Curanović pa odbil v kot
56' - prva menjava v vaših vrstah, z igrišča ob aplavzu Vršič, v igro Dervišević
61' - vratar rešuje Krnajčane, znova se je izkazal z obrambo po spretnem preigravanju in udarcu Vilerja
62' - pa še ena obramba Curanovića, Tavares je z 18 metrov spretno ciljal, vratar je odbil v kot
62' - zdaj je vratar Triglava ukrotil tudi poskus Fajića, ki je z glavo še tretjič iskal pot do mreže
63' - nova obetavna situacija iz prostega strela, Tavares z 20 metrov po tleh, zadel je obrambni zid
68' - vratnica! Mertelj z domiselno akcijo in podajo do Fajića, ki je ciljal proti nasprotnemu kotu, žoga mimo vratarja, a ji je pot v mrežo preprečila vratnica
71' - ob stoječih ovacijah z igrišča dvakratni strelec, žal zaradi poškodbe, namesto Fajića bo v končnici igral Cvijanović
80' - nadzorujemo dogodke na igrišču
86' - za nocoj je nalogo opravil tudi Mendy, ob aplavzu s tribun zapušča igrišče, v končnici priložnost za Boharja
87' - nismo se še ustavili, po hitrem protinapadu najprej Cvijanović ob udarcu v obrambni blok, žoga se je odbila nazaj, tokrat Cvijanović s podajo na drugo stran do Tavaresa, ki se ni obotavljal, toda ob zaključku iz zahtevnega položaja ni bil natančen
89' - odštevamo...
90' - naslov prvaka št. 12 je na dosegu rok...
90' - še tri minute sodniškega podaljška
90+2' - po hitrem protinapadu smo dosegli še en zadetek, podal je Milec, žogo je spravil v prazno mrežo (vratar Curanović je bil v našem kazenskem prostoru po kotu) Bohar, vendar je zadetek razveljavljen zaradi ofsajda...