80
Agba Peter
99
Da Silva E Sousa Rui Pedro

Sanjski prvi polčas in nadzor v nadaljevanju tekme: derbi po vijol'čnem scenariju
MARIBOR - OLIMPIJA 3:1 (3:0)
3.12.2023 Maribor, Ljudski vrt. Prva Liga Telemach, 17. krog. 7500 gledalcev. Glavni sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem). Pomočnika: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in Grega Kordež (Dol pri Ljubljani). Četrti sodnik: David Šmajc (Kranj). VAR: Matej Jug (Tolmin). AVAR: Nejc Kajtazović (Kranj). Delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

NK MARIBOR: Jug, Žinič, Watson (46' Mitrović), Šoštarič Karič, Urata, Vrhovec, Repas, Lorber (76' Laušić), Soudani (82' Iličić), Kolar (82' Skuka), Jakupović (63' Božić). Klop: Bergsen, Zalokar, Uskoković, Mitrović, Strajnar, Guerrico, Antolin, Laušić, Božić, Iličić, Skuka, Castro. Trener: Ante Šimundža.

OLIMPIJA:
Pintol, Krefl (26' Jorge Silva), Ratnik, Muhamedbegović, Lasickas, Agba (46' Posavec), Elšnik, Raul Florucz (26' Doffo), Motika, Rui Pedro, Bristrić (83' Nukić). Klop: Mauricio, Karamatić, Jorge Silva, Doffo, Posavec, Janković, Fadida, Diogo Pinto, Brest, Kasa, Boultam, Nukić. Trener: Zoran Zeljković.

Strelci: 1:0 Jakupović (4, 11m), 2:0 Repas (6), 3:0 Repas (22), 3:1 Nukić (90, 11m)

Rumeni karton: Motika (38), Šoštarič Karič (49), Repas (59), Vrhovec (84), Jug (90), Skuka (90), Muhamedbegović (90), Soudani (90+3), Jorge Silva (90+5)

Derbi št. 2 v letošnji sezoni. V boj z enajsterico, ki je začela tudi prejšnjo tekmo v Murski Soboti. Na klopi pa tokrat tudi Uskoković, ki je uspešno okreval. Preostale kadrovske novice: Pihler, Milec, Sikošek in Feta ostajajo na seznamu poškodovanih, izven kadra Ishaq Rafiu. Začetek tekme ob 15.00.

Vse o derbiju
1' gremo Maribor!
2' Soudani s spretno akcijo do zaključka, ob udarcu proti vratom je žoga zadela Krefla v roko, Urata v nadaljevanju čez prečko. Sodnik se ni oglasil, se pa je VAR... Enajstmetrovka!

1:0 JAKUPOVIĆ (4, 11M)

In gol smo dali... Po pregledu posnetka je sodnik Matković pokazal na belo točko, Jakupović pa prevzel vlogo izvajalca in zabil žogo ob desni vratnici v mrežo. Ekspresno vodstvo!

2:0 REPAS (6)
In gol smo dali, že drugič... Pot do drugega gola se je začela z dvobojem Soudani-Krefl, po odvzeti žogi Kolar takoj do Repasa, ki jo je popeljal do roba kazenskega prostora in do nove eksplozije navdušenja na tribunah. Z levo nogo v desni kot za takojšnje povišanje vodstva.

17' po dvojnem udarcu v otvoritvi derbija zbrano nadaljevanje, naslednji poskus ob prodoru po levi strani, Soudani je zadel gostujočega vratarja, ki je ukrotil žogo

3:0 REPAS (22)
Vijol'čna ofenziva se nadaljuje. In stopnjuje... 3:0 v 22', drugič danes Jan Repas. Slalom med branilci in projektil z 18m v levi zgornji kot. Evrogol za povišanje vodstva. Gremo Maribor!

26' odziv z gostujoče klopi, dvojna menjava
33' ob redkih poskusih Olimpije vedno pravočasno posredovanje Juga, tudi tokrat zbrano izven kazenskega prostora z izbijanjem pred Motiko
45' gostje prvič v okvir vrat: Motika z 18m, Jug na pravem mestu

46' zaradi poškodbe je v slačilnici ostal Watson, v nadaljevanju tekme v obrambni vrsti Mitrović
49' prvi rumeni karton med našimi igralci je dobil Šoštarič Karič, zaradi prekrška ob levi stranski črti nad Motiko
50' Motika do udarca v kazenskem prostoru, blokiral je Jakupović
52' priložnost za Olimpijo, Rui Pedro do soočenja z našim vratarjem, izjemno posredovanje Juga, ostaja 3:0
54' žoga še četrtič v gostujoči mreži, vendar zadetek ni priznan, Soudani je bil v ofsajdu...
57' akcija za aplavze, Jakupović za Urato, ki je v sredini našel Repasa, toda žoga tokrat čez prečko
59' rumeni karton zdaj tudi za dvakratnega strelca Repasa
60' znova dvoboj Rui Pedro-Jug, znova zmagovalec naš vratar
63' menjava št. 2 v našem moštvu: Božić namesto Jakupovića
68' trije poskusi v eni akciji: Mitrović, Šoštarič Karič in na koncu v gneči v kazenskem prostoru še Soudani, toda žoga ni hotela v mrežo, zadnji poskus blokiran
76' čas je za tretio menjavo: z igrišča Lorber, v igro Laušić
77' Kolar s podajo do Laušića, ki je takoj po vstopu v igro prišel do zaključka, na pravem mestu Pintol
80' Rui Pedro v kazenskem prostoru z novim poskusom, zadel je vratnico
82' še zadnji menjavi: Iličić in Skuka v končnici, z igrišča Soudani ter Kolar

3:1 Nukić (90, 11m)
Enajstmetrovka za goste in z bele točke za zmanjšanje zaostanka Nukić.