Aleksander Rajčević o kapetanovem učinkovitem zaključku
KO GA RABIMO, JE NA PRAVEM MESTU
"Skupaj bomo naredili vse, da napredujemo"
Imamo pozitiven rezultat, a bi prednost lahko bila višja, je po dvoboju slovenskega in islandskega prvaka tudi mnenje iz slačilnice.

»Po eni strani je prednost zadovoljiva, želeli smo si še drugi in tretji zadetek, žal nismo zadeli. Moramo pa biti pozitivni, imamo aktiven rezultat. Na Islandijo gremo odigrat še eno težko tekmo, imamo prednost in moramo biti v pravi podobi, da napredujemo,« je po tekmi razlagal asistent pri zadetku Aleksander Rajčević. »V prvem polčasu smo bili v krču, v drugem smo se razigrali in zdržali v obrambi. Pomembno je, da je Tavares zadel, vedno je na pravem mestu, ko ga rabimo,« je kapetana pohvalil naš dolgoletni steber obrambe, ki meni, da se kljub boljšemu izhodišču tudi na povratni tekmi ne bomo branili.

»Zelo nevarno je, če bomo igrali na 0:0. Iskali bomo priložnost, da bi napredovali. Možnosti so še vedno 50:50, doma bodo Islandci igrali drugače, kar bi nam lahko tudi ustrezalo. Verjamem v naše napadalce, da se jim bo na Islandiji odprlo.«

Marcos Tavares nadaljuje z nizom pomembnih golov na evropskih tekmah. Rekorder po številu zadetkov v evropskih kvalifikacijah se ne namerava ustaviti: »Zdaj jih je 19 in kot sem dejal po tekmi v Mostarju, ni še konec. Lahko bi zmagali z večjo razliko, ampak to je rezultat šele prvega polčasa.«

O golu in natančni podaji soigralca iz obrambne vrste, ki ga je lepo našel v kazenskem prostoru: »Rajčević je lepo asistiral in gol je delo celotne ekipe. Trener nam je med polčasom dejal, naj več napadamo in dodaten pritisk je prinesel uspeh.« In o zaupanju v ekipo: »Skupaj bomo naredili vse, da napredujemo. Zavedamo se, da bomo tudi na Islandiji morali odigrati pametno, toda zmagati želimo vsako tekmo in verjamem, da bomo boljši od tekmecev tudi na njihovem igrišču.«

Zdaj pa misli preusmerjamo v projekt 15*. V soboto (začetek ob 20:20) v Ljudskem vrtu gostuje Rudar iz Velenja, ki je prav tako začel prvenstvo z dvema zmagama.