99
Érico Castro

Ob nadaljevanju tekmovanja po reprezentančnem premoru poraz v Ljubljani
BRAVO - MARIBOR 2:1 (0:0)
22. 10. 2023 Ljubljana, športni park Šiška. Prva liga Telemach, trinajsti krog. 1200 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Eric Herženjak (Lendava) in Tomaž Kranjc (Murska Sobota). Četrti sodnik: Anže Jerič (Cerklje na Gorenjskem). VAR: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem). AVAR: Matej Žunič (Kranj). Delegat: Otmar Komel (Renče).

BRAVO: Orbanić, Španring (86' Janjić), Štravs, Jakšić, Kavčič, Trdin, Selan, Ivanšek, Stanković, Pečar (72' Maher), Poplatnik (69' Kerin). Klop: Lubej Fink, Maher, Puconja, Žgomba, Hribar, Janjić, Kerin, Štor. Trener: Aleš Arnol.

NK MARIBOR: Jug, Žinič, Watson, Šoštarič Karič, Guerrico (29' Urata), Pihler, Lorber (46' Božić), Repas, Soudani (80' Jakupović), Kolar (61' Iličić), Castro (61' Skuka). Klop: Bergsen, Zalokar, Mitrović, Strajnar, Urata, Vrhovec, Božić, Laušić, Feta, Iličić, Jakupović, Skuka. Trener: Ante Šimundža.

Strelci: 1:0 Poplatnik (56), 1:1 Skuka (69), 2:1 Ivanšek (82)

Rumeni karton: Urata (78), Božić (85)

Ob nadaljevanju sezone po reprezentančnem premoru ponovitev začetne enajsterice s prejšnje tekme proti Muri, znova pa v kadru Jakupović, ki je nazadnje igral v 7. krogu (3. septembra) in po težavah s kolenom Skuka. Po kazni je nazaj Božić, na seznamu poškodovanih ostajajo tako še Milec, Sikošek in Antolin, zaradi želodčnih težav po zastrupitvi s hrano manjka Uskoković, izven kadra pa je ostal Ishaq Rafiu. Začenjamo ob 15.00.

Vse o dogajanju v Ljubljani
1' gremo Maribor!
13' poskus gostiteljev, Poplatnik ni uspel priti do zaključka pred golom
18' prvi v okvir vrat Kolar, po podaji Repasa do udarca s 14m v kazenskem prostoru, na pravem mestu Orbanić
22' Ivanšek po protinapadu do udarca, blokiral je Šoštarič Karič, v nadaljevanju akcije Ivanšek do udarca z glavo, Jug je čez prečko odbil v kot
29' prva menjava v našem moštvu, Urata namesto Guerrica
34' priložnost za vodstvo, po predložku Urate najvišji v skoku Soudani, po udarcu z glavo in predložku po odbitku gostitelji odpravili nevarnost

46' med odmorom odločitev za spremembo v naši enajsterici: v slačilnici je ostal Lorber, v igro Božić
49' prva akcija v nadaljevanju tekme pred domačimi vrati: Kolar na levi strani do Urate, ki je podal v sredino, Repas ni uspel priti do zaključka
51' Soudani je podal do Castra, ki je ciljal z roba kazenskega prostora, blokiral je Selan
53' poskus Stankovića po prodoru, obramba Juga

1:0 Poplatnik (56)
Vodstvo gostiteljev po protinapadu, strelec Poplatnik. Po udarcu z glavo se je žoga s pomočjo vratnice odbila v mrežo, podal je Kavčič. Sledil je kratek pregled posnetka, vendar zadetek je priznan.

61' dvojna menjava ob lovu na preobrat: Kolar - Iličić in Castro - Skuka
66' znova je igra ustavljena zaradi pregleda posnetka, tokrat je Skuka padel po dvoboju v kazenskem prostoru, ob njem je bil Štravs, toda brez enajstmetrovke...

1:1 SKUKA (69)
Izenačenje! Kot je izvajal Iličić, Skuka pa z glavo natančno poslal žogo v mrežo. Njegov prvi prvenstveni gol.

71' Iličić tokrat s predložkom iz igre, Štravs je preusmeril z glavo proti lastnim vratom, žoga čez prečko
78' rumeni karton Urata, zaradi prekrška ob prekinitvi akcije gostiteljev
80' vrnitev po 3. septembru: po okrevanju je nazaj Jakupović, zamenjal je Soudanija

2:1 Ivanšek (82)
Znova v vlogi podajalca z leve strani Kavčič, natančno z glavo Ivanšek.

87' obetavna situacija za izenačenje, po podaji Jakupovića ni uspel priti do zaključka Skuka
90+1' Kerin po prodoru do udarca z roba kazenskega prostora, zadel je prečko