96
Felipe Silva Correa dos Santos

Po tekmi različnih polčasov konec pokalnega tekmovanja v četrtfinalu
DOMŽALE - MARIBOR 2:1 (2:0)
27.4.2021 Domžale, pokal Slovenije, četrtfinale, brez gledalcev. Sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in David Gabrovec (Markovci). Četrti sodnik: David Šmajc (Kranj). Delegat: Emil Šturm (Kranj).

DOMŽALE: Mulalić, Žinič, Vuklišević, Klemenčič, Šoštarič Karić, Markuš, Kait (73' Pišek), Svetlin (72' Urbančič), Ibričić, Jakupović, Podlogar (84' Vuk). Klop: Mihelak, Adamov, Pišek, Perc, Urbančič, Martinović, Vuk. Trener: Dejan Djuranović.

NK MARIBOR: Jug, Klinar, Peričić, Uskoković, Koblar, Dervišević (46' Matko), Cretu (46' Pihler), Felipe Santos (70' Kotnik), Kronaveter, Požeg Vancaš (46' Repas), Tavares (46' Mlakar). Klop: Pridgar, Martinović, Pihler, Repas, Kotnik, Matko, Mlakar. Trener: Simon Rožman.

Strelci: 1:0 Podlogar (23), 2:0 Jakupović (43), 2:1 Klinar (60)

Rumeni karton: Požeg Vancaš (38), Uskoković (77), Podlogar (79), Markuš (89)

Po Ljubljani v Domžale. Še vedno na seznamu poškodovanih Milec, Vrhovec, Guerrico, Bajde, Handanović, Pirić, Sušak in Mitrović, v primerjavi s sobotnim prvenstvenim dvobojem proti Bravu pa tokrat sedem sprememb v začetni enajsterici. V boju za pokalni polfinale (odloča ena tekma) bodo dobili priložnost od prve minute Peričić, Koblar, Dervišević, Cretu, Felipe Santos, Kronaveter in Tavares. V pokalnem tekmovanju v zapisniku 18 igralcev, tokrat brez Kodermana in Gorenaka. Začenjamo ob 17.30.

1' gremo Maribor!
9' žoga prvič v okvir vrat, po predložku Ibričića je poskušal z udarcem z glavo Vuklišević, brez resnejše preizkušnje za Juga
12' Jakupović po preigravanju do zaključka v kazenskem prostoru, Jug z uspešnim posredovanjem odbil v kot
14' hiter odgovor na nasprotni strani, Kronaveter z 18m, žoga čez prečko
18' poskus Svetlina v kazenskem prostoru, z udarcem po tleh, blokiral je Peričić

1:0 Podlogar (23)
Po neuspešnem izbijanju je žoga ostala pri Domžalčanih, v kazenski prostor jo je ostro poslal Šoštarič Karič, preusmeril Podlogar in mimo Juga usmeril v mrežo.

32' Kait je skoraj omogočil obetavno situacijo s padcem v domačem kazenskem prostoru, a je uspel ohraniti žogo pod nadzorom
38' po dvojni podaji s Kronavetrom Požeg Vancaš v nadaljevanju akcije z žogo v kazenski prostor, padec, oglasil se je sodnik Jug in - pokazal rumeni karton zaradi poskusa izsiljevanja enajstmetrovke...

2:0 Jakupović (43)
Povišanje vodstva: po spretni akciji z leve strani gostitelji zadeli še drugič. Markuš s povratno podajo po tleh v sredino, Jakupović s pravočasnim odzivom in z natančnim udarcem.

46' kar štiri menjave za nadaljevanje tekme v vijol'čni enajsterici: v igro Mlakar, Matko, Repas in Pihler, v slačilnici so ostali Tavares, Požeg Vancaš, Dervišević ter Cretu
53' po kotu in odbitku žoga do Matka, ciljal je iz obrata, blokiral je Markuš
57' poskus Markuša z 20m, žoga čez prečko

2:1 KLINAR (60)
Doslej najlepša akcija našega moštva je prinesla zmanjšanje zaostanka: Repas je spretno dvignil žogo čez domžalsko obrambno vrsto, Klinar pa po pravočasnem vtekanju z levo nogo poslal žogo mimo vratarja Mulalića v mrežo.

66' Mulalić s pravočasnim posredovanjem pred Mlakarjem preprečil obetavno situacijo
67' s kombinatoriko do nove priložnosti, toda ob povratni podaji Kronavetra Matko ni uspel priti do zaključka
70' menjava št. 5: Felipe Santos-Kotnik
74' nadaljujemo lov na preobrat, tokrat s poskusom Mlakarja, blokiral je Klemenčič
77' rumeni karton Uskoković, zaradi prekrška nad Podlogarjem
83' Kotnik s poskusom z leve strani v kazenskem prostoru, Mulalić je ukrotil žogo
84' uf, obetavna situacija za 2:2... Repas je ciljal, ne dovolj natančno
85' v naslednji akciji je Vuklišević izbil pred Mlakarjem, žoga čez prečko in v kot
86' po kotu pa priložnost za izenačenje: najprej z glavo Peričić, nato žoga proti Pihlerju, ki pa ni uspel iz bližine priti do natančnejšega zaključka