Novica
Mladinci v 8. krogu izgubili proti Aluminiju z 1:2, remi kadetov (1:1)
PORAZ PRED POTJO NA ČEŠKO
Žiga Obreht med kadetskim dvobojem
Remi in poraz v 8. krogu 1. SML & SKL. Mladinci so pred prvo tekmo proti Sigmi v UEFA Youth League (v sredo ob 17:00 v Olomoucu) doživeli prvi poraz v sezoni, selekcija U-17 pa se je z Aluminijem razšla z 1:1.

Gostje iz Kidričevega so v mladinskem dvoboju zmagali z 2:1, v 89. minuti je desetič v prvenstvu zadel Aljoša Matko, a le za zmanjšanje zaostanka. Igrali so: Jurca, Verbič, Pirtovšek, Grajfoner (68’ Strah), Maher, Žugelj, Frešer, Martinčič (64’ Kotnik), Cener (74’ Mörec), Mutavčić (74’ Šlamberger), Matko.

Vrstni red v 1. SML: Maribor 19 točk, Krško in Aluminij po 15, Domžale in Gorica po 12, VOC Celje 11, Olimpija in Mura po 10.

Kadeti so po petih zmagah in enem porazu prvič igrali neodločeno, Žan Vipotnik je zabil za vodstvo (66), toda le minuto pozneje izenačenje in ostalo je 1:1. Igrali so: Gorenjak, Džankič, Bobarić, Krašovic, Turičnik (31' Ajhmajer, 75’ Sedej), Obreht, Rantuša Lampreht, Verdnik, Bloudek (58’ Penič), Ciganović (41’ Gorenak), Vipotnik.

Vrstni red v 1. SKL: Maribor in Mura po 16, Domžale 15, Radomlje 13, Gorica in Ilirija po 12, Krško 11.

Naslednji tekmi: v soboto, 6.10. Krško – Maribor U-17 ob 13:30, U-19 ob 15:30.