99
Bilyi Artem

Učinkovita otvoritev spomladanskega dela prvenstva
MARIBOR - ALUMINIJ 7:0 (4:0)
11. 2. 2024 Maribor, Ljudski vrt. Prva Liga Telemach, 20. krog. 2500 gledalcev. Glavni sodnik: Alen Bubek (Nova Gorica). Pomočnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Davor Brezar. Četrti sodnik: David Šmajc (oba Kranj). VAR: Asmir Sagrković (Vrhnika). AVAR: David Gabrovec (Markovci). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR:
Jug, Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Strajnar (46' Urata), Vrhovec, Repas, Soudani (72' Kolar), Barišić (81' Bourlès), Iličić (72' Božić), Jakupović (81' Čuk). Klop: Bergsen, Milec, Uskoković, Mitrović, Urata, Pihler, Dizdarević, Laušić, Božić, Čuk, Bourlès, Kolar. Trener: Ante Šimundža.

ALUMINIJ: L. Jovanović, Bilyi (61' Pečnik), Zeljković, Koblar, Jovan, Jagić, Gorenak (46' Baskera), Brkljača (46' Pišek), S. Jovanović, Susso, Matić (12' Šubarić). Klop: Petek, Pridgar, Kljun, Kosi, Šubarić, Martić, Pečnik, Baskera, Pišek, Simonič, Maružin, Tanyi. Trener: Robert Pevnik.

Strelci: 1:0 Iličić (9, 11m), 2:0 Jakupović (24), 3:0 Jakupović (32), 4:0 Soudani (37), 5:0 Soudani (68), 6:0 Jakupović (80), 7:0 Čuk (88)

Rumeni karton: Zeljković (21), Strajnar (29)

Rdeči karton: Jovan (8)

Odpiramo novo poglavje, začenja se projekt vijol’čna pomlad 2024. Vsi v nestrpnem odštevanju do uradnega začetka po dolgem pripravljalnem obdobju, v posebnem pričakovanju debitantskega nastopa v vijoličastem pa so Barišić, Vidmar, Širvys in Bourlès. Prvi trije v začetni enajsterici, 20-letni Francoz bo čakal na priložnost s klopi. Izven kadra so Watson, Castro in Zalokar, zaradi poškodb manjkajo Lorber, Žinič, Feta in Sikošek. Začetek spomladanske premiere ob 17.30.

1' gremo Maribor!
5' prvi poskus Iličića z roba kazenskega prostora, ciljal je nekoliko previsoko
7' žoga je v mreži gostov, po udarcu Jakupovića je vratar Jovanović odbil, Soudani potisnil žogo čez golovo črto, toda zaradi prekrška Jovana nad Soudanijem je sodnik pokazal na belo točko...

1:0 ILIČIĆ (9, 11M)
Prvi gol v letu 2024: Josip Iličić znova natančno, zanesljivo izvajanje enajstmetrovke. Ob tem pa gostje nadaljujejo z igralcem manj, izključen je bil Jovan.

17' Širvys ostro pred gol, ni se izšlo z zaključkom, Jakupović ni uspel preusmeriti proti mreži

2:0 JAKUPOVIĆ (24)
In gol smo dali, drugič... Mat v treh potezah: Vrhovec za Iličića, ki je takoj podal do Jakupovića in sledil je natančen zaključek.

26' Vrhovec za Repasa, ki je prišel do udarca, vratar Jovanović je odbil, v boju za odbito žogo pa so gostje izbili pred Barišićem

3:0 JAKUPOVIĆ (32)
In gol smo dali, tretjič... Strelec drugič nocoj in osmič v letošnjem prvenstvu Jakupović. Po podaji Vrhovca je zadel z natančno odmerjenim udarcem z roba kazenskega prostora.

35' poskus Barišića, uspešno posredovanje gostujočega vratarja

4:0 SOUDANI (37)
In gol smo dali, četrtič.. Podal je Strajnar, po predložku z leve strani pa atraktiven zaključek Soudanija, po preigravanju je potisnil žogo v mrežo mimo vratarja.

45' gostujoči vratar Jakupoviću preprečil hat-trick: po udarcu z glavo dvakratnega strelca se je izkazal Jovanović

46' nadaljujemo z eno spremembo v enajsterici: v slačilnici je ostal Stajnar, ki ima rumeni karton, v igro Urata
48' Soudani z zaporednima poskusoma: najprej je zadel Koblarja, nato pa je povišanje vodstva preprečil vratar Jovanović
49' Barišić s povratno podajo po tleh, Iličić takoj proti vratom, obramba Jovanovića
56' poskus gostov, do udarca z glavo Zeljković, Jug odbil čez prečko
62' Soudani z 18m, žoga ob desni vratnici
63' serija napadov se nadaljuje, zdaj do zaključka Repas, ciljal je nekoliko previsoko

5:0 SOUDANI (68)
In gol smo dali, petič.. Tudi v nadaljevanju tekme potrditev učinkovite otvoritve pomladi: Soudani drugič nocoj, natančno je usmeril žogo v desni spodnji kot po podaji Jakupovića.

72' aplavzi se nadaljujejo: z igrišča Iličić in Soudani, v igro Božić in Kolar

6:0 JAKUPOVIĆ (80)
In gol smo dali, šestič.. Akcijo je začel Božić, po podaji v sredino Kolar do Jakupovića in - hat-trick...

81' ob menjavi bučen pozdrav navijačev trikratnemu strelcu: Jakupovića je zamenjal Čuk, namesto Barišića pa v končnici Bourlès

7:0 ČUK (88)
Kjer je ostal Arnel Jakupović, je nadaljeval Tine Čuk. Novo poglavje vijol'čne zgodovine, prvi gol v članski konkurenci za 18-letnega upa. Po podaji Blaža Vrhovca je Tine Čuk spretno preusmeril žogo mimo vratarja v mrežo.