Test št. 3 v Beleku
NK MARIBOR - FC OLEKSANDRIYA 1:1 (1:1)
Damjan Bohar z izjemnim udarcem zatresel mrežo že v 5. minuti
6.2.2017 Belek, Susesi Sport Center. Pripravljalna tekma. Glavni sodnik: Askhat Abdanbaev. Pomočnika: Dmitriy Filonenko in Jevgeniy Belskiy (vsi Kazahstan).

NK MARIBOR: Cotman (od 46. Obradović), Palčič, Šuler (od 61. Hotić), Defendi, Uskoković, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič (od 76. Viler), Tavares (od 76. Zahović), Novaković (od 76. Hajrić). Klop: Obradović, Hodžić, Šme, Rajčević, Viler, Mertelj, Vujčić, Ogrinec, Hotić, Zahović, Hajrić. Trener: Darko Milanič.

FC OLEKSANDRIYA: Novak, Shendrik, Tsurikov, Basov, Zaporozhan, Starenkiy, Hrytsuk, Dubajić, Ohyria, Habovda, Chanturashvili. Igrali so še: Leonov, Hitchenko, Rudik, Chornii, Chebotaev, Kozak, Ponomar, Shkinder. Trener: Volodymir Sharan.

Strelca: 1:0 Bohar (5), 1:1 Uskoković (15, avtogol)

Test št. 3. Tokrat proti četrtouvrščeni ekipi ukrajinskega prvenstva in prvič v športnem centru, v katerem opravljamo vse treninge med bivanjem v turški pripravljalni bazi. Sallalich, Vrhovec in Ahmedi so na seznamu poškodovanih, Handanović je dobil premor, izven kadra pa so ostali Bajde, Štor, Celar in Moravac.

Začelo se je ob 15:00, ob 15:05 pa že trenutek za dolg aplavz. Prišli smo do zgodnjega vodstva, po izjemni akciji. Uvodoma Bohar s hitrim prodorom, v nadaljevanju odlično sodelovanje s spretnimi, natančnimi podajami Tavaresa, Vršiča in Novakovića, potem ko je Novaković našel v sredini Vršiča, ki je odložil žogo za Boharja, pa je sledil njegov mojstrski zaključek z udarcem v levi zgornji kot. Ukrajinci prvič do udarca v okvir vrat v 11. minuti, ko je bil v skoku najvišji Chanturashvili, na pravem mestu pa Cotman. V 15. minuti izenačenje, tudi tokrat z atraktivnim zaključkom, vendar tudi s precej sreče za tekmece. Ko je po kotu Basov z roba kazenskega prostora z volej udarcem poslal žogo proti vratom, jo je Uskoković z glavo preusmeril v našo mrežo. Zadela je prečko, a se odbila čez golovo črto. Dinamično, zanimivo dogajanje je zaznamovalo tudi prihodnje minute, ko smo v 21. in 25. minuti imeli obetavni priložnosti. Pihler je po podaji Tavaresa usmeril žogo ob vratnici, kapetan pa med naslednjim napadom ni uspel v dobri situaciji priti do udarca.

V drugi polčas z menjavo vratarja, namesto Cotmana Obradović. Ekipi sta manj uspešno izpeljali napadalne akcije, kazahstanski sodniki pa so z nerazumljivim kriterijem vnesli nervozo na igrišče in pokvarili tekmo. Glavno vlogo so znova prevzeli v 60. minuti, ko je ob prerivanju v kazenskem prostoru pred kotom za Ukrajince Šuler dobil rumeni karton. Ker je bil zanj drugi (prvega si je prislužil zaradi prekrška), ga je sodnik Abdanbaev poslal z igrišča, a smo ob dogovoru med kluboma imeli pravico zamenjave. Tako je namesto Šulerja vstopil Hotić, ki se je preselil k levi stranski črti, štoperski položaj pa je zavzel Uskoković. Med nadaljnjimi poskusi je bil sprva najnevarnejši ukrajinski, ko je v 63. minuti Ponomar zadel vratnico. Naša priložnost za novo vodstvo pa je ostala neizkoriščena v 75. minuti, ko je imel obetavno situacijo Vršič, a mu je Ohyria blokiral udarec. Na preizkušnji je bil še Obradović v 84. minuti, ko je z 18 metrov proti levemu spodnjemu kotu ciljal Chebotaev, zmagovalec dvoboja naš vratar.

Naslednja tekma bo v sredo, naš nasprotnik ob turški obali pa Ludogorets.