32
Luka Uskoković

Pokal Slovenije, drugi krog
BRAVO - MARIBOR 2:3 (2:1)
12.9.2018 Ljubljana, športni park Šiška. Pokal Slovenije, 2. krog. 1000 gledalcev. Sodnik: Marko Podgoršek (Duplje). Pomočnika: Matej Žunič in Davor Brezar (oba Kranj). Delegat: Jožef Klinc (Videm pri Ptuju).

BRAVO: Vekič, Trontelj, Salaj, Žinko, Kurtovič, Piskule (71' Huč), Agboyi, Đajić, Jugovar, Jašaragić (55' Križan), Nukić (87' Zemljak). Klop: Španja, Vošnjak, Palamar, Križan, Huč, Gajič, Zemljak. Trener: Dejan Grabič.

NK MARIBOR: Cotman, Pihler, Rajčević, Uskoković, Viler, Dervišević, Vrhovec (74' Ahmedi), Vršič (82' Felipe Santos), Bajde (59' Hotić), Mešanović, Zahović. Klop: Irgolič, Doumbia, Cretu, Hotić, Ahmedi, Felipe Santos, Štor. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Nukić (29), 1:1 Mešanović (30), 2:1 Jašaragić (36), 2:2 Felipe Santos (90), 2:3 Rajčević (90+5)

Rumeni karton: Vrhovec (42), Pihler (76)

Začenjamo pokalno tekmovanje, v 2. krogu z gostovanjem v Ljubljani. Bravo je še neporažen v drugoligaškem tekmovanju, s tekmo manj in istim številom osvojenih točk na vrhu lestvice z Dravo ter Nafto. Na dvoboj z ambicioznim drugoligašem smo prispeli v okrnjeni zasedbi (Tavares, Handanović, Šuler, Milec, Klinar, Kramarič manjkajo zaradi poškodb, Mlakar, Pirić in Mulahusejnović so še včeraj imeli reprezentančne obveznosti, premor pa za Ivkovića), a z jasnim ciljem.

1' gremo Maribor!
6' prvi do udarca gostitelji, Jašaragić v obrambni blok, žoga se je odbila do Cotmana
21' Agboyi s poskusom z razdalje, ni bil natančen
26' Bajde si je pripravil položaj za udarec, ni se izšlo s konkretnejšim zaključkom
27' med naslednjo akcijo Bajde znova do udarca, blokiral ga je Agboyi, po odbitku Viler mimo vratnice

1:0 Nukić (29)
Gostitelji po protinapadu do vodstva, Jašaragić s prodorom po levi strani in povratno podajo po tleh, Nukić pa je uspel z udarcem od prečke spraviti žogo čez golovo črto.

1:1 MEŠANOVIĆ (30)

Odziv po presenetljivem vodstvu domačega moštva s hitrim izenačenjem: po podaji Vilerja je Mešanović z 22, 23 metrov spretno prišel do položaja za udarec in še lepše naciljal v levi kot.

32' vratnica preprečila takojšnji preobrat: po kotu, ki ga je izvajal Dervišević, najvišji v skoku Uskoković, toda zadel je vratnico...

2:1 Jašaragić (36)
Gostitelji do ponovnega vodstva, Jašaragić z odlično odmerjenim udarcem z roba kazenskega prostora v levi zgornji kot.

42' rumeni karton Vrhovec, s prekrškom je ustavil Đajića

46' nadaljujemo brez sprememb v enajsterici
57' Zahović s poskusom za izenačenje, po podaji Vršiča je ciljal proti levemu kotu, vratar Vekić na pravem mestu
59' prva menjava v našem moštvu, Hotić namesto Bajdeta
69' po odbitku v našem kazenskem prostoru do udarca Trontelj, čez prečko
70' med zaporednimi poskusi iz kotov priložnost za izenačenje, po predložku Derviševića do udarca z glavo Vršič, vratar Vekić je odbil čez prečko v naslednji kot
73' znova kot in znova uspešno posredovanje domačega vratarja, podal je Dervišević, z glavo ciljal Vrhovec, Vekić pa še enkrat na pravem mestu
74' menjamo drugič, Vrhovec-Ahmedi
82' še zadnja menjava: Felipe Santos namesto Vršiča
83' po protinapadu do priložnosti Bravo, prodor in podaja Križana v sredino, Nukić ni uspel priti do udarca
84' na drugi strani pa Felipe Santos z roba kazenskega prostora v obrambni blok
88' med iskanjem poti do mreže zdaj poskus Derviševića z razdalje, čez prečko

2:2 FELIPE SANTOS (90)
Izenačenje. Natanko ob izteku 90. minute, po kotu, ki ga je izvajal Dervišević, so gostitelji izbili žogo, a le do roba kazenskega prostora. Tam pa Felipe Santos z natančnim udarcem ob levi vratnici ob prvem uradnem nastopu do prvega gola.

2:3 RAJČEVIĆ (90+5)
Peta minuta sodniškega podaljška po dolgotrajnem zavlačevanju domačih nogometašev, kot, predložek Derviševića in izjemen skok Rajčevića. Zabil je žogo v mrežo mimo domačih branilcev in vratarja. Za zmago in četrtfinale.