99
Nino Žugelj

Serija se nadaljuje: po slavju na Bonifiki na lestvici zdaj že +6
KOPER - MARIBOR 1:2 (0:0)
3.3.2022 Koper, Bonifika. Prva Liga Telemach, 24. krog. 2500 gledalcev. Sodnik: Nejc Kajtazović. Pomočnika: Matej Žunič (oba Kranj) in Aleksandar Kasapović. Četrti sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). VAR: David Šmajc. AVAR: Dragoslav Perić (oba Kranj). Delegat: Vinko Pokovec (Ljubljana).

KOPER: Golubović, Palčič, Novoselec, Mittendorfer, Bručić, Izata (72' Guberac), Vešner Tičič (62' Kotnik), Barišič, Osuji (79' Krajinović), Parris, Colley. Klop: Adam, Rajčević, Guberac, Đira, Krajinović, Jašaragić, Kotnik, Bešir, Šušnjara. Trener: Zoran Zeljković.

NK MARIBOR: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas (75' Kronaveter), Alvir (90' Uskoković), Žugelj (75' Šturm), Ivanović (82' Sellouki), Mudrinski (82' Sirk). Klop: Bergsen, Mutavčić, Uskoković, Guerrico, Sellouki, Šturm, Kronaveter, Sirk, Tavares. Trener: Radovan Karanović.

Strelci: 0:1 Mudrinski (51, 11m), 0:2 Žugelj (59), 1:2 Barišič (81, 11m)

Rumeni karton: Vešner Tičić (45), Repas (55), Alvir (88)

Za dvoboj vodilnih dve spremembi v začetni enajsterici: Žugelj namesto Šturma, kaznovanega Antolina (štirje rumeni kartoni) je zamenjal Repas. V kadru za krog št. 24 tako znova tudi Tavares. Začenjamo ob 17.30.

1' gremo Maribor!
4' dvoboj Makoumbou-Parris v našem kazenskem prostoru, brez prekrška, brez dvomljive situacije
12' po spretni akciji do zaključka Repas, ne dovolj natančno
14' naslednji poskus že v okvir vrat, Mudrinski z roba kazenskega prostora, na pravem mestu vratar Golubović
26' vratnica... Colley med protinapadom s podajo pred gol, žoga je ob Mitrovićevem poskusu izbijanja zadela vratnico, po odbitku je Mitrović izbil v kot
28' še en koprski poskus, tokrat z leve strani Bručić, na pravem mestu današnji slavljenec Jug, ki je dopolnil 30 let

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
48' enajstmetrovka za Maribor! Milec po podaji Žuglja s predložkom v sredino, žoga je zadela Bručića v roko, čakamo na presojo iz VAR sobe...

0:1 MUDRINSKI (51, 11M)
In gol smo dali... Odločitev je obveljala: vlogo izvajalca je prevzel Mudrinski in zabil žogo v mrežo. Golubović v pravo smer, vendar je bil udarec dovolj močan. Gol št. 12 v letošnjem prvenstvu za našega najboljšega strelca.

55' rumeni karton Repas, zaradi prekrška in ustavljanja koprskega protinapada
58' med novim napadom Mudrinski s podajo do Sikoška, njegov poskus blokiran, končalo se je s kotom

0:2 ŽUGELJ (59)
In gol smo dali... Po kotu pa povišanje vodstva. Alvir najprej s kratko podajo, nato pa imeniten predložek Ivanovića in spreten zaključek Žuglja, iz zahtevnega položaja z glavo.

67' priložnost za 0:3, v protinapadu, v razmerju 3:1, Alvir popeljal žogo do kazenskega prostora, se odločil za podajo do Mudrinskega, ki pa tokrat ni uspel priti do zaključka
75' dvojna menjava: Kronaveter namesto Repasa, Šturm je zamenjal Žuglja
80' enajstmetrovka zdaj za Koper, Alvir je s prekrškom v kazenskem prostoru ustavil Barišiča

1:2 Barišič (81)
Barišič je sam tudi prevzel vlogo izvajalca udarca z bele točke in zadel.

82' še dve menjavi za končnico: Mudrinski-Sirk in Ivanović-Sellouki
90' zadnja menjava: Alvir-Uskoković
90' in še 5 minut dramatične končnice...
90+5' po kotu in gneči v našem kazenskem prostoru najvišji v skoku, pred golom je poskušal še Bručić, žoga je zadela vratnico in se odbila nazaj na igrišče