81
Sikimić Predrag

Zadnje dejanje sezone na domačem igrišču
MARIBOR - DOMŽALE 2:1 (1:0)
19.7.2020 Maribor, Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 35. krog, brez gledalcev. Sodnik: David Šmajc. Pomočnika: Davor Brezar in Miha Kalan (vsi Kranj). Četrti sodnik: Matej Jug (Tolmin). Delegat: Borut Knafelc (Pobega).

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Mitrović, Peričić, Viler (81' Klinar), Dervišević (68' Vrhovec), Cretu, Požeg Vancaš (81' Bajde), Kronaveter, Mešanović (58' Felipe Santos), Zahović (68' Tavares). Klop: Handanović, Koblar, Klinar, Vrhovec, Felipe Santos, Bajde, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

DOMŽALE: Sorčan, Žinič, Ilić, Karič Šoštarič, Sikošek (66' Makovec), Mavretič (46' Svetlin), Markuš (46' Kait), Podlogar, Ibričić, Jakupović, Sikimić. Klop: Mulalić, Vuklišević, Kim, Kait, Pantelić, Makovec, Svetlin. Trener: Dejan Djuranović.

Strelci: 1:0 Dervišević (23, 11m), 2:0 Kronaveter (55), 2:1 Jakupović (75)

Rumeni karton: Mavretič (14), Karič Šoštarič (86), Vrhovec (89), Peričić (90)

Zadnja tekma sezone 2019/20 na domačem igrišču, po koronapremoru petič za zaprtimi vrati. Evropske kvalifikacije so zagotovljene, po igri številk in teoretičnih izračunih pa še imamo tudi možnosti za prvo mesto. V nedeljski dvoboj z Domžalami po zmago in ohranjanje upanja z vsemi razpoložljivimi kandidati, z izjemo kaznovanega Pihlerja ter poškodovanega Kotnika. Začetek dvoboja ob 20:15.

1' gremo Maribor!
3' Jakupović iz prostega strela, spreten poskus, zadel je vratnico
4' odgovor na drugi strani, Cretu s podajo v sredino, Kronaveter nenatančno
10' na preizkušnji Pirić, Karič Šoštarič z razdalje, uspešno posredovanje našega vratarja
14' po protinapadu iz težkega položaja, v padcu do udarca Cretu, vratar Sorčan odbil v kot
15' po kotu podaja po tleh do Kronavetra, Karič Šoštarič z drsečim posredovanjem blokiral za naslednji kot
22' enajstmetrovka za Maribor! Sorčan 2x z izjemnim posredovanjem, ustavil je udarca Zahovića in Mešanovića, potem pa je Žinič zbil na tla Rudija in sodnik Šmajc je pokazal na belo točko...

1:0 DERVIŠEVIĆ (23, 11M)
Goool! Ko je 11m, je to naloga za Derviševića. Natančno, silovito, neubranljivo. Vodstvo!

29' priložnost za povišanje vodstva, Mešanović s podajo z desne na levo, Zahović nenatančno ob zaključku
30' poskus gostov, Mavretič do udarca iz bližine, na pravem mestu Pirić
37' Zahović do dvoboja s Sorčanom, priložnost za 2:0, zadel je gostujočega vratarja
42' po hitri akciji Mešanović do Zahovića, ki pa ni uspel priti do natančnega zaključka

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico...
47' Sikimić z atraktivnim poskusom, Pirić zanesljivo

2:0 KRONAVETER (55)
Goool! Idealen trenutek za povišanje vodstva. Viler s podajo v sredino, Zahović prepustil Kronavetru, ki je iz prvega dotika poslal žogo po tleh v desni spodnji kot.

58' prva menjava v našem moštvu, Felipe Santos namesto Mešanovića
68' zdaj dvojna menjava: Zahović-Tavares, Dervišević-Vrhovec
73' projektil Kronavetra, Sorčan na pravem mestu

2:1 Jakupović (75)
Iz protinapada gostje do zmanjšanja zaostanka, Jakupović ob dvoboju s Pirićem dovolj močno, da je ob posredovanju našega vratarja žoga šla čez golovo črto.

81' še zadnji menjavi: Viler-Klinar, Požeg Vancaš-Bajde
85' Jakupović z roba kazenskega prostora, mimo leve vratnice
90+2' Kronaveter s poskusom lob udarca, Sorčan se je pravočasno vrnil