32
Nemanja Mitrović

Četrti prvenstveni krog, tretja zmaga
RADOMLJE - MARIBOR 1:2 (0:2)
7.8.2021 Domžale, športni park. Prva liga Telemach, 4. krog. 300 gledalcev. Sodnik: Mihael Antič (Koper). Pomočnika: Aleksandar Kasapović (Ljubljana) in Adis Habibović (Gračišče). Četrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

KALCER RADOMLJE: Šugić, Guček, Jazbec, Rugašević (82' Ihbeisheh), Mužek, Nuhanović (82' Kregar), Zabukovnik, Primc (70' Blaić), Božić (57' Pogačar), Cerar, Šarić (57' Varga). Klop: Marjanović, Blaić, Ihbeisheh, Petek, Kregar, Varga, Nikolić, Pišek, Pogačar. Trener: Rok Hanžič.

NK MARIBOR: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec (74' Makoumbou), Alvir, Repas (83' Pihler), Požeg Vancaš (63' Šturm), Matko (74' Žugelj), Sirk (63' Vipotnik). Klop: Bergsen, Martinović, Guerrico, Pihler, Makoumbou, Maher, Žugelj, Šturm, Vipotnik. Trener: Simon Rožman.

Strelci: 0:1 Vrhovec (16, 11m), 0:2 Sirk (27), 1:2 Varga (66)

Rumeni karton: Rugašević (16), Šarić (22), Sirk (28), Nuhanović (58), Matko (65), Alvir (81)

Drugo zaporedno prvenstveno gostovanje, prvo izmed štirih predvidenih v Domžalah (moštvo Radomelj ne more organizirati prvoligaških tekem na svojem igrišču). Zaradi bolezni manjkata Koderman in Mutavčić, Gorenak je selekcijo U19 na turnirju v Zagrebu, izven kadra so ostali Tavares, Kronaveter, Kotnik ter Antolin. Začenjamo ob 20.15.

1' gremo Maribor!
15' enajstmetrovka za Maribor! Matko je padel v kazenskem prostoru, v dvoboju z njim je bil Jazbec in sodnik Antič je brez obotavljanja pokazal na belo točko.

0:1 VRHOVEC (16, 11M)

Goool! Vrhovec znova zanesljivo z 11m, tokrat za vodstvo.

24' Sikošek s predložkom pred gol, domači branilci izbili pred Matkom
25' priložnost za povišanje vodstva, delovalo je že, da gre žoga od udarcu Sirka v mrežo, toda ob posredovanju vratarja se je odkotalila mimo vratnice...

0:2 SIRK (27)
Goool! Ob naslednjem poskusu pa Sirk zmagovalec dvoboja s Šugićem: podal je Matko, Sirk pa silovito, natančno zabil žogo z glavo v mrežo. Posebnost: doslej je zabil 47 golov za Maribor B, to pa je njegov prvenec v članskem moštvu.

30' priložnost za gostitelje, Šarić s hitrim odzivom po odbitku v kazenskem prostoru, zadel je vratnico
37' obetavna situacija že za 0:3 - Alvir z dolgo podajo do Matka, ki je zaključil hiter protinapad, toda žoga je oplazila desno vratnico in se odbila z igrišča
42' Šarić po odvzeti žogi do udarca z roba kazenskega prostora, na pravem mestu Jug
45' Repas s podajo do Matka, ki si je pripravil položaj za udarec, toda vratar Šugić je z nogo izbil v kot

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
49' prvi poskus v 2. polčasu Mitrović, z glavo čez prečko
50' v naslednji akciji Matko z roba kazenskega prostora mimo desne vratnice
56' zapretili so gostitelji, po podaji Rugaševića poskus Zabukovnika v kazenskem prostoru, nenatančno
63' dvojna menjava v našem moštvu: Požeg Vancaš-Šturm, Sirk-Vipotnik

1:2 Varga (66)
Po predložku z leve strani in ob gneči v kazenskem prostoru se je najboljše znašel Varga ter potisnil žogo v mrežo.

74' dvojna menjava drugič: Matko-Žugelj in Vrhovec-Makoumbou
83' še zadnja menjava: Pihler namesto Repasa
87' Žugelj z uporabnim predložkom, ni veliko manjkalo, da bi Mitrović preusmeril pred golom...
90' spretno iz obrata Žugelj z 18m, žoga tik ob desni vratnici
90' še 3 minute igre