V derbiju v Ljubljani po petih zaporednih zmagah konec serije
OLIMPIJA - MARIBOR 2:0 (1:0)
3.12.2020 Ljubljana, ŠRC Stožice. Prva Liga Telekom Slovenije, 15. krog, brez gledalcev. Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Delegat: Danilo Levačič (Velika Nedelja).

OLIMPIJA LJUBLJANA:
Frelih, Boakye (60' Andrejašič), Milović, Perković, Pavlović, Elšnik, Caimacov, Kvesić (84' Ostrc), Marin (69' Korun), Ivanović (69' Močinić), Vombergar (84' Bosić). Klop: Vidmar, Korun, Andrejašič, Ostrc, Bosić, Kurež, Močinić, Bagarić, Vukušić. Trener: Dino Skender.

NK MARIBOR: Jug, Felipe Santos, Martinović, Peričić, Kolmanič, Pihler, Cretu (46' Matko), Repas (79' Mihelič), Požeg Vancaš, Kronaveter (79' Kotnik), Mešanović (69' Tavares). Klop: Handanović, Obreht, Viler, Klinar, Vrhovec, Kotnik, Mihelič, Matko, Tavares. Trener: Mauro Camoranesi.

Strelca: 1:0 Ivanović (22), 2:0 Vombergar (68)

Rumeni karton: Cretu (31), Perković (58), Pihler (90+1)

Derbi št. 2 v letošnji sezoni. Kljub zimskim razmeram so organizatorji pripravili igrišče, tekma ni vprašljiva. V primerjavi s sobotno začetno enajsterico 1 sprememba: Mešanović namesto poškodovanega Mlakarja. Klinar po okrevanju na klop, ob desni stranski črti ostaja Felipe Santos. Milec in Mitrović bosta manjkala še v spomladanskem delu, izven kadra za derbi pa Pirić, Uskoković, Dervišević, Bajde in Koblar. Začenjamo ob 16.45, pred začetnim sodniškim žvižgom pa čestitka domačega ob 60-letnici našega kluba.

1' gremo Maribor!
1' prvi v okvir vrat domači nogometaši, do zaključka Marin, na pravem mestu Jug
5' odgovor iz prostega strela, ciljal je Kronaveter, žoga od obrambnega zidu čez prečko in v kot
8' priložnost za gostitelje, do udarca v kazenskem prostoru Kvesić, čez prečko
14' Požeg Vancaš z obetavnim prodorom, ob udarcu pa blok domačih branilcev in žoga do Freliha
15' še boljša situacija iz naslednje akcije, Mešanović do zaključka z roba kazenskega prostora, Frelih pa s pravočasnim posredovanjem do obrambe
20' najresnejša grožnja gostiteljev doslej: silovito Ivanović, Jug in prečka v usklajenem sodelovanju, žoga se je odbila v kot

1:0 Ivanović (22)
Po podaji Caimacova Ivanović z žogo mimo vratarja Juga in z natančnim udarcem do zadetka.

28' Ivanović z novim poskusom, tokrat ga je blokiral Martinović in olajšal nalogo Jugu, ki je ukrotil žogo
30' hiter protinapad, do udarca z 20m Mešanović, ne dovolj natančno
31' rumeni karton Cretu, zaradi prekrška nad Marinom
35' Mešanović z glavo, Frelih brez težav
36' znova do udarca Ivanović, čez prečko
42' v hladnem vremenu veliko dogajanja, tokrat poskus Kvesića z razdalje, mimo desne vratnice

46' menjava za novo energijo: v slačilnici je ostal Cretu, v igro Matko
49' prvi v nadaljevanju proti vratom Ivanović, z 20m mimo leve vratnice
51' naj akcija našega moštva: Matko je odložil za Kronavetra, ki je z roba kazenskega prostora imel obetavno situacijo, žoga pa ob desni vratnici
57' iščemo pot do izenačenja, Požeg Vancaš z 18m, toda ne dovolj natančno
63' Kronaveter z globinsko podajo, Matko je takoj ciljal pod prečko, vratar Frelih na pravem mestu
64' po seriji kotov do udarca z glavo Pihler, ob vratnici je skušal preusmeriti žogo proti mreži Felipe Santos, toda nekoliko prepozno

2:0 Vombergar (68)
Povišanje vodstva. Andrejašič med protinapadom z desne strani pred gol, prvi poskus Ivanovića je ustavil vratar Jug, toda po odbitku je iz bližine žogo poslal v mrežo Vombergar, ki je pred tem med prodorom na robu kazenskega prostora nepravilno oviral Pihlerja.

69' menjava št. 2: Tavares namesto Mešanovića
78' Tavares do Matka, ki je bil v dvoboju s Korunom na notranjem robu kazenkega prostora in padel, ko ga je zbil na tla Močinić, sodnik se ni oglasil, brez enajstmetrovke...
79' še en odziv s klopi: v igro Kotnik in Mihelič, derbi zaključen za Kronavetra in Repasa
90' po predložku Kolmaniča z glavo Matko, ni se izšlo
90' še 3 minute igre
90+1' Matko z novim poskusom z desne strani, Frelih brani