30
Valon Ahmedi
39
Damjan Bohar

Ob gostovanju v Kidričevem s precej spremenjeno postavo prvi prvenstveni poraz v spomladanskem delu
ALUMINIJ - NK MARIBOR 3:1 (3:0)
14.5.2017 Kidričevo. Prva Liga Telekom Slovenije, 33. krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Pomočnika: Aleksander Kasapović (Ljubljana) in Goran Mikača (Višnja Gora). Četrti sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj). Delegat: Otmar Komel (Renče).

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Turkalj, Zeba, Kocić, Muminović, Vrbanec, Mesec (60' Bizjak), Kramer (90' Rebernik), Škoflek, Tahiraj (89' Petrovič). Klop: Kovačić, Damiš, Rogina, Rebernik, Petrovič, Krajnc, Bizjak. Trener: Slobodan Grubor.

NK MARIBOR: Obradović, Karničnik (69' Mertelj), Rajčević, Šuler, Hotić, Vrhovec, Bohar (46' Uskoković), Ahmedi, Tavares (46' Pihler), Novaković, Bajde. Klop: Handanović, Defendi, Uskoković, Mertelj, Vujčić, Pihler, Hajrić. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Mesec (18), 2:0 Mesec (42), 3:0 Kramer (44), 3:1 Hotić (87)

Rumeni karton: Vrhovec (57), Hotić (77), Vrbanec (85), Bizjak (90+3)

Po osvojitvi naslova je v tekmovalnem programu še 360 minut. Današnjih 90 v Kidričevem in po napovedih v dokaj spremenjeni postavi. Debitantski nastop bo imel Žan Karničnik, ki bo po uspešnih igrah za NK Maribor B dobil priložnost v članski konkurenci. Po vmesnih pokalnih danes tudi prvenstveni nastop za Matka Obradovića, v začetni enajsterici Valon Ahmedi in Gregor Bajde. Seznam manjkajočih: Luka Zahović, Mitja Viler (4 rumeni kartoni), Dare Vršič, Marwan Kabha, Denis Šme, Matej Palčič (poškodba). Začetek dvoboja ob 16:55.

1' - polna tribuna, prijetno ozračje
10' - prvi udarec proti domačim vratom, po kratkih podajah do zaključka Tavares, žoga mimo desne vratnice

1:0 Mesec (18)
Domači nogometaši pa so izpeljali prvo akcijo in povedli. Z leve strani je podal po tleh v sredino Kocić, Mesec pa bil najhitrejši pri odzivu in potisnil žogo čez golovo črto.

30' - po vodilnem zadetku Aluminij ostaja pri organiziranem branjenju in čakanju na protinapade, med iskanjem poti do mreže poskus Boharja, ni bil natančen

2:0 Mesec (42)
Po protinapadu povišanje vodstva, Kramer je po prodoru po desni strani podal v sredino, kjer je Mesec spremljal akcijo, ostal neoviran in usmeril žogo v mrežo.

3:0 Kramer (44)
Gostiteljem je uspel še en pobeg, tokrat Jakšića po desni strani, v sredini je našel z natančno podajo Kramerja in ta je z dobro odmerjenim udarcem poslal žogo pod prečko.

46' - iz slačilnice z željo po boljši podobi v nadaljevanju tekme, za novo energijo tudi dve menjavi: v igro Pihler in Uskoković, namesto Tavaresa in Boharja
55' - odziv s kombinatorno akcijo, za zmanjšanje zaostanka udarec Pihlerja z roba kazenskega prostora, obramba domačega vratarja
56' - takoj v naslednji akciji pa poskus Hotića, žoga ob desni vratnici
57' - po večjem pritisku našega moštva nov protinapad Aluminija, po podaji Škofleka do Tahiraja brez konkretnejšega zaključka, Obradović je žogo ujel
65' - Ahmedi je s spretnim preigravanjem prišel z žogo do obetavne situacije po desni strani, podal v sredino, toda Bajdetu se ni izšlo z udarcem
66' - na drugi strani pa še en poskus Aluminija, ciljal je Škoflek, z roba kazenskega prostora je zadel prečko
69' - še zadnja menjava v naših vrstah, Mertelj namesto Karničnika
77' - rumeni karton Hotić, zaradi ugovarjanja

3:1 HOTIĆ (87)
Zmanjšanje zaostanka, po prostem strelu. Hotić je z natančno odmerjenim udarcem poslal žogo v desni zgornji kot.

90’ – dve minuti sodniškega podaljška