Odštevanje do sobote: med letošnjim prvenstvom je za nami 180 derbi minut
EN GOL, ŠTIRI TOČKE
Zadnji ligaški derbi je bil odločen z golom v 6. minuti
Sobota, dan za derbi. Med letošnjim prvenstvom je za nami 180 derbi minut. Prvih 90 se je končalo brez zmagovalca in brez golov, vijol’čna mreža je ostala nedotaknjena tudi v Ljudskem vrtu, a smo zatresli ljubljansko in obračun št. 3 čakamo z razmerjem v osvojenih točkah 4:1. Med odštevanjem do sobote najprej spomin na dosedanja ligaška vrhunca sezone 2017/18.

27.8.2017: Olimpija 0, Maribor 0
Prišli smo po dnevih slavja. Prvi derbi takoj po magičnem trenutku uvrstitve v Ligo prvakov, a je po nepozabnem dvoboju s Hapoelom vijol’čna četa poskrbela za hiter preklop na domačo ligo. Imeli smo 2 spremembi v začetni enajsterici v primerjavi z obračunom proti Izraelcem: Kramarič in Mešanović namesto Bajdeta in Tavaresa. Ne glede na to, koliko moči je pobral in kako je čustveno izpraznil ekipo, play-off s sanjskim razpletom ni odnesel motivacije za naslednji izziv. Onemogočili smo napade gostiteljev, naši poskusi niso končali za hrbtom domačega vratarja, a smo prišli do pozitivnega rezultata. Do nadzorovanega remija.

17.11.2017: Maribor 1, Olimpija 0
Je derbi in je derbi v Ljudskem vrtu. In jesenski je bil derbi po vijol’čnem scenariju, ki smo ga začeli z enakim številom točk, končali pa s +3. Po dveh lepih in nevarnih predložkih, ki jih je poslal Milec z desne strani, je v drugem poizkusu po odbiti žogi Klinarja pred Vršičem Tavares žogo poslal v gol. Za ekspresno vodstvo že v 6. minuti, ki je zadoščalo za zmago. Čeprav smo do začetnega sodniškega žvižga prebili na igrišču 720 minut na igrišču več od nasprotnikov, smo bili v neposrednem dvoboju aktivnejša ekipa z več energije in ustvarjalnosti. Povečali smo serijo zmag na 5, neporaženosti v prvenstvu pa na 16 tekem. In odšli v Moskvo z dodatno energijo…

Čakamo naslednjega, v soboto v Stožicah. Z začetkom ob 20:30.