88
Ševelj Vicko

Po derbiju vrnitev v Ljudski vrt, tokrat brez zadetkov in z delitvijo točk
MARIBOR - RADOMLJE 0:0
15. 4. 2022 Maribor, Ljudski vrt. Prva Liga Telemach, 31. krog. 3000 gledalcev. Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). Pomočnika: Robert Šprah (Cirkulane) in Aleksander Burjan (Hajdina). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). VAR: David Šmajc (Kranj). AVAR: David Gabrovec (Markovci). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

NK MARIBOR: Jug, Mutavčić (46' Milec), Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas (88' Antolin), Alvir (83' Tavares), Sellouki (79' Kronaveter), Ivanović, Sirk (79' Žugelj). Klop: Bergsen, Uskoković, Guerrico, Milec, Antolin, Žugelj, Kronaveter, Nikolić, Tavares. Trener: Radovan Karanović.

KALCER RADOMLJE: Velić, Ševelj, Rugašević, Guček, Mužek, Zabukovnik, Bumbu (77' Jazbec), Pogačar (58' Primc), Šarić (77' Cerar), Guzina, Mrkonjić (70' Nuhanocić). Klop: Šugić, Jazbec, Primc, Kregar, Nuhanović, Čuić, Cerar, Mišić, Prohouly. Trener: Nermin Bašić.

Rumeni karton: Sirk (70), Guzina (82), Žugelj (87), Ševelj (90)

Novo vijol’čno poglavje: po derbiju v finiš prvenstva z dodatnim navdihom, a brez Ognjena Mudrinskega, ki kljub vsem prizadevanjem zaradi lažje poškodbe ni nared za nastop (vmes je manjkal le enkrat, zaradi štirih rumenih kartonov v 26. krogu proti Aluminiju). Kot je izpostavil trener na novinarski konferenci pri napovedniku tekme, vmes še soočenja z nekaj dodatnimi težavami zaradi poškodb in bolezni, na klopi sta Milec in Žugelj, izven kadra Šturm. Začenjamo ob 20.15.

1' gremo Maribor!
9' prva obetavna situacija, Sirk v kazenskem prostoru iz obrata, čez prečko
10' poskus gostov, ciljal je Šarić z leve strani v kazenskem prostoru, nenatančno
15' Sirk znova v priložnosti, v zadnjem trenutku je pred golom Rugašević izbil v kot
16' kombinatorika pri izvajanju kota, do zaključka Alvir, nenatančno
26' Bumbu z razdalje, žoga čez prečko
37' iščemo pot do mreže, zdaj je poskušal Repas z 20m, nenatančno

46' nadaljujemo z novo energijo in eno spremembo v moštvu: Milec namesto Mutavčića
49' in Milec je takoj prišel kot prvi do zaključka, po akciji Selloukija ter Sirka je z roba kazenskega prostora ciljal in usmeril žogo čez prečko
50' Ivanović se je z leve strani ob prodoru odločil za neposreden udarec proti vratom, na pravem mestu vratar Velić
55' Sellouki je po preigravanju in dvoboju v kazenskem prostoru padel, brez enajstmetrovke
57' prosti strel je izvajal Alvir, z 22, 23m, žoga ob levi vratnici
59' odziv gostov, po podaji Mrkonjića poskus Ševelja z 18m, čez prečko
60' Sellouki s preigravanjem do zaključka v kazenskem prostoru, Velić z uspešnim posredovanjem odbil v kot
74' med vztrajnim napadanjem znova Sellouki, uspešno posredovanje gostujočega vratarja
79' z dvojno menjavo po nestrpno pričakovano potezo odločitve: v igro Kronaveter in Žugelj, z igrišča Sellouki ter Sirk
83' še ena menjava za končnico: Alvir-Tavares
88' še zadnja menjava, Antolin namesto Repasa
90' še 4 minute igre, še 4 minute upanja...
90+1' Kronaveter z 18m, v obrambni blok