9.kolo, 20.09.2000 ob 18.00
MURA JE BILA TEŽAK ZALOGAJ
V premierni tekmi novega mariborskega trenerskega tandema Šušak - Breber v Ljudskem vrtu so vijoličasti naleteli na tradicionalno neugodno Muro. V prvih tridesetih minutah je bil aigra res paša za oči. Martin Pregelj, ki se je odlično znašel na položaju prednjega vezista, je vodil napad za napadom, že v 5. minuti pa je podajo izjemno prodornega Filekoviča v vodstvo državnih prvakov spremenil Ismet Ekmečič. To je bil njegov četrti ligaški zadetek in tako je prevzel vodstvo na klubski listi strelcev. Vijoličasti so nadaljevali s podobnim tempom in iz vseh položajev skušali premagati mladega Luka v vratih Mure. Kot strela z jasnega pa je sledil napad Mure, z desne strani je podal Vogrinčič, Simeunovič je žogo najprej prijel, a jo kasneje iz rok tudi izpustil, sam se je znašel Franc Cifer in v slogu Madjera iz finala Pokala Evropskih prvakov na Dunaju (Porto - Bayern 2:1)s peto žogo poslal v prazna vrata. Igra je v drugem delu prvega polčasa nekoliko padla, v začetku drugega pa so ponovno napadli Mariborčani. Z mnogimi predložki pred vrata gostov so želeli presenetiti murskosoboško obrambo, a pri zaključkih akcij so bili nespretni. V 59. minuti je mladega Kvasa, kateremu se je videlo, da je utrujen po tekmi v Sežani, zamenjal Klodjan Arberi in tako prvič vstopil v igro na uradnih tekmah v Ljudskem vrtu. Prav Klodjan je v 75. minuti lepo prodrl po desni strani in kot na krožniku serviral žogo Fabiju Cipotu, ki so ga navijači Mure Black Gringosi ob vstopu na igrišče v 70. minuti sprejeli z aplavzom, kateremu ni bilo težko premagati Luka. Cipot je še enkrat več odločil stari derbi med Mariborom in Muro, toda tokrat se je veselil rumeni majici državnega prvaka.