88
Korun Uroš

Derbi v Ljudskem vrtu z delitvijo točk
MARIBOR - OLIMPIJA 1:1 (1:0)
4.10.2020 Ljudski vrt, brez gledalcev. Prva Liga Telekom Slovenije, 6. krog. Sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec). Četrti sodnik: Mihael Antič (Dekani). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Jug, Klinar, Martinović, Mitrović, Peričić, Kolmanič, Vrhovec, Cretu, Požeg Vancaš (63' Mlakar), Kronaveter (73' Repas), Mešanović (86' Tavares). Klop: Handanović, Koblar, Dervišević, Pihler, Repas, Felipe Santos, Kotnik, Mlakar, Tavares. Trener: Mauro Camoranesi.

OLIMPIJA LJUBLJANA: Frelih, Andrejašič, Korun, Samardžić, Pavlovič, Kapun (46' Marin), Elšnik, Caimacov, Bosić (46' Vukušić), Ivanović, Vombergar (72' Kurež). Klop: Sekulić, Kamy, Perković, Ostrc, Marin, Blagaić, Kurež, Bagarić, Vukušić. Trener: Dino Skender.

Strelca: 1:0 Mešanović (30), 1:1 Ivanović (75)

Rumeni karton: Kronaveter (41), Cretu (58), Perković (68), Elšnik (90), Kotnik (90)

Derbi. Drugačen, kot smo ga vajeni, brez tistega posebnega naboja s tribun. Toda še vedno tekma, ki poskrbi za dodaten navdih na igrišču. Kakšen je vijol’čni načrt za nocojšnji boj pred praznimi tribunami? Sprememba igralnega sistema v 3-4-3, v primerjavi s tekmo pa tudi v Sežani 3 spremembe: Kronaveter znova v začetni enajsterici, prav tako Vrhovec, debitantski nastop v vijoličastem čaka Martinovića, v zapisniku po uspešnem okrevanju znova Repas. Milec, Bajde in Uskoković ostajajo na seznamu poškodovanih, med 20-članski kader pa za derbi niso uvrščeni Pirić, Viler, Matko in Mihelič. Začetni žvižg Damirja Skomine: ob 20:15.

1' gremo Maribor!
2' prvi udarec proti gostujočim vratom, ciljal je Kolmanič, blokiral Andrejašič in odbil v kot
8' Rudi še drugič v blok, po odbitku Vrhovec s silovitim projektilom, toda ne dovolj natančno
10' ob odločnem začetku nova akcija, tokrat podaja Klinarja po tleh pred gol, Samardžić izbil pred Mešanovićem v kot
13' prvi poskus gostov, Bosić z 20m, naravnost v Juga
15' zdaj do udarca Caimacov, ciljal je po tleh, Mitrović blokiral in žoga mimo vratnice v kot
27' naslednji do zaključka po preigravanju Ivanović, po tleh čez kazenski prostor mimo leve vratnice

1:0 MEŠANOVIĆ (30)
GOOOL! Klinar je podal, Mešanović pravočasno ušel branilcem, prišel do soočenja z gostujočim vratarjem in zadel z izjemno natančnim udarcem čez Freliha v levi zgornji kot.

34' odgovor gostov s poskusom Elšnika z razdalje, po vmesnem odbijanju Jug usmeril žogo v kot
36' Ivanović z roba kazenskega prostora, Jug na pravem mestu
41' rumeni karton Kronaveter, zaradi prekrška ob stranski črti nad Elšnikom

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico, pri gostih dvojna menjava
55' po preigravanju do udarca Elšnik, ni bil natančen
58' rumeni karton Cretu, s prekrškom je ustavil prodor Caimacova
63' prva menjava v našem moštvu: iz igre Požeg Vancaš, v igro Mlakar
69' spreten poskus Mešanovića z roba kazenskega prostora, vratar Frelih z uspešnim posredovanjem
73' menjava št. 2: Kronaveter- Repas

1:1 Ivanović (75)
Izenačenje. Prodor je začel Elšnik, žoga se je odbila do Ivanovića. ki si je v kazenskem prostoru pripravil priložnost za udarec in natančno zadel ob desni vratnici.

80' kot za Maribor in protesti, ki niso zalegli: po predložku Kolmaniča je žoga zadela v roko Elšnika, sodnik Skomina je presodil, da ne gre za enajstmetrovko...
86' in še zadnja menjava za končnico: Tavares namesto Mešanovića
90' rumeni karton Kotniku, zaradi ugovarjanja s klopi
90' še dve minuti igre