55
Azemović Emir

Čustven večer, ki se ni mogel končati drugače!
MARIBOR - ALUMINIJ 3:1 (0:1)
14. 5. 2022. Ljudski vrt, Prva Liga Telemach, 35. krog. 9999 gledalcev. Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana). Pomočnika: Aleksandar Kasapović (Ljubljana) in Matej Vojska (Dob). Četrti sodnik: Martin Matoša (Notranje Gorice). VAR: Rade Obrenović. AVAR: Jure Praprotnik (oba Ljubljana). Delegat: Gojko Setnikar (Ljubljana).

NK MARIBOR: Bergsen, Milec, Mitrović, Watson, Guerrico, Makoumbou (15' Antolin, 90' Tavares ml.), Repas, Sellouki (46' Ivanović), Alvir, Kronaveter (85' Tavares), Mudrinski (85' Pihler). Klop: Pridgar, Mutavčić, Pihler, Tavares, Sirk, Antolin, Ivanović, Uskoković, Tavares ml. Pomočnik trenerja: Aleš Mertelj.

NK ALUMINIJ: Nwolokor, Azemović, Martić, Petek, Musa, Bolha (82' Branšteter), Turčin (82' Bizjak), Nkama (54' Plantak), Marinšek, Šroler (89' Kmetec), Kadrić (89' Brest). Klop: Juric, Jarc, Ploj, Fogec, Plantak, Brest, Kmetec, Bizjak, Branšteter. Trener: Robert Pevnik.

Strelci: 0:1 Nkama (14), 1:1 Ivanović (57), 2:1 Milec (62), 3:1 Antolin (68)

Rumeni karton: Martić (32), Guerrico (47), Antolin (77)

Čustvena sobota v Ljudskem vrtu. Začeli smo svečano, v kapetanovo čast. Nadaljujemo tekmovalno. Zaradi dveh rumenih kartonov za Radovana Karanovića bo ekipo v nocojšnjem dvoboju vodil Aleš Mertelj.

Med dogajanjem pred tekmo večna zahvala kluba našemu kapetanu. Odločitev je bila lahka: zahvala bo dvojna. Ne samo z upokojitvijo številke 9, ki je po Marcosu Tavaresu ne bo več nosil nihče. Za večno počastitev še eno razkritje: zahodna tribuna je od danes tribuna Marcos Tavares!

1’ gremo Maribor!
5' prvi poskus Repasa, spretno z roba kazenskega prostora, odbil je Nwolokor

0:1 Nkama (14)
Vodstvo gostov. Nkama z glavo, ob desni vratnici.

25' do udarca v kazenskem prostoru Kronaveter, na pravem mestu gostujoči vratar

46' nadaljujemo z eno spremembo: Ivanović namesto Selloukija

1:1 IVANOVIĆ (57)
Goool! Iz slačilnice z novo energijo in takoj do izenačenja, strelec Ivanović.

2:1 MILEC (62)
Za preobrat pa evrogooool! Včasih je tako zadeval Marco Van Basten, nocoj Martin Milec. Lob za eksplozijo navdušenja na tribunah, z desne strani kazenskega prostora ob desni vratnici.

3:1 ANTOLIN (68)
Goool! Serijski napadi in s silovitim pritiskom še do tretjega zadetka, po hitri akciji Antolin do konca, do prvenca v vijoličastem ob najbolj primernem trenutku. Natančno je zabil žogo v levi spodnji kot.

73' prečka, ob poskusu gostov žoga v okvir vrat, ostaja 3:1
77' Kadrić z razdalje, Bergsen je žogo ujel
85' Ljudski vrt znova z eksplozijo navdušenja: najprej menjava Mudrinski-Pihler, nato pa... Iz igre Kronaveter, še zadnjič na igrišču v Ljudskem vrtu, a za vedno v naših srcih: Marcos Kapetan Tavares!
85' Maribor gori... Z vseh strani ognjemet, čustva, vijol'čna ekstaza...
90' in še en zgodovinski trenutek: na igrišču dva Tavaresa! Marcosu se bo v zadnjih minutah na igrišču pridružil tudi sin, namesto Antolina v igro Marcos Tavares ml.!
90' še 4 minute igre...
90+1' prosti strel z 20m in izvajal ga bo kapetan... Žoga mimo obrambnega zidu, toda na pravem mestu vratar gostov.