3:2

NK Interblock

Po 120 minutah igre vijoličasti do edine manjkajoče trofeje v Sloveniji
ZBIRKA JE DOPOLNJENA
08.07.09 Superpokal. Maribor, stadion Ljudski vrt. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Robert Zirnstein (Koper) in Milan Kogej (Idrija). Četrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Jože Rajh (Celje).

Strelci: 1:0 Pavlovič (33, 11m), 1:1 Rakovič (35), 1:2 Jelečevič (41), 2:2 Kokot (74, avtogol), 3:2 Bunderla (102)

NK MARIBOR: Ranilovič - Mejač (od 99. Popović), Džinič, Lunder, Jurkič - Bačinovič, Mihelič, Mertelj (od 70. Volaš), Pavlovič - Tavares, Jelič (od 79. Bunderla).
Klop: Pridigar, Kljajević, Črnic, Popović, Dodlek, Volaš, Bunderla.
Trene: Darko Milanič.

INTERBLOCK: Rozman - Jelečevič, Gill, Kokot, Grabus - Brezič, Tabot - Jukan (od 62. B. Božič), Iličić, Rakovič (od 72. Zadnikar) - Majcen (od 91. Gerič).
Klop: Strajnar, Zadnikar, Skubic, Gerič, Fink, B. Božič, Ntame.
Trener: Igor Benedejčič.

Rumeni karton: Bačinovič (4), Brezič (22), Pavlovič (48), Majcen (72), Gill (89), Mihelič (105)

1' - začetek z drzno potezo Pavloviča s sredine igrišča, poskus loba ni uspel
4' - rumeni karton Bačinovič
13' - Mihelič z 20 metrov, Rozman brani
30' - nevaren protinapad Interblocka je z udarcem z leve strani zaključil Iličić, Ranilovič je uspešno posredoval in žogo izbil v kot
32' - enajstmetrovka za Maribor! Tavares je v kazenskem prostoru odvzel žogo Gillu, novinec v vrstah Ljubljančanov ga je zbil na tla in Skomina je pokazal na belo točko.

1:0 PAVLOVIČ (33, 11M)
Kapetan je prevzel odgovornost in zanesljivo zadel z enajstih metrov. Rozmana je poslal v levi kot, žogo pa v desnega.

1:1 Rakovič (35)
Veselje ni dolgo trajalo. Čeprav je Ranilovič ustavil poskus Breziča, so v nadaljevanju akcije nogometaši Interblocka prišli do izenačenja. Nesporazum na robu kazenskega prostora je kaznoval Rakovič, ki je pritekel pred Raniloviča in ga premagal z udarcem v levi spodnji kot.

1:2 Jelečevič (41)
Vodstvo Interblocka. Prosti strel je izvajal Iličić, najvišji v skoku je bil Jelečevič in z glavo usmeril žogo v desni kot.

45' - po predložku Pavloviča se je žoga odbila do Jeliča, takoj se je z dvanajstih metrov odločil za udarec, vendar je Rozman med vračanjem proti vratom uspel še dobro posredovati

46' - začetek drugega polčasa
53' - prodor Tavaresa, žoga mimo desne vratnice
63' - na razdalji 22, 23 metrov se je odprla pot za udarec Bačinoviču, toda nameril je mimo vrat
70' - prva menjava pri vijoličastih: iz igre Mertelj, namesto njega Volaš

2:2 KOKOT (74, AVTOGOL)
Želja po drznejši igri se je obrestovala. Ob podaji v sredino kazenskega prostora z desne strani je najvišje skočil Kokot, žogo odbil z glavo nazaj, vendar je Rozman zapustil vrata in žoga se je odbila v prazno mrežo.

79' - druga menjava pri Mariboru: Bunderla v konici napada namesto Jeliča
83' - Pavlovič in Tavares sta v hitri akciji spravila žogo do Volaša, ki je preigral Grabusa, a se odločil za lob udarec. Rozman je žogo ujel
90' - še en poskus za zmago v rednem delu tekme, Bunderla z roba kazenskega prostora, Rozman brani
KONEC REDNEGA DELA TEKME

91' - na vrsti je podaljšek 2x15 minut
99' - priložnost za vodstvo, Volaš se je znašel sam pred Rozmanom, vendar ob soočenju z vratarjem ni bil uspešen
99 - še zadnja menjava v domači vrsti, iz igre Mejač, v igro Popović

3:2 BUNDERLA (102)
Poteza za vodstvo in navdušenje na tribunah. Mihelič je spravil žogo do Bunderle, ta je spretno sprejel žogo, se otresel spremstva in še lepše zadel. Z 18 metrov je natančno nameril v desni kot, žoga se je od vratnice odbila v mrežo. Prvi zadetek Bunderle na uradni tekmi za NK Maribor.

KONEC PRVEGA PODALJŠKA
107' - nov dvoboj Volaša in Rozmana se je končal z zmago ljubljanskega vratarja, na drugi strani je Ranilovič pozorno spremljal in ustavil poskus Breziča
115' - "bomba" Pavloviča s 25 metrov, Rozman odbil v kot