28.kolo Lige Simobil, 08.05.2004 ob 17.00
VIJOLIČASTI VSTALI OD MRTVIH
Vijoličasti so na izjemno pomembno gostovanje v Ajdovščino odpotovali brez porumenelega Teinoviča in poškodovanega Balajiča. Trener Kek je mesto prostega branilca po pričakovanjih zaupal najizkušenejšemu – Alešu Čehu st, v vezni liniji pa sta poziciji zavzela Beršnjak in Rakič. Igrišče na stadionu v Ajdovščini pred tekmo ni dajalo vtisa, da se bo na travniku odvijala odlična tekma, kajti deževje v zadnjih dnevih je naredilo svoje. Kljub vsemu smo bili priča izjemno razburljivi in kvalitetni predstavi, polni agresivnosti in borbenosti na obeh straneh. Po prvih minutah otipavanja je bilo jasno, da sta obe ekipi izjemno motivirani za uspeh na tekmi, ki je podeljevala izhodiščne položaje za finiš prvenstva. Ajdovcem je veljala le zmaga, vijoličaste je po rezultatu v Murski Soboti (Mura – Gorica 1 : 1) tudi točka držala v boju za vrh lestvice. Po nekaj polpriložnostih na obeh straneh je v 20. minuti prvič počilo. Vogrič je v kazenskem prostoru vijoličastih odložil žogo Žežlju, le-ta je nekoliko z desne takoj streljal in z odličnim strelom matiral Kuzmo. Veselje domačinov se še ni poleglo, ko je najboljši posameznik na tekmi, Almir Tanjič, s strelom s kakšnih 12-ih metrov še drugič ugnal Kuzmo...