Priprave poletje 2016: test št. 2
NK MARIBOR - FC CHIKHURA 2:2 (1:2)
Gregor Bajde med dvobojem z Gruzijci v Bakovcih
21.6.2016 Bakovci, pripravljalna tekma. Glavni sodnik: Štefan Fekonja. Pomočnika: Borut Anželj in Simon Smej.

NK MARIBOR - prvi polčas: Handanović, Hodžić, Mertelj, Šuler, Janža, Vršič, Ogrinec, Hotić, Bajde, Tavares, Novaković. Drugi polčas: Obradović, Pušaver, Šme, Uskoković, Viler, Sallalich, Vujčić, Rahmanović, Ahmedi, Bohar (od 65. Celar), Štor. Trener: Darko Milanič.

FC CHIKHURA: Hamzić, Grigalashvili, Ganugrava, Gabedava, Tatanashvili, Lobjanidze, Sardalashvili, Kakubava, Chikvaidze, Dobrovolski, Kashia. Igrali so še: Sepiashvili, Ivanishvili, Mumladze, Dekanoidze, Koripadze, Lekvtadze, Kavtaradze, Rekhviashvili. Trener: Samson Phruidze.

Strelci: 1:0 Tavares (18), 1:1 Lobjanidze (25), 1:2 Lobjanidze (39), 2:2 Štor (58)

Priprave so v naslednji fazi. Ekipa se je preselila v Moravske Toplice, ki bo vijol'čna baza do sobote. Novo delovno poglavje se je začelo s preizkušnjo v Bakovcih proti v prejšnji sezoni četrtouvrščeni ekipi gruzijskega prvenstva.

Novinec v naših vrstah Aleks Pihler in lažje poškodovani Marwan Kabha sta v času tekme opravila trening na pomožnem igrišču, ob popoldanski pripeki pa je prvi poskušal Lobjanidze, a je njegov udarec v 8. minuti ukrotil Handanović. Naj akcija uvodnega dela v 14. minuti po dvojni podaji Vršiča in Hodžića, ob Vršičevem predložku je Novaković brez obotavljanja poslal žogo proti vratom, toda Hamzić je bil na pravem mestu. V naslednji akciji pa ni mogel preprečiti vodstva naše ekipe. S preigravanjem in podajo v sredino je Vršič opravil prvo polovico naloge, Tavares pa je z dobrim odzivom poskrbel za natančen zaključek. Prvo priložnost za izenačenje so si Gruzijci pripravili iz protinapada v 23. minuti, a je Tatanashvili poslal žogo čez prečko. Poskus št. 2 pa se jim je izšel po željah, odbito žogo je v kazenskem prostoru v 25. minuti neovirano v mrežo usmeril Lobjanidze. Obramba polčasa v 33. minuti, avtor Handanović, ko je z odličnim posredovanjem preprečil namero Ivanishviliju. Naslednjo obetavno situacijo pa so tekmeci izkoristili, Lobjanidze je z desne strani v kazenskem prostoru prišel do soočenja z našim vratarjem in s spretno potezo zadel za vodstvo.

Za drugi polčas v našem moštvu novih 11 igralcev, med njimi tudi Rahmanović, ki je vmes izpustil nekaj dni vadbe zaradi težav z očmi. Prvi so zapretili tekmeci v 50. minuti, znova do udarca v kazenskem prostoru Lobjanidze, končalo se je z obrambo Obradovića. V 58. minuti pa izenačenje: po napaki domačega branilca je Bohar odvzel žogo, opazil, da je Štor neoviran za njim, mu atraktivno podal s peto in 17-letni napadalec je natančno naciljal v desni spodnji kot. Hiter preobrat je preprečila vratnica, po dobro izvedenem prostem strelu Rahmanovića v 69. minuti. Po obdobju igre v podrejenem položaju je FC Chikhura imela priložnost v 72. minuti, z 18 metrov je po tleh žogo proti desnemu kotu poslal Dekanoidze, toda izkazal se je Obradović.