Zadnji test
NK MARIBOR – KARPATY 1:2 (0:0)
10.7.2014 Maribor, stadion Ljudski vrt. Pripravljalna tekma. 400 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Tkalčič. Pomočnika: Boris Ploj in Bojan Šinkovec (vsi Maribor).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović (od 64. Mejač), Rajčević (od 81. Živko), Šuler, Viler, Ibraimi (od 64. Bohar), Filipović (od 57. Mertelj), Dervišević, Vršič (od 80. Črnic), Tavares (od 64. Mendy), Fajić. Trener: Ante Šimundža.

FC KARPATY LVIV: Illjushchenkov, Lobai, Balažic, Hitchenko, Miroshnichenko, Bartulović, Khudobiak, Martyniuk, Ksionz, Holodiuk, Serhijchuk. Igrali so še: Habovda, Chachua, Kostevych, Marusych, Novotrjasov, Puchkovsky, Vasin, Plastun, Strashkevych. Trener: Igor Jovićević.

Strelci: 0:1 Holodiuk (55), 1:1 Šuler (66), 1:2 Puchkovsky (77)

Pred nami je še zadnja pripravljalna preizkušnja, dvoboj z ukrajinskim prvoligašem začenjamo ob 19.30. Zaradi poškodbe stegenske mišice manjka Arghus, na klopi pa bo tokrat devet igralcev, saj so preostali danes člani zasedbe NK Maribor B, ki v prvi pripravljalni tekmi igra v Dokležovju proti Slobodi iz Tuzle.

2' - po akciji z leve strani, v kateri sta sodelovala Viler in Vršič, žoga na rob petmetrskega prostora do Fajića, pred njim je posredoval gostujoči branilec in izbil žogo
7' - prvič v okvir vrat, po predložku Vršiča udarec Tavaresa z glavo, ukrajinski vratar je bil dobro postavljen
19' - uvodni del v znamenju prevlade naše ekipe, gostje do prve obetavnejše situacije po kotu, v dvoboju sta bila Dervišević in Balažic, žoga pod prečko, toda odlično posredovanje Handanovića
20' - takoj je znova nevarno na drugi strani, po podaji Filipovića je z leve strani prišel do soočenja z vratarjem Vršič, ni bil natančen pri zaključku
28' - kot prinaša Ukrajincem novo priložnost, z glavo je dobro nameril Khudobiak, še enkrat odlična obramba našega vratarja
34' - zdaj še ena preizkušnja za vratarja tekmecev, Ibraimi iz prostega strela s 25 metrov proti levemu kotu, Illjushchenkov je žogo odbil
37' - hitra, spretna akcija po levi strani, Ibraimi za Vilerja, po njegovem predložku pa je Balažic v zadnjem trenutku izbil žogo pred Fajićem
39' - najboljša akcija v dosedanjem delu tekme je uspela tekmecem, Holodiuk s povratno podajo za Ksionza, ki pa je usmeril žogo ob vratnici
43' - Serhijchuk se je znašel pred Handanovićem, še enkrat pravočasen odziv našega vratarja
44' - pred odhodom na odmor še projektil Derviševića z razdalje, žoga proti desnemu kotu, ukrajinski vratar jo je uspel odbiti

konec prvega polčasa

46' - nadaljujemo v isti zasedbi
52' - prva priložnost v drugem polčasu pred ukrajinskimi vrati, Fajić je ob Balažicu preusmeril žogo proti mreži, a jo je Balažic uspel odbiti pred golovo črto

0:1 Holodiuk (55)
Vodstvo za Karpaty, po akciji z leve strani se je žoga v kazenskem prostoru odbila pred Holodiuka, ki je pravočasno pritekel in z natančnim udarcem usmeril žogo v mrežo.

57' - prva menjava v našem moštvu, z igrišča Filipović, v zvezno vrsto Mertelj
64' - še tri spremembe je opravil Ante Šimundža, v igro zdaj Mendy, Bohar in Mejač

1:1 ŠULER (66)
Ni pa dolgo ostalo pri vodstvu gostov, izenačenju po zanimivi, redko videni akciji. Prosti strel z desne strani je izvajal Vršič, pred golom pa so se zaporedoma žoge dotaknili Rajčević, Mertelj, Mendy in na koncu jo je Šuler spravil na želeno mesto.

69' - Šuler znova pred nasprotnimi vrati, tokrat do udarca neposredno po podaji Vršiča, a ni uspel še enkrat priti do zaključnega udarca

1:2 Puchkovsky (77)
Na drugi strani pa prekinitev prinaša Ukrajincem drugi zadetek, po kotu je bil najhitrejši pri žogi Puchkovsky, z glavo je naciljal v desni kot.

89' - Fajić je spremljal akcijo ob vračanju žoge ukrajinskemu vratarju, ni veliko manjkalo, da bi mu odvzel žogo